• خانه
  • اخبار
  • برجستگی دوربین در آیفون 14 پرو احتمالاً به دلیل سنسور بزرگ 48 مگاپیکسلی است.

برجستگی دوربین در آیفون 14 پرو احتمالاً به دلیل سنسور بزرگ 48 مگاپیکسلی است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
برجستگی دوربین در آیفون 14 پرو احتمالاً به دلیل سنسور بزرگ 48 مگاپیکسلی است.

محصولات اپل به خصوص سری آیفون همواره یکی از مورد انتظارترین گوشی های هوشمند بازار بوده اند. اما در مورد آیفون 14، داستان کمی متفاوت به نظر می رسد. چرا که تا به امروز اخبار و اطلاعات مختلفی مبنی بر تغییرات و بهبودهای جدی تری در این دستگاه شنیده شده است. طبق شایعات، بیرون زدگی دوربین آیفون 14 پرو احتمالا به خاطر سنسور بزرگ 48 مگاپیکسلی است. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

بیرون زدگی دوربین آیفون 14 پرو احتمال استفاده از سنسور قدرتمندتر و بزرگتر را افزایش می دهد.

برخلاف آنچه در ابتدا اعلام شده بود، گوشی های پریمیوم بعدی اپل، آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس، احتمالاً عکس های دوربین ضخیم تری خواهند داشت. این موضوع در شایعات احتمالی در مورد مشخصات این دستگاه منتشر شده است و نکته مهم تایید آن توسط مینگ چی کو که یکی از تحلیلگران برجسته و محصولات افشاگر اپل است، می باشد.

طرح های شماتیک فاش شده آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس نشان می دهد که طراحی پشت این دستگاه ها شبیه به نسل های قبلی خود خواهد بود، اما ابعاد آن تغییر خواهد کرد. سنسورهای به کار رفته در دوربین هر دو مدل احتمالا بزرگتر بوده و برجستگی های دوربین آنها بیش از گذشته افزایش می یابد.

برآمدگی دوربین آیفون 14 پرو

همانطور که انتظار می رفت، سنسور جدید 48 مگاپیکسلی که گفته می شود جایگزین سنسور اصلی 12 مگاپیکسلی فعلی خواهد شد، دلیل برآمدگی ضخیم دوربین در این دو دستگاه است. کو همچنین فاش کرد که در مقایسه با نسل های قبلی دوربین آیفون 12 مگاپیکسلی، طول سنسور دوربین 48 مگاپیکسلی آیفون 14 حدود 25 تا 35 درصد بیشتر و ارتفاع لنز بالاتر از آیفون 13 پرو بین 5 تا 10 درصد افزایش می یابد.

اگرچه این ممکن است دستگاه های جدید اپل را خوب جلوه ندهد، دوربین جدید 48 مگاپیکسلی مطمئناً آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس را به بهترین دوربین گوشی های 2022 تبدیل می کند. اپل اخیراً با معرفی آیفون 6 اس مگاپیکسل دوربین را افزایش داده است. همانطور که احتمالا می دانید، سنسورهای بزرگتر نور بیشتری از خود ساطع می کنند که به بهبود کیفیت تصویر دستگاه کمک می کند.

تصویر CAD آیفون 14 پرو اپل با طراحی سوراخ + نمایشگر کپسولی منتشر شد

فقط مدل های آیفون 14 پرو از تراشه جدید A16 استفاده می کنند. تحویل مدل استاندارد با A15

طبق گزارش های قبلی، این یک سنسور 1.3 اینچی است. اما با 1.25 میکرومتر پیکسل، کمی کوچکتر از پیکسل های 1.7 میکرومتری آیفون 12 پرو مکس خواهد بود. در شرایط نور کم، آیفون 14 پرو ظاهراً از قابلیتی به نام Pixel Binning برای ترکیب چند پیکسل در یک پیکسل استفاده می کند. حسگر جدید 48 مگاپیکسلی به وضوح امکان فیلمبرداری 8K را فراهم می کند.

علاوه بر این، به گزارش خبرگزاری PhoneArenaگفته می شود که مدل های پرو دارای برش دیسکی یا سوراخ دار خواهند بود. این دستگاه احتمالا از نسخه A16 Pro استفاده خواهد کرد که تراشه ای سریعتر و کم مصرف است. از سوی دیگر، مدل‌های معمولی و مکس، برش فعلی خود را حفظ کرده و شبیه یک نسخه بهبود یافته به نظر می‌رسند. تراشه A15 Bionic که به A16 تغییر نام خواهد داد استفاده خواهد شد.

در نهایت، سری آیفون 14 احتمالا در ماه سپتامبر رونمایی خواهد شد. نظر شما در مورد این چیست؟ با توجه به اخبار و شایعات، آیا فکر می کنید خانواده آیفون 14 اپل ارزش بیشتری نسبت به نسل های قبلی داشته باشد؟ به نظر شما مهم ترین تغییر در نسل بعدی آیفون اپل چه خواهد بود؟