• خانه
 • اخبار
 • “برنامه ها کنترل را برای به حداکثر رساندن سود افزایش می دهند”: کارگران کنسرت در حالی که سیاتل قوانین کار را بررسی می کند صحبت می کنند

“برنامه ها کنترل را برای به حداکثر رساندن سود افزایش می دهند”: کارگران کنسرت در حالی که سیاتل قوانین کار را بررسی می کند صحبت می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
"برنامه ها کنترل را برای به حداکثر رساندن سود افزایش می دهند": کارگران کنسرت در حالی که سیاتل قوانین کار را بررسی می کند صحبت می کنند

"برنامه ها کنترل را برای به حداکثر رساندن سود افزایش می دهند": کارگران کنسرت در حالی که سیاتل قوانین کار را بررسی می کند صحبت می کنند
(عکس DoorDash)

قانون جدید، که توسط شورای شهر سیاتل در حال بررسی است، با هدف بهبود حقوق و استانداردهای عملکرد کارکنان در کنسرت در خدماتی مانند Instacart، DoorDash، TaskRabbit و Uber Eats است. این قانون این هفته معرفی شد و در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز پنجشنبه ارائه شد که در آن کارگران کنسرت در مورد شرایط کاری خود صحبت کردند.

این رویداد توسط کمپین PayUp، یک گروه حقوق کارگران مستقر در سیاتل که بخشی از Working Washington، یک سازمان کارگری در سراسر ایالت است، حمایت شد.

مایکل پولمن، راننده DoorDash و یکی از داوطلبان PayUp در این رویداد گفت: “ما باید درهایی را ببندیم که شرکت ها قبلاً از آنها برای تضعیف قانون کار 100 سال گذشته ایالات متحده سوء استفاده می کنند.”

قانون دستمزد را افزایش می دهد و استانداردهای شفافیت و انعطاف را برای رانندگان عرضه کننده و سایر کارگران کنسرت معرفی می کند. اعضای هیئت مدیره لیزا هربولد و اندرو لوئیس حامیان قانون پیشنهادی هستند که استانداردهای کار زیر را ایجاد می کند:

 • حداقل کمتر از حداقل دستمزد سیاتل، 15 دلار در هر ساعت کار، به علاوه هزینه های معقول. همه توصیه ها به کارگران خواهد رسید.
 • اطلاعات شفاف در مورد کار و پرداخت. شرکت ها داده های حقوق و دستمزد را در عرض 24 ساعت و به صورت هفتگی به کارگران مبتنی بر برنامه ارائه می دهند.
 • انعطاف پذیری “در انتخاب زمان کار و پیشنهاد برای پذیرش، رد یا لغو به دلیل”. شرکت ها نمی توانند کارگران را برای چنین اقداماتی تحریم کنند.

قانون بخشی از تلاش های مستمر برای تقویت حمایت از کارگران از کارگران کنسرت است. در ماه مارس، قانونگذاران واشنگتن قانونی را تصویب کردند که حداقل دستمزد و سایر مزایا را برای رانندگان لیفت و اوبر تعیین می کند.

در سال 2020، سیاتل قانونی را تصویب کرد که مرخصی استعلاجی با حقوق را به کارگران کنسرت تمدید می کرد. و در طول همه گیری، شهر همچنین قانونی را تصویب کرد که شرکت های تحویل غذا را ملزم می کند علاوه بر قیمت های معمولی خود، 2.50 دلار برای حمل و نقل به رانندگان بپردازند. این قانون زمانی منقضی می شود که ایالت وضعیت اضطراری خود را به دلیل COVID-19 لغو کند، کاری که اکثر ایالت های دیگر قبلاً انجام داده اند.

هربولد گفت: «همانطور که ما شروع به بازگشایی و بازگشت به کار می کنیم، کارگران مبتنی بر درخواست به یک راه حل طولانی مدت نیاز دارند که به طور کامل نگرانی های آنها را برطرف کند و آنها را زیر حداقل دستمزد برطرف کند. هربولد گفت که این پیشنهاد با مشارکت کارگران و شرکت هایی مانند DoorDash و Rover ایجاد شده است.

