منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • برندگان جایزه بهترین راه حل برای از بین بردن دی اکسید کربن یک میلیون دلار دریافت کردند

برندگان جایزه بهترین راه حل برای از بین بردن دی اکسید کربن یک میلیون دلار دریافت کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
برندگان جایزه بهترین راه حل برای از بین بردن دی اکسید کربن یک میلیون دلار دریافت کردند

XPrize با همکاری بنیاد ایلان ماسک مسابقه ای 100 میلیون دلاری برای بهترین طرح حذف مونوکسید کربن و جلوگیری از گرم شدن کره زمین برگزار کرد. این مسابقات در مرحله نیمه نهایی با حضور 15 تیم از 9 کشور برگزار شد که برندگان موفق به دریافت جوایز یک میلیون دلاری خود شدند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، بر اساس بیانیه XPrize و بنیاد ماسک، 15 تیم به عنوان برندگان فعلی مسابقه 100 میلیون دلاری فعلی انتخاب شدند که هر تیم یک میلیون دلار جایزه دریافت کرد. جایزه 1 میلیون دلاری همچنین برای تحسین تلاش های آنها در مسابقه و همچنین حمایت از آنها در ارائه راه هایی برای کاهش دی اکسید کربن و نجات زمین در نظر گرفته شده بود.

یک سال پیش، XPrize و بنیاد ایلان ماسک مسابقه ای را برای نجات سیاره راه اندازی کردند. هدف از طراحی این مسابقه تشویق محققان برای مقابله با بزرگترین تهدید برای بشریت بود. به همین دلیل، رقابت باید طرح هایی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی و بازگرداندن چرخه کربن زمین ارائه دهد. تامین مالی این مسابقه نیز توسط ایلان مست و بنیادش تامین خواهد شد.

این جایزه بزرگترین جایزه تشویقی در تاریخ است که در حال حاضر به محققانی از استرالیا، کانادا، فرانسه، فیلیپین و ایالات متحده تعلق می گیرد. این تیم ها توانستند روش های ترکیبی جدیدی برای ترسیب کربن ارائه کنند. برخی از این روش ها شامل بازسازی اکوسیستم، بیوچار، رویکردهای کشاورزی و غیره است. این راه حل ها باید عملی باشند و انتشار کربن را کاهش دهند. در سال 2025، برندگان نهایی مسابقه معرفی خواهند شد و جایزه 80 میلیون دلاری اهدا خواهد شد. تیم هایی که تاکنون در این مسابقات شرکت نکرده اند نیز می توانند تا سال 2023 در آن ثبت نام کنند.