• خانه
  • اخبار
  • با طراحی کاتالوگ و بروشور حرفه ای فروش را افزایش دهید

با طراحی کاتالوگ و بروشور حرفه ای فروش را افزایش دهید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
با طراحی کاتالوگ و بروشور حرفه ای فروش را افزایش دهید

با وجود محبوبیت دیجیتال مارکتینگ، چاپ بروشور و کاتالوگ همچنان اثربخشی و مزایای خود را برای سازمان تبلیغات و بازاریابی دارد. اگر فکر می کنید دوره طراحی کاتالوگ و بروشور به پایان رسیده است، باید به شما بگویم که سخت در اشتباهید! تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا ببینید چگونه یک کاتالوگ و بروشور حرفه ای می تواند آمار فروش سازمان شما را جابجا کند.

بروشور چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

بروشور یک ابزار بازاریابی است که برای تبلیغ خدمات و محصولات یک سازمان استفاده می شود. بروشورها معمولاً به صورت کتابچه های کوچک و گاهی یک صفحه ای چاپ می شوند که اطلاعات دقیقی در مورد محصولات شرکت ارائه می دهند.

یک بروشور رسانه ای تبلیغاتی موثر که به شرکت ها کمک می کند محصولات یا خدمات جدید خود را به مشتریان فعلی خود ارائه دهند یا از آنها برای تبلیغ محصولات خود به مشتریان بالقوه جدید استفاده کنند. بروشورها در نمایشگاه های صنعتی، مذاکرات تجاری و … بسیار موثر هستند.

کاتالوگ چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

کاتالوگ، مانند یک بروشور، یک محیط بازاریابی است که جزئیات ضروری در مورد یک محصول و سازنده آن را ارائه می دهد. کاتالوگ بروشوری است که محصولات سازمان را به مشتریان بالقوه خود معرفی می کند و به آنها در تصمیم گیری خرید کمک می کند.

کاتالوگ ها حجم و صفحات بیشتری نسبت به بروشورها دارند و حاوی جزئیاتی مانند اندازه، قیمت، وزن، رنگ و سایر جزئیات هستند. همچنین برخی از صفحات کاتالوگ به معرفی سازنده و روند شکل گیری آن در طول زمان اختصاص دارد.

مزایای استفاده از کاتالوگ و بروشور در بازاریابی و افزایش فروش سازمان چیست؟

در کنار استراتژی های بازاریابی دیجیتال قوی و موثر برای مجموعه خود، نباید از اهمیت ابزارهای تبلیغاتی سنتی مانند بروشورها و کاتالوگ ها غافل شوید. از مهمترین مزایای بروشور و کاتالوگ برای افزایش فروش یک سازمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. اثربخشی تصمیم خرید مشتری

آیا می‌دانستید که کاتالوگ‌ها و بروشورها نسبت به وب‌سایت‌ها یا تبلیغات تلویزیونی تأثیر قوی‌تری بر تصمیمات خرید مشتری دارند؟ مشتریان می توانند کاتالوگ ها و بروشورها را لمس کنند و از آنجایی که دوام بیشتری نسبت به تبلیغات تلویزیونی و دیجیتالی دارند، آگاهی بیشتری از برند ایجاد می کنند.

2. تعامل بیشتر با مشتری

بروشورها و کاتالوگ ها به مردم این امکان را می دهند که از نظر احساسی با برند شما ارتباط برقرار کنند و در یک سفر یا ماجراجویی هیجان انگیز شرکت کنند. در واقع، مشتریان بالقوه با دیدن عکس های محصولات در کاتالوگ ها و بروشورها با آنها تعامل بهتری دارند و تخیل آنها فعال تر می شود. همه اینها منجر به افزایش فروش می شود.

