• خانه
  • اخبار
  • با کار از راه دور در اینجا برای اقامت و آپارتمان های اشغال شده بیشتر، آیا می توان مرکز شهر سیاتل را دوباره کشف کرد؟

با کار از راه دور در اینجا برای اقامت و آپارتمان های اشغال شده بیشتر، آیا می توان مرکز شهر سیاتل را دوباره کشف کرد؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
با کار از راه دور در اینجا برای اقامت و آپارتمان های اشغال شده بیشتر، آیا می توان مرکز شهر سیاتل را دوباره کشف کرد؟

مرکز شهر سیاتل از روزهای ابتدایی خود بسیار تغییر کرده است، زیرا کارخانه های چوب بری راه را برای آسمان خراش ها باز کرده اند. اما یک چیز خیلی تغییر نکرده است. اگرچه مردم همیشه در مرکز شهر زندگی می کردند، مرکز شهر از دیرباز عمدتاً به عنوان یک مرکز تجاری تلقی می شد.

اما اکنون مرکز شهر در حال ارزیابی مجدد روش انجام تجارت است. اشغال دفتر کماکان کند است و به نظر می رسد کار انعطاف پذیر برای بسیاری، حداقل در برخی ظرفیت ها، در اینجا باقی می ماند.

پس اگر مرکز 9 تا 5 کارمند اداری نباشد، آینده چگونه خواهد بود؟

ریچارد فلوریدا، نویسنده شهرنشین، هنگام ایراد سخنرانی اصلی به مناسبت انتشار گزارش سالانه انجمن مرکز سیاتل در ماه مارس، ایده هایی در این زمینه داشت.

فلوریدا گفت: «چگونه می‌توانیم این مرکز را با واقعیت‌های کار از راه دور تطبیق دهیم؟» چگونه اکوسیستمی بسازید که بتواند این کار از راه دور را مدیریت کند؟

با کار از راه دور در اینجا برای اقامت و آپارتمان های اشغال شده بیشتر، آیا می توان مرکز شهر سیاتل را دوباره کشف کرد؟
شهرنشین ریچارد فلوریدا در نشست سالانه انجمن مرکز سیاتل در سیاتل ماه گذشته سخنرانی کرد. (عکس DSA)

فلوریدا گفت که مردم، از جمله خودش، مدت‌هاست که این مرکز را مکانی برای کار، زندگی و بازی می‌دانستند – اما همه‌گیری باعث شده است تا به این فکر کند که چگونه شهرهای مرکزی به ارتباط مردم کمک می‌کنند. او رهبران مدنی را به چالش کشید تا به مکان‌های سومی مانند کافه‌ها یا فضاهای کار مشترک فکر کنند که به کارگران اجازه انعطاف‌پذیری و اتصال در حین کار را می‌دهد.

فلوریدا در اتاقی پر از ساکنان سیاتل گفت: «و از آنجایی که شما بسیار فن‌آور و نوآور هستید، یک مزیت دارید.

جان اسکولز، رئیس و مدیر عامل انجمن مرکز سیاتل، با این پیام همراه است. او می‌گوید بسیاری از کارخانه‌های فناوری، از جمله آمازون، مغازه‌هایی را در راهروی مرکز شهر سیاتل راه‌اندازی کردند، زیرا می‌دانستند کارمندان می‌خواهند زمان بگذرانند – و او گفت که همه‌گیری این وضعیت را تغییر نداده است.

اسکولز گفت: «صنعت فناوری تصمیم گرفت پرچم خود را در مرکز شهر بگذارد، زیرا تا حد زیادی کارمندان می‌خواستند چنین باشند. «جوانان می‌خواهند در یک محیط شهری عالی با امکانات رفاهی و کارهای سرگرم‌کننده با دوستان خود باشند. ما فکر نمی‌کنیم که اساساً تغییر کرده باشد.»

سیاتل به تنهایی با این دردهای فزاینده روبرو نخواهد شد. تریسی هدن لو، دانشمند داده شهری، که اخیراً برای آتلانتیک نوشته است، مراکز ارواح را در سراسر کشور توصیف کرده و خواستار تغییر در دیدگاه مردم نسبت به عملکرد فضاهای مرکزی شد.

هادن لو نوشت: هم مشاغل و هم کارمندان، هم کارگران خدماتی و کلیدی و هم حومه ها و شهرها می توانند از اتصال مجدد این مرکز بهره مند شوند. «رو در رو بودن ارزش دارد. و مراکز، حتی پس از دهه‌ها حومه‌نشینی، هنوز در دسترس‌ترین مکان‌ها در مناطق خود هستند.

