• خانه
  • اخبار
  • برنامه تحویل پهپاد آمازون در تگزاس راه اندازی می شود

برنامه تحویل پهپاد آمازون در تگزاس راه اندازی می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
برنامه تحویل پهپاد آمازون در تگزاس راه اندازی می شود

برنامه تحویل پهپاد آمازون در تگزاس راه اندازی می شود
(عکس آمازون)

آمازون پهپادهای خود را به تگزاس می آورد.

این غول فناوری روز جمعه گفت که مشتریان در کالج استیشن، تگزاس، می توانند محصولات را سفارش دهند و در اواخر سال جاری از طریق پهپاد تحویل بگیرند.

ایستگاه کالج، واقع در حدود 100 مایلی شمال غربی هیوستون، محل دانشگاه A&M تگزاس است. آمازون با دانشگاه و شهر برای تحویل پهپادها همکاری می کند.

این اعلامیه به دنبال اخبار ماه گذشته مبنی بر اینکه آمازون سرانجام با برنامه ای در لاکفورد، کالیفرنیا، جنوب ساکرامنتو، در حال تحویل هواپیماهای بدون سرنشین در ایالات متحده است.

آمازون برنامه توسعه پهپاد خود را در سال 2013 اعلام کرد، اما پیش بینی های خود را برای تحویل واقعی مشتریان از دست داد.

آمازون در حال آزمایش پهپادها در ایالت واشنگتن و بریتیش کلمبیا است و تیم های توسعه هواپیماهای بدون سرنشین را در بریتانیا، فرانسه، اسرائیل و اتریش ایجاد کرده است. در سال 2016، آمازون فاش کرد که در حال انجام تحویل آزمایشی در منطقه ای در اطراف کمبریج، انگلستان است.

این شرکت گواهینامه رسمی FAA را به عنوان یک شرکت هواپیمایی در سال 2020 دریافت کرد. اما پیشرفت Amazon Prime Air به سمت تحویل واقعی مشتریان کند بوده است.

بلومبرگ در ماه آوریل گزارش داد که برنامه هواپیماهای بدون سرنشین آمازون «به دلیل چالش‌های فنی، گردش مالی بالا و نگرانی‌های ایمنی» از جمله چندین تصادف در یک سایت آزمایشی در اورگان با مشکل مواجه شده است.

در همین حال، شرکت‌های دیگری از جمله UPS (که با داروخانه‌های زنجیره‌ای CVS شریک است)، وینگ (پهپادهای Alphabet که توسط گوگل ایجاد شده است)، SkyDrop (که قبلاً با نام Flirtey شناخته می‌شد)، Zipline (که با Walmart در آرکانزاس شریک است) و DroneUp (همچنین در مشارکت با Walmart) آزمایشات خود را در زمینه خدمات تحویل هواپیماهای بدون سرنشین گسترش داده اند.