منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • برد اسمیت رئیس مایکروسافت در مورد حمله روسیه به اوکراین و “اولین جنگ ترکیبی جهان”

برد اسمیت رئیس مایکروسافت در مورد حمله روسیه به اوکراین و “اولین جنگ ترکیبی جهان”

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
برد اسمیت رئیس مایکروسافت در مورد حمله روسیه به اوکراین و "اولین جنگ ترکیبی جهان"

برد اسمیت رئیس مایکروسافت در مورد حمله روسیه به اوکراین و "اولین جنگ ترکیبی جهان"
چپ: جوین وست، برد اسمیت و مارگارت اومارا در یک رویداد دانشگاه واشنگتن در سیاتل در روز چهارشنبه سخنرانی می کنند. (عکس از brooztechnology/Julie Emory)

تهاجم روسیه به اوکراین نه تنها از طریق زمین، دریا و هوا، بلکه از طریق رایانه و اینترنت نیز صورت گرفت.

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت روز چهارشنبه در یکی از رویدادهای سیاتل گفت: «ما شاهد اولین جنگ هیبریدی در جهان هستیم.

اوایل روز چهارشنبه، مایکروسافت گزارشی در مورد به اصطلاح جنگ هیبریدی منتشر کرد و جزئیات فعالیت روسیه در حملات سایبری در اوکراین را تشریح کرد. این شرکت مشاهده کرده است که حداقل شش بازیگر مرتبط با روسیه بیش از 237 عملیات علیه اوکراین انجام داده اند. مایکروسافت گفت که به نظر می رسد حملات سایبری «به شدت مرتبط بوده و گاهی مستقیماً عملیات نظامی جنبشی آن را هدف قرار می دهند و خدمات و مؤسساتی را هدف قرار می دهند که برای غیرنظامیان حیاتی هستند».

اسمیت در رویداد دانشگاه واشنگتن گفت: «خبر خوب این است که ما با دولت اوکراین و سایرین برای تقویت دفاع و واکنش سخت کار کرده‌ایم. “اما به اندازه قسمت هایی که بیشتر قابل مشاهده هستند خشن است.”

مایکروسافت در گزارشی اعلام کرد که معتقد است حملات سایبری روسیه علیه اوکراین، که به گفته او در مارس 2021 آغاز شد، به تشدید ادامه خواهد داد.

جوین وست، مدیر مرکز UW برای عموم مردم آگاه، که در این مراسم نیز سخنرانی کرد، گفت: برخی از روش‌های مورد استفاده بازیگران بسیار پیچیده هستند، اما گاهی اوقات “بسیار ساده” هستند. وست افزود: بازیگران “همیشه مبتکر” هستند.

گزارش مایکروسافت بر انواع تکنیک‌های مورد استفاده شرکت‌کنندگان، از جمله فیشینگ، بهره‌برداری از آسیب‌پذیری‌های حل‌نشده، و به خطر انداختن ارائه‌دهندگان خدمات فناوری اطلاعات بالادستی تأکید می‌کند. در این گزارش آمده است: «این شرکت کنندگان اغلب بدافزار خود را با هر بار استقرار تغییر می دهند تا از شناسایی جلوگیری کنند.

برد اسمیت رئیس مایکروسافت در مورد حمله روسیه به اوکراین و "اولین جنگ ترکیبی جهان"
برد اسمیت رئیس مایکروسافت. (عکس مایکروسافت)

حملات در فضای سایبری تنها تهدیدی نیست که اوکراین و دموکراسی‌ها در سراسر جهان با آن روبرو هستند.

اسمیت که در کتاب اخیر خود به نام ابزارها و سلاح ها: وعده و خطر عصر دیجیتال در مورد این موضوع نوشته است، می گوید: «من فکر می کنم به ویژه اطلاعات نادرست یکی از تهدیدهای وجودی برای دموکراسی است.

اسمیت در مورد اینکه چگونه اطلاعات غلط واکسن مسیر همه گیری کووید-19 را شکل داده است صحبت می کند. او مردم را تشویق کرد تا به این فکر کنند که چگونه توقف اطلاعات نادرست می تواند زمان حال را تغییر دهد، زیرا ایالات متحده در حال نزدیک شدن به نزدیک به 1 میلیون مرگ ناشی از COVID-19 است.

اسمیت به اظهارات ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، که در مورد کمپین‌های اطلاعات نادرست واکسن روسیه صحبت کرد، اشاره کرد.

اسمیت گفت: «روس‌ها، حتی قبل از این جنگ، از اوکراین به‌عنوان نیمکت آزمایشی برای آسیب رساندن به جهان استفاده می‌کردند.

اسمیت گفت و گو را با تشویق دانش آموزان رشته های مختلف به همکاری با یکدیگر و تمرکز بر علوم انسانی بر روی علوم انسانی پایان داد.

اسمیت گفت: “برای موفقیت در جهان امروز، هر کسی که در هنرهای لیبرال تخصص دارد باید یک کلاس علوم کامپیوتر، یک کلاس علوم داده، کلاس آمار و چیزی شبیه به آن بگذراند.” «هرکسی که دارای مدرک در علوم کامپیوتر، مهندسی یا ریاضی است، باید کمی علوم انسانی، کمی فلسفه، کمی تاریخ و کمی اقتصاد را بخواند.

“روی هر دو شرط بندی کنید، زیرا آینده واقعاً به نحوه گردآوری هر دوی آنها بستگی دارد.”