• خانه
  • اخبار
  • برند Google’s Protected by Android برای امنیت و حفظ حریم خصوصی معرفی شد

برند Google’s Protected by Android برای امنیت و حفظ حریم خصوصی معرفی شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
برند Google's Protected by Android برای امنیت و حفظ حریم خصوصی معرفی شد

گوگل در سال های اخیر توجه ویژه ای به موضوع امنیت و حریم خصوصی کاربران داشته است و این توجه با عملکرد بسیار خوب این شرکت همراه بوده است. گوگل به تازگی برند Protected by Android را برای حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران معرفی کرده است. اس ترنجی با من باش.

برند Google’s Protected by Android برای امنیت و حفظ حریم خصوصی معرفی شد

در سال های اخیر، تقاضای عمومی مصرف کنندگان برای حفظ محرمانگی و حفاظت بیشتر افزایش یافته است. زیرا آنها در حال درک اهمیت حفاظت آنلاین هستند. 9to5Google اخیرا اعلام کرده است که گوگل گام های مهمی برای بهبود امنیت و حفظ حریم خصوصی سیستم عامل موبایل خود برداشته است. به نظر می رسد این شرکت برند جدیدی به نام «Protected by Android» را برای ارائه آماده کرده است.

در این مورد گوگل ویدیوی کوتاهی را برای برند «Protected by Android» منتشر کرد. این ویدیوی 50 ثانیه ای توجه را به امنیت اندروید جلب می کند. این نشان می دهد که چگونه سیستم عامل اندروید می تواند از شما و اطلاعات شما محافظت کند. بنابراین می‌توانید روی چیزهای مهم‌تر زندگی‌تان تمرکز کنید تا نگران تأثیر بدافزار نباشید. این ویدیو تاکید می کند که اندروید با شناسایی و حذف برنامه های خطرناک از شما محافظت می کند و همچنین به شما کمک می کند تا اطلاعات شخصی خود را کنترل کنید و در نتیجه ذهن شما را آرام کند.

برند محافظت شده توسط اندروید

در اینجا نکات برجسته ویدیو از این پلت فرم و اکوسیستم است. اول از همه، ویژگی «Play Protect» قابلیتی است که از شما در برابر بدافزارها و بدافزارها محافظت می کند. این ویژگی به شما کمک می کند تا مطمئن شوید برنامه ای که از پلی استور دانلود می کنید در برابر ویروس ها ایمن است تا مشکل ناخوشایندی در کار شما اختلال ایجاد نکند.

این ویدیو همچنین بر به‌روزرسانی‌های امنیتی ماهانه تمرکز دارد و تأکید می‌کند که اندروید گوشی شما را به‌روز نگه می‌دارد و بنابراین با «امنیت مستمر» از شما محافظت می‌کند. آخرین ویژگی که در ویدیو متوجه می‌شوید، مشکل مجوزهای موقعیت مکانی است که به یک برنامه اجازه می‌دهد تنها زمانی که به مکان شما باز است دسترسی داشته باشد. این یکی از آخرین تلاش های گوگل برای تمرکز بیشتر بر حریم خصوصی و امنیت کاربران است. اما این تمام ماجرا نیست زیرا در طول کنفرانس سالانه I/O گوگل در هفته گذشته، گوگل بیشتر روی صفحه تنظیمات امنیت و حریم خصوصی اندروید 13 تمرکز کرد.

اندروید 24 یک صفحه تنظیمات یکپارچه برای بخش امنیت و حریم خصوصی خواهد داشت.

در زیر دکمه “Device Scan” در صفحه جدید امنیت و حریم خصوصی اندروید 13، می توانید همان مارک و سپر “Protected by Android” را مشاهده کنید که مکمل ویدیوی بالا است و بر حریم خصوصی تمرکز دارد. برای آن دسته از شما که کنفرانس Google I/O و صفحه جدید امنیت و حریم خصوصی اندروید 13 را ندیده اید، این قابلیتی است که گوگل تاکنون اطلاعاتی درباره آن منتشر کرده است.

با اندروید 12، گوگل صفحه ای به نام “Security Hub” را در گوشی های پیکسل معرفی کرده است و با اندروید 13، گوگل همین ویژگی را در تنظیمات حریم خصوصی دستگاه شما اعمال می کند. اول از همه، همه چیز در یک صفحه “امنیت و حریم خصوصی” یکپارچه خواهد شد. این صفحه دارای یک رابط کاربری ساده است که به شما کمک می کند تا با استفاده از دستورالعمل های رنگارنگ، واضح و عملی در مورد چگونگی بهبود آن، وضعیت امنیتی دستگاه خود را درک کنید.

برند محافظت شده توسط اندروید

دکمه Scan to Device در بالا و پایین به شما یک نمای کلی از وضعیت امنیت و حریم خصوصی دستگاه شما می دهد. همچنین کارت های اکشن با گام های مهمی خواهید داشت که می توانید برای مقابله با هر گونه خطر امنیتی بردارید. همچنین می‌توانید از اعلان‌هایی که به شما در مورد مشکلات هشدار می‌دهند و همچنین توصیه‌های به موقع در مورد چگونگی بهبود حریم خصوصی خود استفاده کنید.

اما این تمام چیزی نیست که گوگل در کنفرانس گفت و ممکن است برای کاربرانی که نگران حریم خصوصی و امنیت هستند هیجان انگیز به نظر برسد. داشبورد حریم خصوصی با Android Auto و همچنین بخش “تغییر پیشرفت 2G” ارائه می شود که به ناامنی شبکه نگاه می کند. علاوه بر این، Android 13 به طور خودکار تاریخچه کلیپ بورد دستگاه شما را حذف می کند تا برنامه ها نتوانند از آنچه قبلاً کپی کرده اید جاسوسی کنند.

همچنین اتصالات بلوتوث و باند پهن (UWB) را از طریق به روز رسانی سیستم Google Play تغییر می دهد تا امنیت آنها را افزایش دهد. در نهایت، Photo Selector به شما امکان می دهد به جای دسترسی به کل کتابخانه رسانه خود، عکس ها و ویدیوهای انتخاب شده را با یک برنامه به اشتراک بگذارید. برنامه ها همچنین برای ارسال اعلان های پیش فرض به اجازه شما نیاز دارند. مطابق با PhoneArenaانتظار می رود اندروید 13 به طور رسمی از ماه آگوست تا سپتامبر برای دستگاه های واجد شرایط عرضه شود.