• خانه
  • اخبار
  • برنامه گوگل برای جایگزینی کوکی های مرورگر در حال انجام است

برنامه گوگل برای جایگزینی کوکی های مرورگر در حال انجام است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
برنامه گوگل برای جایگزینی کوکی های مرورگر در حال انجام است

همانطور که می دانید، شرکت ها برای مدت طولانی با گوگل در مورد طرح هایی که می تواند اهمیت حریم خصوصی را کاهش دهد، بحث می کنند. اما به نظر می رسد گوگل در حال کار بر روی جایگزینی کوکی های مرورگر است. اس ترنجی با من باش.

برنامه گوگل برای جایگزینی کوکی های مرورگر چیست؟!

تحت فشار اتحادیه اروپا و حامیان حریم خصوصی، گوگل زمان زیادی را صرف کشف فضای تبلیغات دیجیتال پس از ناپدید شدن کوکی های شخص ثالث کرده است. قبل از اعلام تم های گوگل به عنوان جایگزین، این شرکت ابتدا آموزش گروه فدرال (FLoC) را ایجاد کرد که به طور گسترده شبکه را به موضوعات مختلف تقسیم می کند و افراد را بر اساس علایقشان در آن گروه ها قرار می دهد.

Google اکنون در حال آزمایش با Google Themes و دیگر طرح‌های جعبه ایمنی حریم خصوصی است. طبق گزارش The Register، این شرکت پیام‌هایی را برای توسعه دهندگان ارسال کرده است که آزمایش‌ها و APIهای با موضوع FLEDGE را در بسته بتا Chrome برای 31 مارس ارائه می‌دهند. در حالی که Topics وب را به بخش‌های مختلف تقسیم می‌کند، هدف FLEDGE آسان‌تر کردن بازاریابی مجدد یا نمایش تبلیغات در وب‌سایت‌ها بر اساس سابقه مرور قبلی کاربر است.

برنامه گوگل برای جایگزینی کوکی های مرورگر

گوگل مدت‌هاست در مورد GatHub اظهار نظر کرده و استدلال می‌کند که این ابزارها تضمین‌های قوی حفظ حریم خصوصی و همچنین محدودیت‌های زمانی برای عضویت در گروه، شفافیت در نحوه تشکیل و استفاده تبلیغ‌کنندگان از گروه‌های علاقه‌مند و کنترل کلی بر این نوع تبلیغات را ارائه می‌دهند.

همه از طرح گوگل راضی نیستند

با این حال، آخرین جایگزین برای کوکی‌های Google بدون بررسی دقیق ارائه نشده است. گوگل توسط تعدادی از کشورهای مختلف از جمله سازنده مرورگر Brave به دلیل عدم درک برنامه ها مورد انتقاد قرار گرفته است. Brave در یک پست وبلاگ گفت که API Topics به کوچکترین و دقیق ترین مسائل مربوط به حریم خصوصی در FLoC دسترسی دارد. یعنی تا زمانی که هسته آن دست نخورده باقی بماند.

طرح ردیابی مرورگر گوگل توسط Brave مورد انتقاد قرار گرفته است

گوگل اصرار دارد که اطلاعات مربوط به علایق و رفتار افراد را با تبلیغ‌کنندگان، ردیاب‌ها و دیگران در وب به اشتراک بگذارد که این امر حریم خصوصی را نقض می‌کند. این گروه های حفظ حریم خصوصی می گویند که هیچ تجارتی حق ندارد چنین اطلاعات حساسی را درباره شما بداند.

مطابق با GizChinaباید دید آیا آخرین جایگزین‌های کوکی‌های گوگل باقی خواهند ماند یا خیر. اما از آنجایی که جریان درآمد این شرکت به ردیابی افراد در وب بستگی دارد، در طول زمان برای توسعه و استقرار سیستم‌های جدیدی که به آن اجازه می‌دهد این کار را بدون به خطر انداختن حریم خصوصی انجام دهد، با رقابت مواجه می‌شود.