• خانه
  • اخبار
  • بخش سرمایه گذاری خطرپذیر Point72 فرصت های بزرگی را در شمال غربی اقیانوس آرام می بیند

بخش سرمایه گذاری خطرپذیر Point72 فرصت های بزرگی را در شمال غربی اقیانوس آرام می بیند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بخش سرمایه گذاری خطرپذیر Point72 فرصت های بزرگی را در شمال غربی اقیانوس آرام می بیند

بخش سرمایه گذاری خطرپذیر Point72 فرصت های بزرگی را در شمال غربی اقیانوس آرام می بیند
Point72 Partner Sri Chandrasekhar. (عکس از Point72)

یک بازیکن جدید در شهر وجود دارد.

Point72 Private Investments، کسب و کار سهام خصوصی نهادی صندوق سرمایه گذاری جهانی به رهبری میلیاردر استیو کوهن، به سرعت در منطقه سیاتل در حال گسترش است زیرا به دنبال سرمایه گذاری در استارت آپ های فناوری است.

این گروه دارای 13 پرسنل مستقر در منطقه است و قصد دارد تا پایان سال جاری یک تیم حدود 20 نفره داشته باشد.

شریک پوینت 72 سری چاندراسخار که نقل مکان کرد، گفت: «یکی از چیزهایی که فکر می‌کردیم می‌توانیم به اکوسیستم سیاتل بیاوریم، صندوق بزرگی بود که نمی‌توانست کاری انجام دهد، از 2 میلیون دلار اول در یک شرکت، تا سری D.» به سیاتل در سال 2021 برای کمک به ایجاد یک پاسگاه.

سرمایه گذاران سرمایه گذاری خطرپذیر Point72 قبلاً بین نیویورک و منطقه خلیج، جایی که چاندراسخار در آن مستقر بود، تقسیم شده بودند. از آنجایی که کار از راه دور در طول همه گیری شیوع پیدا کرد و بنیانگذاران استارتاپ در سراسر کشور گسترش یافتند، Point72 می خواست جای پای خود را گسترش دهد.

چاندراسخار گفت که او دفتری را در میامی و سیاتل افتتاح کرد که در آنجا توسط استعدادهای فناوری جذب شد.

وی گفت: ما در اینجا سرمایه گذاری نکرده ایم. “این به نظر یک اشتباه بود.”

این شرکت از روند سرمایه گذاران خارج از شهر پیروی می کند که به دنبال فرصت های سرمایه گذاری به بازار داغ سیاتل و شمال غربی اقیانوس آرام هستند. حتی با وجود حجم بی سابقه ای از سرمایه گذاری خطرپذیر که در سال 2021 به سیاتل سرازیر شد، بسیاری هنوز معتقدند که بازار سرمایه کمتری دارد، به خصوص زمانی که شرکت ها از مرحله اولیه خارج شوند.

شرکت‌های منطقه سیاتل در مجموعه او شامل استوک اسپیس، یک شرکت موشک‌های قابل استفاده مجدد مستقر در واشنگتن در ردموند، و LockStep، یک استارت‌آپ حسابداری است که سال گذشته خریداری شد.

این شرکت از ارائه پیش بینی های خاص برای سرمایه گذاری های برنامه ریزی شده در سیاتل و شمال غرب اقیانوس آرام تا سال 2023 خودداری کرد.

چاندراسخار، که قبلا در In-Q-Tel، بازوی سرمایه گذاری سیا کار می کرد، گفت یکی از مشاهدات اولیه او در مورد بازار سیاتل این بود که بنیانگذاران به اندازه کافی بزرگ فکر نمی کردند.

او گفت: «همه به دنبال خرید توسط آمازون یا مایکروسافت هستند تا اینکه آمازون یا مایکروسافت بعدی باشند. “استعداد اینجاست. این فقط یک موضوع است که آنها را وادار کنیم تا کمی گسترده تر در مورد اندازه فرصت هایی که دنبال می کنند فکر کنند.”

چاندراسخار و خانواده اش تاکنون از زندگی در سیاتل لذت می برند. او نام بدنام “Seattle Freeze” را شنیده است، اما در حال حاضر دوستان بیشتری نسبت به هشت سال زندگی خود در منطقه خلیج پیدا کرده است.

او گفت: “من فکر می کنم بسیاری از مردم شبکه اجتماعی خود را در سال گذشته تنظیم مجدد کرده اند.” “آنها یک سری از مردم را ندیده اند، آنها می فهمند که با چه کسی بیرون بروند.” و ملاقات با مردم و دوست یابی را بسیار آسان کرد.»

Chandrasekhar همچنین به اجرای Point72 Hyperscale، نهاد خصوصی این شرکت که بر روی هوش مصنوعی کاربردی تمرکز دارد، کمک می کند.

دیگر سرمایه گذاران Point72 در منطقه سیاتل عبارتند از ادی کانگ، شریکی که بر سرمایه گذاری در مرحله رشد تمرکز دارد.

Point72 در حال حاضر خارج از یک فضای موقت WeWork در Bellevue، واشنگتن، نزدیک سیاتل فعالیت می کند، اما قصد دارد امسال به یک دفتر دائمی در مرکز شهر Bellevue نقل مکان کند.