• خانه
  • اخبار
  • با قرارداد قریب الوقوع گوگل با Mandiant، مایکروسافت به دنبال ارتقای اطلاعات تهدیدات امنیتی است

با قرارداد قریب الوقوع گوگل با Mandiant، مایکروسافت به دنبال ارتقای اطلاعات تهدیدات امنیتی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
با قرارداد قریب الوقوع گوگل با Mandiant، مایکروسافت به دنبال ارتقای اطلاعات تهدیدات امنیتی است

با قرارداد قریب الوقوع گوگل با Mandiant، مایکروسافت به دنبال ارتقای اطلاعات تهدیدات امنیتی است
ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، گفت که درآمد امنیتی در سه ماهه ژوئن 40 درصد افزایش یافته است. (عکس فایل brooztechnology)

مایکروسافت صبح روز سه‌شنبه دو محصول جدید اطلاعاتی تهدیدات امنیتی را معرفی کرد که آخرین اقدامات در تلاشی گسترده‌تر برای کمک به کسب‌وکارها برای شناسایی و جلوگیری از حملات سایبری است.

محصولات جدید مایکروسافت که بخشی از خرید 500 میلیون دلاری RiskIQ توسط مایکروسافت در سال گذشته ساخته شده است، در حالی است که گوگل در تلاش است تا خرید 5.4 میلیارد دلاری خود از شرکت اطلاعاتی تهدید Mandiant را تکمیل کند. طبق گزارش‌ها، مایکروسافت قبل از اینکه گوگل این معامله را در ماه مارس اعلام کند، برای خرید Mandiant تلاش می‌کرد.

این بخشی از موجی از فعالیت‌های صنعتی در زمینه‌هایی است که به عنوان اطلاعات امنیتی و مدیریت رویداد (SIEM) و تشخیص و پاسخ پیشرفته (XDR) شناخته می‌شوند، که از هوش مصنوعی و متخصصان انسانی برای مبارزه با تهدیدات سایبری مختلف استفاده می‌کنند.

مایکروسافت در حال ایجاد یک تجارت امنیتی قابل توجه با درآمد سالانه 15 میلیارد دلاری از دسامبر است. ساتیا نادلا، مدیر اجرایی مایکروسافت، هفته گذشته در کنفرانس تلفنی درآمد شرکت بدون ارائه مبلغ دلاری، به تحلیلگران گفت: درآمد امنیتی در سه ماهه ژوئن 40 درصد رشد داشته است.

سال گذشته، این شرکت چارلی بل، مدیر قدیمی خدمات وب آمازون را برای رهبری سازمان امنیت، انطباق، هویت و حاکمیت تازه تاسیس خود استخدام کرد. محصولات آن علاوه بر Microsoft Azure و خدمات ابری مرتبط، بر روی ابرها و پلتفرم‌های متعدد، از جمله AWS و Google Cloud اجرا می‌شوند.

Vasu Jackal می نویسد، یکی از محصولات جدید مایکروسافت، Defender Threat Intelligence، به مشتریان این امکان را می دهد که “به کتابخانه ای از اطلاعات خام تهدید، توصیف دشمنان با نام، نقشه برداری از ابزارها، تاکتیک ها و رویه های آنها” با به روز رسانی های منظم از داده های امنیتی مایکروسافت و کارشناسان، دسترسی داشته باشند. معاون امنیت، انطباق، هویت و حاکمیت شرکت مایکروسافت.

جاکال افزود، این رویکرد “پرده رفتار خانواده مهاجم و تهدید را برمی دارد و به تیم های امنیتی کمک می کند تا ابزارهای مخفی دشمن را در سازمان خود پیدا، حذف و مسدود کنند.”

محصول جدید دیگر مایکروسافت، Defender External Attack Surface Management، اینترنت را اسکن می کند تا دارایی های آنلاین و آسیب پذیری های احتمالی شرکت را شناسایی کند.

جاکال نوشت: «بسیاری از کسب‌وکارها دارایی‌هایی در اینترنت دارند که ممکن است درباره آن‌ها ندانند یا به سادگی آن‌ها را فراموش کرده باشند. “اینها اغلب توسط IT سایه، ادغام و اکتساب، فهرست نویسی ناقص، قرار گرفتن در معرض شرکای تجاری یا رشد سریع تجارت ایجاد می شوند.”

پس از خرید تعدادی از شرکت‌های امنیت سایبری در سال گذشته، مایکروسافت در ماه ژوئن با خرید Miburo، یک شرکت تجزیه و تحلیل تهدیدات و تحقیقات، به خرید خود ادامه داد. مایکروسافت سه سرویس امنیتی مدیریت شده را در ماه می معرفی کرد.