به مرکز حرکت کنید

گزارش سالانه انجمن مرکز سیاتل که در ماه مارس منتشر شد، یکی از راه‌هایی را نشان می‌دهد که محله‌های مرکز شهر سیاتل در حال رشد هستند. این گزارش افزایش ناگهانی علاقه به مسکن در مرکز شهر را در سال 2021 نشان می‌دهد – حتی با وجود کاهش اشغال ساختمان‌های اداری به دلیل کار بیشتر افراد از خانه در طول همه‌گیری.

اسکولز گفت: «مردم بیش از هر زمان دیگری در مرکز شهر زندگی می کنند. “صمیمیت مزیتی دارد.”

و این لزوماً دیگر به معنای نزدیک بودن به مقر آمازون نیست. این می تواند نزدیکی به رویدادهای ورزشی، کنسرت ها، پارک ساحلی جدید سیاتل، گزینه های حمل و نقل یا امکانات بی شمار دیگر باشد.

اسکولز گفت: «این تجربه ای نیست که شما مجبور باشید در آشپزخانه یا اتاق خواب اضافی خود کار کنید.

با کار از راه دور در اینجا برای اقامت و آپارتمان های اشغال شده بیشتر، آیا می توان مرکز شهر سیاتل را دوباره کشف کرد؟
جان اسکولز، رئیس و مدیر عامل انجمن مرکز سیاتل. (عکس DSA)

در همان زمان، مرکز شهر سیاتل با چالش‌های مهمی از جمله افزایش جرایم خشونت‌آمیز، بحران مسکن مقرون به صرفه و بحران بی‌خانمان‌ها مواجه است – که همه آنها به دلیل همه‌گیری پیچیده هستند. علیرغم تلاش‌های اخیر شهردار سیاتل، بروس هارل، جنایت در خیابان سوم در مرکز شهر بسیار نگران‌کننده است.

در اوایل ماه فوریه، brooztechnology از افزایش نرخ جرم و جنایت در مرکز و تأثیر آن بر شرکت‌های فناوری هنگام بازگرداندن کارمندان به دفتر خبر داد. بلومبرگ این هفته در مقاله ای با عنوان همین موضوع را برجسته کرد شهردار جدید سیاتل در تلاش است تا کارگران مرکز جرم و جنایت را بازگرداند.

ماه گذشته، آمازون به برخی از کارمندان مرکز شهر گفت که به دلیل جنایت اخیر در اطراف دفتر مرکز شهر سیاتل در خیابان 300 Pine St. در دفتر مرکزی خود در مرکز، تیم امنیتی آمازون یک “همکار اسکورت حمل و نقل ایمن” را برای کارمندانی که می خواهند شخصی با آنها راه برود، ارائه می دهد.

با کار از راه دور در اینجا برای اقامت و آپارتمان های اشغال شده بیشتر، آیا می توان مرکز شهر سیاتل را دوباره کشف کرد؟
پوسترهای آمازون به کارمندان اطلاع می دهد که می توانند هنگام قدم زدن در مرکز شهر سیاتل با یک اسکورت تماس بگیرند.

اسکولز گفت که او معتقد است افرادی که در مرکز شهر حرکت می کنند، این چالش ها را نادیده می گیرند و منتظر روزهای بهتری هستند.

او گفت: «کارهایی که شما دوست دارید و دوست دارید انجام دهید در حال بازگشت هستند و مردم می دانند که چیزهای بیشتری در راه است.

بازار مسکن در مرکز شهر در چند سال اخیر به طور کامل بدون آسیب سپری نشده است. هنگامی که این همه گیری برای اولین بار در سال 2020 رخ داد، اشتغال در مکان های مسکونی و تجاری در راهروی مرکز شهر به شدت کاهش یافت.

اسکولز گفت: «ما شاهد خروج هزاران خانوار در سال 2020 بودیم. واقعاً تعجب آور نبود، اما چیزی بود که بیش از یک دهه بود ندیده بودیم.»

بر اساس گزارش CoStar، اشتغال تنها در آپارتمان های مرکز شهر در سال 2020 حدود 1500 خانوار کاهش یافته است. به طور کلی محله های مرکز بیش از 80 درصد از کل کاهش اشتغال آپارتمان های شهر را در سال جاری به خود اختصاص داده اند.