3. طول عمر بیشتر در ذهن مشتریان بالقوه

تحقیقات نشان می‌دهد که تبلیغات فیزیکی بیشتر در ذهن مشتریان باقی می‌ماند و در زمان خرید احتمالاً نام برند شما را به خاطر می‌آورند. علاوه بر این، بروشورها و کاتالوگ ها افزودنی عالی برای بازاریابی دیجیتال هستند و آگاهی از برند را بهبود می بخشند.

4. یک ارتباط عاطفی قوی با مشتریان ایجاد کنید

هنگامی که مشتریان یک کاتالوگ یا بروشور را مرور می کنند، حس لامسه و بینایی آنها به طور همزمان گنجانده می شود. مشوق های متعدد باعث می شود نام برند شما مدت بیشتری در ذهن آنها بماند.

5. صرف نظر از اینترنت

اگرچه امروزه استفاده از اینترنت بسیار رایج است، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که مشتری بالقوه شما به راحتی به اینترنت دسترسی داشته باشد. علاوه بر این، در میان بسیاری از اطلاعاتی که مخاطبان شما به صورت روزانه دریافت می کنند، ممکن است اصلا به برند شما مرتبط نباشد. با ارائه بروشورها و کاتالوگ ها می توانید مطمئن باشید که اطلاعات شرکت شما در دسترس آنهاست و هر زمان که بخواهند می توانند آن را مرور کنند.

با طراحی کاتالوگ و بروشور حرفه ای فروش را افزایش دهید

در طراحی بروشور و کاتالوگ به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

بروشورها و کاتالوگ ها رسانه هایی هستند که سازمان و برند شما را تبلیغ می کنند، حتی زمانی که در جایی نیستید. بنابراین هنگام طراحی کاتالوگ و بروشور باید نهایت دقت و سخت گیری را به خرج دهید. هنگام چاپ بروشور یا کاتالوگ حتما به نکات زیر توجه کنید:

  • از قرار دادن حجم زیاد اطلاعات در بروشور خودداری کنید. بروشورها باید اطلاعات مختصر و مفیدی را در مورد محصولات شما در اختیار مشتریان قرار دهند. وارد کردن حجم زیادی از اطلاعات شما را خسته می کند.
  • • به یاد داشته باشید که اطلاعات تماس را در جایی که به خوبی در مقابل دیدگان مخاطب هستید وارد کنید تا در صورت تمایل، فوراً با شما ارتباط برقرار کنند.
  • حتما از تکنیک های داستان گویی در محتوای کاتالوگ استفاده کنید تا مخاطب را به سفری هیجان انگیز ببرید و احساساتش را درگیر کنید.
  • • هنگام طراحی و چاپ بروشور و کاتالوگ، به هویت سازمان خود وفادار بمانید. استفاده از رنگ شرکتی، فونت و لوگوی یکسان، آگاهی بیشتری از برند ایجاد می کند.
  • • بسته به کارکرد و هدف کاتالوگ یا بروشور، از تصاویر جذاب، واضح و با کیفیت استفاده کنید.

آقا با چاپ یک بازاریابی حرفه ای شوید!

مجموعه چاپ آقا با ارائه خدمات چاپ با کیفیت در کنار شما با طراحی بروشور و کاتالوگ حرفه ای گامی مهم در جهت افزایش فروش سازمان خود بردارید. این مجموعه علاوه بر ارائه خدمات چاپ، خدمات طراحی اقلام چاپی را نیز به مشتریان خود ارائه می دهد و می توانید از تجربه و مشاوره طراحان مجرب آنها بهره مند شوید.

همچنین امکان سفارش آنلاین در آغا پرینت وجود دارد. بنابراین بدون خروج از محل کار یا منزل می توانید کاتالوگ ها و بروشورهای مورد نظر خود را تنها با چند کلیک چاپ کرده و بدون نیاز به مراجعه شخصی دریافت کنید. در صورتی که سازمان شما به کاتالوگ، بروشور، کارت ویزیت، کیت اداری یا سایر اقلام چاپی نیاز دارد، بلافاصله با مراجعه به سایت چاپ آقا سفارش مورد نظر خود را ثبت کنید.