• خانه
  • اخبار
  • برنامه جدید Designer مایکروسافت، مولد تصویر DALL-E 2 OpenAI را برای طراحی گرافیکی یکپارچه می کند.

برنامه جدید Designer مایکروسافت، مولد تصویر DALL-E 2 OpenAI را برای طراحی گرافیکی یکپارچه می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
برنامه جدید Designer مایکروسافت، مولد تصویر DALL-E 2 OpenAI را برای طراحی گرافیکی یکپارچه می کند.

برنامه جدید Designer مایکروسافت، مولد تصویر DALL-E 2 OpenAI را برای طراحی گرافیکی یکپارچه می کند.
استفاده از OpenAI’s DALL-E 2 برای تولید تصاویر در برنامه جدید Microsoft Designer. (انیمیشن مایکروسافت)

مایکروسافت یک برنامه مستقل جدید به نام Microsoft Designer منتشر خواهد کرد که به روند بزرگتری برای ارائه قابلیت های طراحی گرافیک پیشرفته به توده ها می پیوندد.

طراح از مشارکت مایکروسافت با آزمایشگاه تحقیقاتی OpenAI برای ادغام DALL-E 2 استفاده می کند که از هوش مصنوعی برای تولید تصاویر بر اساس توضیحات متنی استفاده می کند.

مایکروسافت با اذعان به خطرات ذاتی سوء استفاده از DALL-E 2 می گوید که به طور مستقل و با OpenAI تلاش می کند تا از ارائه “نتایج نامناسب” مانند محتوای جنسی صریح و خشونت آمیز جلوگیری کند. از تقویت کلیشه ها؛ یا از سوء استفاده به هر طریق دیگری.

برنامه جدید مایکروسافت با برنامه ها و سرویس های موجود مانند Canva و Adobe Express (Adobe Spark سابق) رقابت خواهد کرد.

مایکروسافت Designer را به عنوان بخشی از یک محصول بزرگتر معرفی کرد که شامل نسخه های به روز شده چندین دستگاه سرفیس مایکروسافت و لوازم جانبی جدید نیز می شود.

علاوه بر این، مایکروسافت اعلام کرد که ویژگی ایجاد تصویر را برای موتور جستجوی Bing خود منتشر خواهد کرد که همچنین از DALL-E 2 استفاده می کند.

برنامه جدید Designer آخرین گام در تلاش مایکروسافت برای حفظ تجارت نرم افزار بهره وری خود در حال رشد است، بیش از یک دهه پس از انتقال برنامه های آفیس خود (از جمله Word، Excel، PowerPoint) از مجوز نرم افزار سنتی به نرم افزار مبتنی بر اشتراک. -مدل سرویس با راه اندازی در سال 2011 که در آن زمان به عنوان آفیس 365 شناخته می شد.

برنامه جدید Designer مایکروسافت، مولد تصویر DALL-E 2 OpenAI را برای طراحی گرافیکی یکپارچه می کند.

برنامه های آفیس و خدمات مرتبط، از جمله سرویس ارتباطی و همکاری مایکروسافت تیمز، در سال مالی 2022 مایکروسافت 44.8 میلیارد دلار درآمد ایجاد کردند که بیش از 12 درصد در سال نسبت به سال قبل از ویندوز، اما پس از Microsoft Azure و محصولات سرور در کل درآمد برای مایکروسافت درآمد داشت. سال

طراح از یک ویژگی پاورپوینت به همین نام رشد کرد و رویکردی مشابه با گزینه «ایده‌های طراحی» اتخاذ کرد که پیشنهادات طرح‌بندی محتوای متفاوتی را ارائه می‌دهد.

پلتفرم ها و استقرار: مایکروسافت Designer را به عنوان یک برنامه رایگان برای ویندوز و به عنوان بخشی از نسخه های شخصی و خانوادگی مجموعه نرم افزار Microsoft 365 با ویژگی های اضافی ارائه می دهد. مایکروسافت همچنین Designer را در مرورگر Edge خود که در macOS اپل و سایر پلتفرم‌ها موجود است، ادغام خواهد کرد.

با این حال، در ابتدا، این شرکت می گوید که این برنامه را به عنوان یک پیش نمایش وب رایگان، بدون مجموعه کاملی از ویژگی ها، قبل از در دسترس بودن عمومی در تاریخ آینده که هنوز اعلام نشده است، منتشر خواهد کرد.

برنامه مایکروسافت برای محافظت از DALL-E 2 در برابر سوء استفاده شامل مسدود کردن متن ارسالی با موضوعات حساس است.

این شرکت می‌گوید فناوری‌هایی را نیز توسعه داده است که به ارائه تصاویر متنوع‌تر کمک می‌کند و هدف آن مقابله با سوگیری‌های احتمالی در داده‌های مورد استفاده برای آموزش الگوریتم‌های هوش مصنوعی است.

با این حال، مایکروسافت پیشنهاد می‌کند که این رویکرد بی‌خطا نیست. لیات بن زور، معاون شرکتی مایکروسافت در زندگی مدرن، جستجو و دستگاه‌ها، در پستی با اعلام برنامه جدید Designer نوشت: «این منطقه‌ای است که ما فعالانه روی آن کار می‌کنیم و دائماً در حال بهبود آن هستیم».

این شرکت در سال 2019 در قراردادی که شامل حقوق تجاری سازی محصولات آزمایشگاهی بود، یک میلیارد دلار در OpenAI سرمایه گذاری کرد. مایکروسافت قبلاً محصولاتی مبتنی بر فناوری پردازش زبان طبیعی GPT-3 OpenAI منتشر کرده است.