• خانه
  • اخبار
  • برخورد دنیاهای جف بزوس: آمازون و AWS به Blue Origin در تیم فضایی اربیتال ریف می پیوندند

برخورد دنیاهای جف بزوس: آمازون و AWS به Blue Origin در تیم فضایی اربیتال ریف می پیوندند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
برخورد دنیاهای جف بزوس: آمازون و AWS به Blue Origin در تیم فضایی اربیتال ریف می پیوندند

برخورد دنیاهای جف بزوس: آمازون و AWS به Blue Origin در تیم فضایی اربیتال ریف می پیوندند
کانسپت این هنرمند ایستگاه فضایی مرجانی مداری را نشان می دهد. (مرجان های مداری از طریق آمازون)

آمازون و بخش محاسبات ابری آن، خدمات وب آمازون، می‌گویند که در حال پیوستن به نیروها با شرکت دیگری که توسط جف بزوس تأسیس شده است، برای کمک به توسعه یک ایستگاه فضایی تجاری به نام Orbital Reef هستند.

شرکت فضایی Bezos Blue Origin یکی از رهبران پروژه مرجانی مداری، همراه با سیرا اسپیس مستقر در کلرادو است. بوئینگ، Redwire Space، Genesis Engineering و دانشگاه ایالتی آریزونا نیز بخشی از کنسرسیوم هستند.

دسامبر گذشته، Orbital Reef برنده جایزه 130 میلیون دلاری از ناسا شد تا با طراحی یک پاسگاه مداری که بتواند شکاف را در زمان خروج ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال‌های 2030-2031 پر کند. دو تیم دیگر به رهبری Nanoracks و Northrop Grumman – همچنین از ناسا برای توسعه بیشتر مفاهیم ایستگاه فضایی خود کمک مالی دریافت کرد.

AWS در یک پست وبلاگی اعلام کرد که خدمات و ابزارهای فناوری را برای پشتیبانی از توسعه صخره‌های مداری از مرحله طراحی مهندسی تا شبکه‌سازی و عملیات در مدار ارائه می‌کند. آمازون تجربه خود را در لجستیک برای ساده‌سازی تحویل و مدیریت موجودی ایستگاه‌های فضایی به اشتراک خواهد گذاشت.

بزوس در سال 2000 شرکت کنت، بلو اوریجین مستقر در واشنگتن را، شش سال پس از تأسیس آمازون، تأسیس کرد. در حالی که آمازون که به صورت عمومی معامله می شود به یک نیروگاه در بازارهای مختلف از خرده فروشی گرفته تا محاسبات ابری و سرگرمی تبدیل شده است، Blue Origin خصوصی روی پرتاب وسایل نقلیه و همچنین ایستگاه فضایی اربیتال ریف و سایر پروژه های فضایی پیشرفته تمرکز دارد.

برنت شروود، معاون ارشد برنامه های پیشرفته Blue Origin می گوید: «آمازون و AWS همکاران ایده آلی در حمایت از حمل و نقل، مسکن و ارتباطات هستند. ما در حال کار با بهترین ها در جهان هستیم تا در مورد تدارکات یک پارک تجاری فضایی تجاری با کاربری مختلط تجدید نظر کنیم.”