• خانه
  • اخبار
  • برنامه ای از Epic Games RealityScan ارائه شده است. برنامه اسکن سه بعدی موثر

برنامه ای از Epic Games RealityScan ارائه شده است. برنامه اسکن سه بعدی موثر

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
برنامه ای از Epic Games RealityScan ارائه شده است. برنامه اسکن سه بعدی موثر

با وجود اختلاف حقوقی اپل و ایپک گیمز، بعید است که نام این شرکت را ندانید. این شرکت سازنده بازی محبوب Fortnite است که یکی از معروف ترین بازی های جهان است. Epic Games RealityScan، یک برنامه موثر و کاربردی برای اسکن سه بعدی، اخیرا معرفی شده است. اس ترنجی با من باش.

برنامه Epic Games RealityScan چیست و چه کاربردی دارد؟!

توسعه دهنده بازی Fortnite Epic Games اخیرا اپلیکیشن جدیدی به نام RealityScan معرفی کرده است که اشیاء موجود در دنیای واقعی را اسکن کرده و آنها را به فایل های سه بعدی در دنیای مجازی تبدیل می کند. به عنوان مثال، یک ویدیوی 47 ثانیه ای که توسط Epic منتشر شده است، مردی را نشان می دهد که با استفاده از آیفون خود از زوایای مختلف از صندلی خود عکس می گیرد. هنگامی که این صندلی به عنوان یک شی سه بعدی در گوشی ذخیره می شود، می توانید تصویر را دستکاری کنید، به عنوان مثال رنگ صندلی خود را تغییر دهید.

برنامه RealityScan

Epic بیانیه‌ای منتشر کرده است که می‌گوید RealityCapture یک نرم‌افزار فتوگرامتری پیشرفته است که می‌تواند اشیاء و صحنه‌ها با هر اندازه تصویر یا اسکن لیزری و اسکن سه بعدی را با دقت و کیفیت شبکه بی‌نظیر، چندین برابر سریع‌تر از نرم‌افزارهای رقیب بازسازی کند. این برنامه اکنون در نسخه محدود و بتا است. چیزی که مردم در مورد RealityCapture دوست دارند، ویژگی اسکن سه بعدی سریع و آسان است که آن را خیلی سریع در کف دست شما قرار می دهد.

همچنین لازم به ذکر است که Epic در هنگام استفاده از RealityScan کاربران را به دقت راهنمایی می کند. این شرکت می گوید که به طور سنتی گرفتن اشیاء دنیای واقعی برای استفاده در تجربیات دیجیتال پیچیده، فنی و زمان بر بوده است. اما اکنون فقط قفل گوشی هوشمند خود را باز کنید. Epic می‌گوید با استفاده از بازخورد بلادرنگ و دستورالعمل‌های واقعیت افزوده، شما را در این فرآیند راهنمایی می‌کند. همانطور که Epic می گوید، چه یک حرفه ای با تجربه باشید و چه یک مبتدی که به تازگی شروع کرده اید، می توانید دنیای اطراف خود را در هر کجا و در هر زمان ضبط کنید.

هنگامی که تصاویر با گوشی گرفته می شوند، بلافاصله یک مدل واقعی ایجاد می شود و تصاویر تمام شده در Sketchfab آپلود می شوند، به لطف چیزی که Epic آن را سریع ترین نرم افزار فتوگرامتری موجود در بازار می نامد. دوم پلتفرمی است که به کاربران اجازه می دهد تمام اشیاء سه بعدی و واقعیت افزوده شما را مدیریت کنند و به شما امکان می دهد محتوای AR، 3D و VR را منتشر کنید، به اشتراک بگذارید و بفروشید.

این برنامه بهار امسال برای iOS و اواخر سال 2022 برای کاربران اندروید به طور گسترده در دسترس خواهد بود

Epic همچنین اضافه کرد که از امروز، به 10000 کاربر iOS اجازه می دهد تا در یک آزمایش بتا محدود از طریق TestFlight شرکت کنند. این برنامه در اولویت خواهد بود. در پایان بهار امسال، نسخه اولیه RealityScan برای کاربران iOS و برای کاربران اندروید در دسترس خواهد بود که انتظار می‌رود اواخر امسال عرضه شود. این زمانی است که برنامه به طور گسترده برای نصب توسط هر کسی در دسترس می شود.

تا آن زمان، Epic از بازخورد اعضای TestFlight برای بهبود مشکلات مختلف برنامه استفاده خواهد کرد. کسانی که نمی توانند یکی از 10000 ظرفیت رزرو شده برای آزمایش کنندگان بتای TestFlight را دریافت کنند، می توانند برنامه را در پاییز دوباره نصب کنند. این برنامه با استفاده از فناوری Capturing Reality (شرکتی که Epic سال گذشته خریداری کرد) توسعه یافته است.

مایکل یانکوسک، یکی از بنیانگذاران Capturing Reality می گوید: «RealityScan اولین قدم در سفر ما برای دسترسی به اسکن سه بعدی برای همه توسعه دهندگان است. ما معتقدیم که این ابزار به افراد با هر مجموعه مهارتی کمک می کند تا اصول اسکن را بهتر درک کنند و فاصله بین مبتدیان و حرفه ای ها را بهتر پر کنند. ما بسیار خوشحالیم که برنامه بازخورد جامعه خود را توسعه داده و ویژگی های جدیدی را با نزدیک شدن به انتشار کامل آن معرفی می کنیم.

مطابق با PhoneArena، تصاویر اسکن شده از برنامه را می توان به عنوان اشیاء AR در برابر تصاویر دنیای واقعی استفاده کرد. آیتم های اسکن شده را می توان با استفاده از موتور Unreal Engine Epic به بازی های ویدیویی اضافه کرد. لازم به ذکر است که توسعه این ابزار به بازی سازان کمک می کند تا اشیا و طرح های مورد نظر خود را بدون نیاز به طراحی نسخه مجازی، تنها از روی نمونه های واقعی اسکن و به دست آورند. به عنوان مثال در بازی دیگر نیازی به نماد از صفر تا صد نیست و این برنامه در عرض چند دقیقه طرح مجازی شما را از روی یک شخصیت واقعی اسکن می کند)).