• خانه
  • اخبار
  • با کمک اندروید 13 می توانید از دو اپراتور روی یک سیم کارت استفاده کنید

با کمک اندروید 13 می توانید از دو اپراتور روی یک سیم کارت استفاده کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
با کمک اندروید 13 می توانید از دو اپراتور روی یک سیم کارت استفاده کنید

ویژگی اندروید 13 با نام MEP به کاربر این امکان را می دهد که با استفاده از یک سیم کارت از خدمات دو اپراتور مخابراتی استفاده کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، راهکار MEP در اندروید 13 امکان اتصال به دو اپراتور از طریق سیم کارت الکترونیکی را فراهم می کند. به این ترتیب بسیاری از کاربران می توانند به جای جابجایی بین سیم کارت های فیزیکی یا الکترونیکی در سیستم عامل اندروید 13، تنها با استفاده از یکی از سیم کارت ها، چندین حساب را فعال کنند.

این مورد برای اولین بار در پروژه متن باز اندروید (AOSP) و وب سایت توسعه دهندگان به عنوان استفاده از چندین پروفایل فعال از طریق راه حل گوگل گزارش شد و احتمالاً در اندروید 13 مورد استفاده قرار خواهد گرفت. با استفاده از این ویژگی، فعال سازی و استفاده از چندین پروفایل در یک سیم کارت انجام می شود. بسیار آسان و همچنین هزینه های سخت افزاری کاهش می یابد.

از طرفی سازندگان گوشی فضای کمتری را برای سیم کارت ها صرف خواهند کرد و از فضای اضافی می توان در موارد دیگری مانند افزایش ظرفیت باتری استفاده کرد. راه حل جدید گوگل که در سال 2020 توسط این شرکت به ثبت رسیده است، به تقسیم رابط فیزیکی بین اتصالات دیجیتال در تلفن های هوشمند کمک می کند. اما در گوشی های فعلی هر سیم کارت به صورت جداگانه به مودم متصل خواهد شد و هر کدام نیاز به چندین اتصال جداگانه دارند.