سخنگوی اوبر گفت: در حالی که ما از تلاش‌ها برای بهبود سود برای شرکای تامین حمایت می‌کنیم، سیاستی که توسط شورا دنبال می‌شود منجر به فرصت‌های شغلی کمتر برای رانندگان، افزایش هزینه‌ها برای مصرف‌کنندگان و سفارش‌های کمتر برای کسب‌وکارهای کوچک محلی که به پلتفرم ما دسترسی دارند، خواهد شد. پیشنهاد ما مشتاقانه منتظر گفتگو با شهر در مورد بهترین روش برای حمایت از رانندگان تحویل کالا بدون عواقب ناخواسته هستیم که می تواند به رستوران ها و مشتریان آسیب برساند.”

سخنگوی DoorDash، که گفت این پیشنهاد منجر به از دست دادن درآمد برای مشاغل و کارمندان DoorDash می شود، گفت: “در صورت تصویب، می تواند منجر به افزایش شدید هزینه های تحویل شود که می تواند سفارش ها را کاهش دهد.” ما مدت‌هاست که از تلاش‌های داشر برای تقویت سودش حمایت کرده‌ایم، در حالی که از استقلالی که بیشترین ارزش را دارد دفاع می‌کنیم.»

"برنامه ها کنترل را برای به حداکثر رساندن سود افزایش می دهند": کارگران کنسرت در حالی که سیاتل قوانین کار را بررسی می کند صحبت می کنند
عکس مریخ نورد.

اکثر کارگران حاضر در این مراسم نام خود را ذکر نکردند و همه شرکتی را که در آن کار می کردند ذکر نکردند. در اینجا چند نقل قول از کارگرانی که سازمان دهندگان داوطلبان PayUp نیز هستند آورده شده است:

 • ما به عنوان پیمانکاران مستقل، تمام هزینه های خود را تامین می کنیم. شخصی که پیتزای شما را درست می‌کند، مجبور نیست خودش رویه‌ها را بخرد.”
 • “در واقع، برنامه‌ها رئیسی هستند که ما را با مجازات‌ها و تهدیدهای غیرفعال کردن کنترل می‌کنند… انعطاف‌پذیری برای من به معنای توانایی کار با سرعت و شدتی است که باعث می‌شود من با مدت زمان و ساعت‌هایی که می‌توانم بدون ترس از مجازات مدیریت کنم، راحت باشم. برنامه ها برای به حداکثر رساندن سود، کنترل را افزایش می دهند.”
 • «انعطاف پذیری برای اجراکنندگان کنسرت بسیار مهم است. به همین دلیل است که بسیاری از ما این کار را انجام می دهیم.”
 • «هر وقت بتوانم شغلی پیدا کنم باید کار کنم و گاهی اوقات این یعنی ۹۰ ساعت کار در هفته. ما باید برای وقتمان پول بگیریم و به پرداختی نیاز داریم که هزینه های اولیه ما را پوشش دهد.»
 • «در گذشته، برنامه‌ها از گزارش‌های غیرشفاف برای پنهان کردن توصیه‌های ما استفاده می‌کردند. با این خرابی‌ها، می‌توانیم خودمان محاسبات را انجام دهیم و مطمئن شویم که پرداخت‌ها همانطور که باید باشد، انجام می‌شود.”
 • آنها وست را از آدرس های سیاتل غربی حذف کردند. [West Seattle’s broken bridge slows transit times substantially]. “شما پیام هایی دریافت می کنید که دیر کرده اید و در مسیر اشتباهی حرکت می کنید.”
 • این موضوع اساساً مرا بی خانمان کرد.»

لوئیس گفت که قانون پیشنهادی این پتانسیل را دارد که کارگران را از همه اقشار جامعه منحرف کند زیرا کار کنسرت در زمینه های مختلف رایج تر می شود. او افزود که برای جامعه و شهر خوب است که به کارگران کنسرت غرامت بدهند و با آنها منصفانه رفتار کنند.

“اگر شما قشر عظیمی از مردم دارید که مجبورند در ماشین هایشان زندگی کنند یا در چادر زندگی کنند و به نوع غرامتی که برای کارشان لازم است برای داشتن چهار دیوار و دری که قفل است، دسترسی ندارند، پس شما این کار را انجام نمی دهید. لوئیس گفت: “شهر و اقتصاد را برای موفقیت منصفانه ایجاد کنید.”

او افزود: بدون حمایت قوی تر از کارگران، “شما سیستمی از نابرابری دائمی ایجاد می کنید، مارپیچ های نزولی که همه ما را تحت تاثیر قرار داده است.”