منو سایت

با فروش پتنت موبایل خود ال جی کسب کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
با فروش پتنت موبایل خود ال جی کسب کنید

کمتر از یک سال پیش من شاهد بودم خروج ما ال جی بودیم از بازار موبایل. این برند کره ای یکی از خلاقانه ترین برندهای دنیای موبایل بود. شاید به همین دلیل است که ال جی به این فکر افتاد که با فروش پتنت موبایل خود درآمد کسب کند.

پتنت LG Mobile را به پول بفروشید

کسب و کار گوشی های هوشمند ال جی ممکن است هنوز به طور کامل از بین نرود. طبق گزارش ها، این شرکت کره ای که قبلا به خاطر طراحی های عجیب و غریب گوشی های هوشمند خود شناخته می شد، در حال فروش مجوز برای هزاران پتنت مربوط به 5G و سایر فناوری های بی سیم است. البته پتنت های ال جی واقعا جذاب است.

به گفته The Elec، Algie در حال بررسی مجوز حدود 20000 پتنتی است که قبل از بستن برند تلفن همراه خود دریافت کرده است. گفته می شود که این شرکت در حال تشکیل یک شرکت جایگزین است که مجوزهای مارک های مختلف گوشی های هوشمند را تجارت می کند.

گزارش مالی سه ماهه دوم سال 2021 ال جی

ال جی می توانید برخی از این پتنت ها را به شرکت هایی که به آنها علاقه مند هستند بفروشید. چند ماه پس از خروج ال جی از گوشی های هوشمند، واضح است که سامسونگ به دنبال ثبت اختراع LG 5G بود.

باید دید آیا شرکت هایی که قبلاً به پتنت های ال جی علاقه مند بودند، همچنان تمایل به خرید آنها دارند یا خیر.

از آنجایی که تجارت گوشی های هوشمند این شرکت دیگر فعال نیست، اشتراک گذاری برخی از این فناوری ها با رقبای قبلی اش اشکالی ندارد. ظاهراً انگیزه این تصمیم هزینه بالای نگهداری این پتنت ها است که حدود 20 میلیارد وون (حدود 16 میلیون دلار) در سال تخمین زده می شود.

اگر این گزارش صحت داشته باشد، ال جی راه نوکیا قدیمی (که اکنون متعلق به HMD است) را دنبال خواهد کرد که تجارت گوشی های هوشمند خود را رها کرده است. هر دو شرکت قبلا سعی کرده اند با بهترین گوشی های اندرویدی موجود در بازار از جمله گوشی های سامسونگ رقابت کنند.

ال جی قبلاً مجوز برخی از پتنت های مربوط به فناوری مخابرات و قطعات خودرو را از طریق Avenci (واسطه مستقل) صادر کرده است.

با این حال، با توجه به تمرکز ال‌جی بر روی محصولات خانه هوشمند، این شرکت احتمالاً تعدادی پتنت را حفظ خواهد کرد که ممکن است در آینده مفید باشد.

نظر شما در مورد راه حل ال جی چیست؟