• خانه
 • اخبار
 • بررسی اجمالی Life Science News: 175 میلیون دلار برای سلول درمانی. داده های واکسن؛ و بیشتر

بررسی اجمالی Life Science News: 175 میلیون دلار برای سلول درمانی. داده های واکسن؛ و بیشتر

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بررسی اجمالی Life Science News: 175 میلیون دلار برای سلول درمانی. داده های واکسن؛ و بیشتر

بررسی اجمالی Life Science News: 175 میلیون دلار برای سلول درمانی. داده های واکسن؛ و بیشتر
اولین بیمار برزیلی HDT Bio در حال آماده شدن برای دریافت تزریق در آزمایش خود برای واکسن کووید-19 در این کشور است. (عکس بیو HDT)

این یک هفته شلوغ دیگر در زمینه بیوتکنولوژی در سیاتل بود.

Affini-T Therapeutics روز دوشنبه بودجه اولیه خود را 175 میلیون دلار اعلام کرد. هدف این شرکت انتقال درمان های سلولی توسعه یافته در مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون به کلینیک تومور جامد است.

این هفته با انتشار داده‌هایی از Icosavax “زیر انتظار ما” برای واکسن خود در برابر COVID-19 به پایان رسید که منجر به غرق شدن سهام شد.

در همین حال، واکسن HDT Bio علیه COVID-19 ممکن است به دلیل دیگری به تعویق بیفتد. استارت آپ سیاتل علیه شریک واکسن مستقر در هند شکایت کرده و مدعی شده است که فناوری آن را دزدیده و از به اشتراک گذاری داده های آزمایشات بالینی خودداری کرده است. آزمایشات اولیه HDT Bio در کشورهای دیگر ادامه دارد.

سرانجام، مؤسسه طراحی پروتئین در دانشگاه واشنگتن به ابداع روش های جدید برای ساخت دارو ادامه می دهد. در مورد آخرین تحقیقات آنها و سایر اخبار از شمال غربی اقیانوس آرام – از جمله لیستی از استارتاپ های دیجیتال در زمینه سلامت روان بخوانید.

Fred Hutch spinout Affini-T Therapeutics 175 میلیون دلار برای سلول درمانی برای درمان تومورهای جامد دریافت می کند.

– Icosavax داده‌های مربوط به واکسن‌های کووید-19 را «پایین‌تر از انتظارات ما» منتشر می‌کند، زیرا سهام آن بیش از 60 درصد کاهش می‌یابد.

استارت‌آپ سیاتل ادعا می‌کند داروساز هندی فناوری واکسن کووید-19 را دزدیده است و به دنبال 950 میلیون دلار است.

دانشگاه محققان در واشنگتن در حال یافتن راه جدیدی برای طراحی درمانگران بالقوه هستند

– فهرستی از استارت‌آپ‌های سلامت روان در شمال غربی اقیانوس آرام که همه‌گیری باعث رشد بخش می‌شود

استارت آپی که هدفش جلوگیری از چسبندگی بافت پس از جراحی است، برنده اولین مسابقه سلامتی Apis است

بررسی اجمالی Life Science News: 175 میلیون دلار برای سلول درمانی. داده های واکسن؛ و بیشتر
رشد اسپیرولینا در Lumen Bioscience. (عکس لومن)

و در اینجا دیگر اخبار علوم زیستی از سراسر اقیانوس آرام و فراتر از آن آمده است:

مطالعات:
 • محققان Lumen Bioscience پلتفرم خود را برای تولید داروهای بیولوژیکی در جلبک سبز اسپیرولینا در یک مطالعه جدید نشان دادند. بیوتکنولوژی طبیعی.
 • ماریون پپر، ایمونولوژیست UW و همکارانش، پاسخ‌ها به واکسیناسیون کووید-19 را در افرادی که قبلاً به این ویروس آلوده شده بودند، بررسی کردند و نشان دادند که آنها ایمنی قوی‌تری نسبت به افرادی که تنها با واکسن محافظت می‌شوند، تولید می‌کنند.
 • Evan Eichler، متخصص ژنتیک UW و همکارانش مطالعه‌ای را به بررسی جهش‌های “de novo” که به طور خود به خود در ژنوم رخ می‌دهند، راه‌اندازی کرده‌اند. محققان با روش خود توانستند تشخیص را تا حدود 25 درصد بهبود بخشند.
ژنوم ها:
 • یک داستان معمولی در طبیعت توسط روزنامه‌نگار علمی، رکسانا همسی، چگونگی ایجاد ژنوم انسانی مرجع را که آیکلر و همکارانش تنوع انسانی را توضیح می‌دهد، بررسی می‌کند. این پروژه “پروژه پانژومای انسانی” نام دارد.
 • در یک پروژه جداگانه، برنامه تحقیقاتی All of Us نزدیک به 100000 توالی ژنومی کامل را از شرکت کنندگان مختلف منتشر کرد. مرکز ژنومیک شمال غربی UW یکی از سه مرکز درگیر در این پروژه است. همکاران UW عبارتند از Eichler، Gail Jarvik ژنتیک و Deborah Nickerson مرحوم.

مغزها:

 • پادکستی به نام Big Brains نشان می دهد که پروفسور UW Marco Pravetoni در مورد واکسن خود که برای مقابله با اعتیاد به مواد افیونی طراحی شده است صحبت می کند. پراوونتونی مرکز توسعه داروی جدید UW را اداره می کند.
 • پادکست دیگر شامل مدیر موسسه طراحی پروتئین، دیوید بیکر است. عنوان نمایش «مغز شهرداری» است.
 • در حالی که در مورد مغز هستید، ببینید که چگونه موسسه آلن نمونه های خود را از این اندام پردازش می کند، در این داستان از سازمان.

سرمایه گذاری:

 • ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت اخیراً در شرکت مراقبت های بهداشتی دیجیتال سیلیکون ولی سرمایه گذاری کرده است که ابزارهای برنامه ریزی بیمار و نرم افزارهای دیگر را برای ساده سازی وظایف بهداشتی اداری می سازد.

واکسن ها و داروها:

 • با ورود واکسن کووید-19 ایکوساوکس به آب‌های متلاطم، واکسن دیگری بر اساس همین طرح از طریق آزمایش‌هایی در مراحل بعدی پیشرفت کرده است. دولت کره جنوبی 10 میلیون دوز را در انتظار تایید آن سفارش داده است.
 • یک داروی جدید ایست بازرسی ایمنی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شده است. آژانس relatlimab (یک مهارکننده LAG-3) را در ترکیب با Opdivo برای بیماران مبتلا به ملانوم متاستاتیک یا ملانوم که با جراحی قابل درمان نیستند تأیید کرد. هر دو دارو توسط Bristol Myers Squibb تولید می‌شوند که تحقیق و توسعه در زمینه immunoococology در منطقه سیاتل انجام می‌دهد. این داستان پیشینه ای عالی در مورد داروی جدید دارد.

پاسخ از ناحیه سیاتل اوکراین:

 • برخی از شرکت های بیوتکنولوژی مستقر در واشنگتن، مانند سیگن و آبسی، کمک های مالی کارکنان را با تلاش های بشردوستانه اوکراین مقایسه کرده اند. فاز ژنومیکس مستقر در سیاتل به رهبری ایوان لیاچکو که در کیف بزرگ شده است نیز همینطور است. Bioprocess Online با لیاچکو در مورد تلاش های او برای بسیج جامعه بیوتکنولوژی صحبت می کند.