• خانه
  • اخبار
  • برنامه های استفاده نشده در گوشی های قدیمی لغو خواهند شد

برنامه های استفاده نشده در گوشی های قدیمی لغو خواهند شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
برنامه های استفاده نشده در گوشی های قدیمی لغو خواهند شد

اندروید 11 با قابلیت جدیدی عرضه می شود که طی آن تمامی لایسنس های مربوط به اپلیکیشن های گذشته و استفاده نشده لغو می شود. این دسترسی ها شامل مواردی مانند دسترسی به دوربین، میکروفون، مکان و مخاطبین می شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، در اندروید 11 گوگل پلی پروتکت قادر خواهد بود مجوز اپلیکیشن هایی را که مدت زیادی استفاده نشده اند لغو کند.

در واقع ویژگی جدید PlayProte مبتنی بر پلی استیشن در نسخه های قدیمی اندروید در دسترس خواهد بود. البته این قابلیت قبلا به Polyprotect اضافه شده است و می توان از آن به صورت عمومی استفاده کرد. در همین حال، برنامه ها ممکن است به طور استثنایی از این ویژگی پشتیبانی نکنند. به نظر می رسد برای ممانعت از دسترسی به یک برنامه، باید یک برنامه اندروید 11 به عنوان سیستم عامل پیش فرض داشته باشد. خوشبختانه، از نوامبر سال گذشته، تمام به‌روزرسانی‌های دریافتی از پلی استور باید به‌طور پیش‌فرض این مورد را داشته باشند.

با این حال، در برخی موارد، توسعه دهندگان ممکن است این ویژگی را در برنامه های درخواستی خود قرار ندهند. با این حال، به گفته گوگل، این درخواست‌ها تنها در شرایط خاص، مانند برنامه‌های ایمنی خانواده یا پوشیدنی‌های مرتبط، پذیرفته می‌شوند. اکنون تمامی کاربران می توانند وارد منوی حساب کاربری در پلی استور شده و در قسمت PlayProtect از وضعیت حفاظت خود مطلع شوند. این قسمت دارای گزینه Remove Permissions for Unused Apps است که لیستی از برنامه ها را به شما نشان می دهد. برنامه هایی که برای مدت طولانی استفاده نشده اند نیز قابل مشاهده خواهند بود. در این حالت کاربر می تواند به صورت دستی دسترسی را لغو کند.