• خانه
  • اخبار
  • برنامه های مهم را از لیست اپ استور اپل حذف کنید. دلیل این چیست؟

برنامه های مهم را از لیست اپ استور اپل حذف کنید. دلیل این چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
برنامه های مهم را از لیست اپ استور اپل حذف کنید. دلیل این چیست؟

اپل شرکتی است که قطعاً در زمینه نرم افزار و تجربه کاربری امتیازات و اعتماد بسیاری را با همه دارد. این شرکت لیستی از برنامه های کلیدی را در اپ استور خود دارد که به عنوان مهم ترین برنامه های مورد نیاز کاربران شناسایی شده اند. اما اکنون شاهد حذف اپلیکیشن های مهم از لیست اصلی اپ استور توسط اپل هستیم. اس ترنجی با من باش.

لیست اپ استور اصلی و اپلیکیشن هایی که حذف شده اند…!

شاید ندانید، اما اپل لیستی از برنامه های کاربردی کلیدی دارد که به کاربران جدید آیفون ارائه می کند. با این حال، به خاطر داشته باشید که این لیست بر اساس محبوبیت نیست، زیرا این لیست توسط اپل تنظیم شده است و بر اساس تعداد کاربران آیفونی که آن را نصب کرده اند نیست. در این لیست ایمیل های معروف بسیاری مانند اسنپ چت، یوتیوب، گوگل، جی میل، آمازون و تیک تاک را مشاهده خواهید کرد.

در واقع اینها برنامه هایی هستند که اپل توصیه می کند ابتدا آنها را روی آیفون جدید خود نصب کنید. وقتی برای اولین بار اپ استور را باز می کنید، می توانید این لیست را پیدا کنید. در بخش «برنامه‌هایی که باید داشته باشید»، بخش دیگری به نام «برنامه‌های اصلی» را برای شروع خواهید دید. برنامه های ذکر شده عبارتند از:

اسنپ ​​چت
اختلاف نظر
اپلیکیشن پول
TikTok
یوتیوب
جیمیل
آمازون
بامبل
Reddit
هولو
دیزنی +
ونمو
Tinder
شین
پاندورا
استارباکس
SoundCloud
ابزارک ساز
والمارت
Picsart
آمازون پرایم ویدئو
HBO Max
YouTube Music
دولینگو
تکان دادن
لینکدین
ESPN
لولا
آرام باش
پارامونت +
کرانچی رول
DAZN

اپل احتمالا فکر می کند کاربران آیفون تنها هستند زیرا این لیست شامل سه برنامه دوستیابی است. اما جالب‌تر این واقعیت است که همانطور که برای اولین بار توسط مجله Inc ذکر شد، فیس بوک و هیچ یک از برنامه‌های متا دیگر در لیست برنامه‌های اصلی قرار ندارند. این بدان معناست که این لیست شامل فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ نمی شود. با این حال هر کدام از این اپلیکیشن ها بیش از یک میلیارد کاربر دارند و بسیاری از کاربران آیفون آن ها را روی گوشی خود دانلود کرده اند. اما اپل نامی از این سه اپلیکیشن نبرد.

لیست برنامه های اصلی App Store

دلیل این امر شاید زمان ارائه اپل باشد شفافیت ردیابی برنامه (ATT) در سال 2020 زمانی که اپل برای اولین بار این ویژگی را معرفی کرد، مارک زاکربرگ، مدیرعامل و مدیر عامل فیس بوک، از اپل انتقاد کرد که به کاربران آیفون اجازه می دهد تصمیم بگیرند که آیا می خواهند توسط برنامه های سراسر جهان ردیابی شوند یا خیر. در اینترنت و از طریق برنامه‌های بدون ردیابی کاربر، تبلیغ‌کنندگان نمی‌دانستند که کاربران آیفون اخیراً چه محصولاتی را برای نمایش در تبلیغات هوشمند جستجو کرده‌اند.

به همین دلیل است که اپل فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ را ضروری نمی داند.

اما نکته اصلی در مورد ATT وقتی صحبت از فیس بوک می شود این است که داشتن این ویژگی باعث کاهش درآمد این پلت فرم می شود، زیرا شرکت های ارائه دهنده تبلیغات دیگر نمی توانند عملکرد خوبی در تبلیغات نوع محصولات مورد علاقه کاربران آیفون داشته باشند. علاقه کمتر برابر است با کلیک کمتر روی تبلیغات و در نتیجه درآمد کمتری برای فیس بوک به همراه دارد. زاکربرگ زمانی که اپل برای اولین بار ویژگی ATT را معرفی کرد آنقدر شگفت زده شد که حتی برای تبلیغات تمام صفحه در برابر ویژگی iOS هزینه زیادی کرد.

خرید اپلیکیشن‌ها و بازی‌های موبایل به 133 میلیارد دلار در سال 2021 می‌رسد. اپ استور از گوگل پلی بلندتر است

تغییرات در حریم خصوصی iOS 10 میلیارد دلار برای فیس بوک هزینه خواهد داشت

در اوایل سال جاری، فیس بوک اعلام کرد که ATT اپل تا سال 2022 10 میلیارد دلار از درآمد خود را از دست خواهد داد. با این حال، مشاغل کوچک گزارش داده اند که تبلیغات آنها اخیراً بهبود یافته است. به نظر نمی رسد تفاهم متقابلی بین اپل و فیس بوک وجود داشته باشد و تصمیم اپل برای حذف فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ از لیست “برنامه های اصلی” خود می تواند یک بازی قدرتمند برای اپل باشد.

مطابق با PhoneArenaاز سوی دیگر، اپل ممکن است نگران سابقه فیس بوک در فروش اطلاعات شخصی به کاربران شرکت های شخص ثالث باشد. از این گذشته، همانطور که ممکن است به خاطر داشته باشید، این شرکت در فروش اطلاعات کاربران به 87 میلیون کاربر کمبریج آنالیتیکا مشارکت داشت. با توجه به اینکه اپل حفظ حریم خصوصی را به عنوان یکی از ویژگی‌های کلیدی آیفون تبلیغ می‌کند، ممکن است برخی از این شرکت‌ها برنامه‌هایی را که متعلق به سیستم تأیید حریم خصوصی فیس‌بوک هستند، توصیه نکنند.