• خانه
  • اخبار
  • بخش تحقیق و توسعه هواوی در سال 2021 حدود 22 میلیارد دلار هزینه خواهد کرد

بخش تحقیق و توسعه هواوی در سال 2021 حدود 22 میلیارد دلار هزینه خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بخش تحقیق و توسعه هواوی در سال 2021 حدود 22 میلیارد دلار هزینه خواهد کرد

تعداد کمی از شرکت‌ها می‌توانند بر تحریم‌های ایالات متحده در مقیاسی غلبه کنند که هواوی توانایی آن را داشته باشد و به سرمایه‌گذاری در تحقیق و توسعه ادامه دهد. شاید حتی نمونه دوم نباشد و هواوی از این نظر بی نظیر است. در واقع، غول فناوری چینی در سال 2021 حدود 22.1 میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه هزینه خواهد کرد که بیش از هر شرکت دیگری در خارج از ایالات متحده است! هواوی چاره ای جز مقاومت در میان تحریم های آمریکا نداشت. حالا هواوی نه تنها در برابر آنها مقاومت می کند، بلکه با این سرمایه گذاری ها به آینده خوش بین است.

در پنج سال گذشته، هواوی سرمایه‌گذاری تحقیق و توسعه خود را تقریباً دو برابر کرده است و 22.4 درصد از کل درآمد را در سال 2021 به خود اختصاص داده است. این تقریباً دو برابر درصد درآمدی است که آمازون یا آلفابت برای آن خرج کرده‌اند و بیش از سه برابر بیشتر از اپل (از لحاظ نظر). نسبت هزینه تحقیق و توسعه به کل درآمد). بر اساس گزارش بلومبرگ، تنها متا به خود اجازه داده است تا با تغییر سیاست‌ها در سال 2021، 20.9 درصد از درآمد خود را برای چنین اهدافی خرج کند. این افزایش هزینه‌ها، عزم هوآوی را برای زنده ماندن به هر قیمتی با توسعه تراشه‌ها، تجهیزات شبکه و حتی گوشی‌های هوشمند در برابر پس‌زمینه نشان می‌دهد. تحریم های آمریکا بدون فناوری

این محدودیت ها یکی پس از دیگری از سال 2019، زمانی که واشنگتن آنها را به به خطر انداختن امنیت ملی ایالات متحده متهم کرد، بر این شرکت اعمال شد. تحریم ها درآمد هواوی را تا حدود یک سوم در سال 2021 کاهش می دهد، اما این شرکت به سرمایه گذاری بیشتر درآمد خود در معاملات آتی ادامه خواهد داد.

بخش تحقیق و توسعه هواوی در سال 2021 حدود 22 میلیارد دلار هزینه خواهد کرد

هواوی در سال 2021 با مقاومت در برابر تحریم های آمریکا، 22 میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه هزینه می کند

همانطور که در بالا ذکر شد، هوآوی بودجه تحقیق و توسعه خود را در نیم دهه گذشته تقریباً دو برابر کرده و به 22.1 میلیارد دلار در سال 2021 رسانده است. این رقم بالاتر از هر شرکت دیگری خارج از ایالات متحده در جهان است.

مطابق با منبعارزش واقعی هواوی در توانایی او برای انجام تحقیق و توسعه با سرمایه گذاری های بلندمدت. هواوی یکی از شش شرکتی در جهان بود که بیش از 20 میلیارد دلار برای تحقیق هزینه کرد. تحقیق و توسعه در سال گذشته این استراتژی آینده‌نگر بوده و درآمد سال‌های آینده را تضمین می‌کند. با این حال، در همان دوره، این شرکت 2770 اختراع را تنها در ایالات متحده به ثبت رساند و در رتبه پنجم این کشور قرار گرفت.

در حالی که تحریم‌های اعمال‌شده در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ ضربه مخربی به تجارت گوشی‌های هوشمند هواوی وارد کرده و تجهیزات 5G آن را در بسیاری از زمینه‌ها ممنوع کرده است، هواوی اقداماتی را برای مقابله با این بحران انجام داده است. اینها شامل فروش برند Honor است که گوشی های هوشمند محبوبی را با نام تجاری خود تولید می کند و تبدیل تجارت سرورهای سازگار با x86 به یک کنسرسیوم جداگانه.

می دانیم که در سال 2021، هواوی 195000 کارمند داشت. اما عجیب است که از این تعداد 107 هزار نفر یا به عبارتی حدود 55 درصد از کل کارمندان هواوی به تحقیق و توسعه مشغول بوده اند! البته به دلیل رویکردهای متفاوت در ارزیابی عملکرد کارکنان، مقایسه دقیق با سایر شرکت ها غیرممکن است. اما به عنوان مثال، طبق گفته مایکروسافت، 60000 نفر یا یک سوم کارمندان آن در همان بخش مشغول به کار هستند.

به گفته سخنگوی هوآوی، مشکلات امروز این شرکت به سادگی با کاهش هزینه ها قابل حل نیست. از آنجایی که شرکت نمی تواند فناوری های مدرن را به دست آورد، باید سرمایه گذاری در توسعه راه حل های خود را افزایش دهد.

نظر شما چیه؟ آیا هواوی با این سرمایه گذاری های آینده نگر به استقلال، موفقیت و شکوه گذشته دست خواهد یافت؟