سپس، در سال 2021، بهبود یافت و از تعداد آپارتمان‌های اشغال شده قبل از همه‌گیری پیشی گرفت – و مرکز شهر تقریباً نیمی از افزایش کل نرخ اشغال سیاتل در سال 2021 را به خود اختصاص داد.

این روند از سیاتل جدا نیست. شهرهای سراسر کشور شاهد جهش های مشابه بوده اند.

انجمن مرکز سیاتل در گزارشی گفت: “بیشتر شرکای ما در مرکز شهر شاهد رشد دو رقمی و نرخ رشد بالاتر واحدهای مسکونی اشغالی نسبت به مناطق بزرگتر شهری خود بوده اند.” مرکز شهر سیاتل در حال حاضر از نظر رشد اشغال آپارتمان در رتبه دوم در میان سایر آپارتمان های مرکز شهر قرار دارد.

در میان شهرهای مورد بررسی، تنها شیکاگو شاهد افزایش بیشتری در واحدهای اشغال شده در مرکز بود.

فقط خوش بین ها؟

این تصور که مرکز شهر مترادف با کارهای اداری قدیمی است، با کسانی که این منطقه را خانه می نامند، مناسب نیست – افرادی مانند هدر ردمن، یکی از بنیانگذاران شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Flying Fish Partners، که در آپارتمان خود در نزدیکی پایک زندگی می کرد. بازار مکان برای بیش از ده سال.

ردمن گفت: “ما باید با آن رفتار کنیم – و درک آن برای ساکنان سیاتل به دلایلی دشوار است – ما باید با آن مانند یک منطقه مسکونی رفتار کنیم.”

با کار از راه دور در اینجا برای اقامت و آپارتمان های اشغال شده بیشتر، آیا می توان مرکز شهر سیاتل را دوباره کشف کرد؟
هدر ردمن، یکی از بنیانگذاران و شریک مدیریت Flying Fish Partners.

محاصره افکار ردمن را در مورد زندگی در مرکز تغییر داد. او گفت این بیماری همه گیر به وضوح نشان داده است که در حال حاضر فضای سبز عمومی در این منطقه کم است و افزایش نرخ جرم و جنایت باعث نگرانی گذراندن زمان زیادی در خارج از خانه شده است. حتی اکنون که مقامات سیاتل در حال حرکت برای مهار جرم و جنایت هستند و ساخت یک پارک ساحلی جدید ادامه دارد، ردمن کاملاً مطمئن نیست که آیا او دوستی را برای زندگی در مرکز شهر توصیه می کند یا خیر.

او گفت: “اگر خوش بین هستید و می خواهید برای بهبود آن با من همکاری کنید، می گویم به مرکز بروید.” “اگر نه، فعلا باید به جای دیگری بروی.”

در حال حاضر. زیرا برخی تغییرات اجتناب ناپذیر است.

از این گذشته، مراکز در سراسر کشور حتی قبل از همه‌گیری در حال تغییر بودند. به گفته محققان مؤسسه تحقیقات شهری Kinder، تمام کاری که COVID-19 انجام داده است، تسریع تغییراتی است که به هر حال اتفاق می افتد.

طبق گزارشی از موسسه کیندر در سال 2021، «قبل از همه‌گیری، ما شاهد یک روند طولانی مدت در زندگی در مرکز بودیم، زیرا افرادی که می‌خواستند سبک زندگی شهری داشته باشند به شهرها سرازیر شدند. کاهش تقاضا برای دفاتر احتمالاً روند تبدیل ساختمان‌های اداری قدیمی به کاربری مسکونی را تسریع می‌کند – و با افزایش تقاضا، احتمالاً شاهد حضور افراد بیشتری در مرکز خواهیم بود.

ردمن موافق است که کار انعطاف پذیر در صنعت فناوری در اینجا باقی می ماند، حتی اگر کارگران به طور مرتب در دفاتر حضور پیدا کنند.

او گفت: “این تعادل زندگی را به مردم می دهد که می خواهند و جنگ استعدادها به گونه ای است که اگر استعداد شما بخواهد، در صورت امکان آن را فراهم می کنید.”

در نهایت، استعدادها می خواهند در مکانی زندگی کنند که بتوانند با افراد دیگر ارتباط برقرار کنند.

ردمن گفت: “من فکر می کنم آنها محیط شهری را دوست دارند، آنها فقط می خواهند طبیعت و کمی ایمنی داشته باشد.”