منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • با ساختن کوچکترین گیت ترانزیستور می توان تراشه های کم مصرف و کارآمدتری تولید کرد

با ساختن کوچکترین گیت ترانزیستور می توان تراشه های کم مصرف و کارآمدتری تولید کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نظر: شرکت های فناوری باید از ترفندهای ارزان دست بردارند و برای حمایت از حقوق بشر بیشتر تلاش کنند

دانشمندان چینی کوچکترین دروازه ترانزیستوری جهان را ساخته اند. بنابراین در آینده می توان تراشه های ارزان تر و کارآمدتری تولید کرد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، بحران های کنونی در صنعت نیمه هادی ها مانع از توسعه این صنعت نشده است. بنابراین اکنون محققان چینی کوچکترین دروازه ترانزیستوری جهان را ساخته اند. طبق قانون مور، چگالی اجزای فعال در تراشه ها هر دو سال دو برابر می شود. بنابراین دانشمندان و محققان این صنعت به طور مداوم در تلاش هستند تا تعداد ترانزیستورها و تعداد آنها را افزایش دهند.

از طرف دیگر، کوچک شدن ترانزیستورها مصرف تراشه کمتری را در پی خواهد داشت. البته قانون مور در سال های اخیر کاهش یافته است. زیرا محدودیت های فیزیکی تجهیزات فعلی، پیشرفت صنعت نیمه هادی ها را کند کرده است. محققان چینی می گویند که کوچکترین دروازه ترانزیستوری جهان را ساخته اند. با کاهش اندازه گیت، اتلاف انرژی هنگام رسیدن جریان به ترانزیستورها نیز کاهش می یابد.

این گیت ها از گرافن ساخته شده اند و با تغییر ساختار به دو ستون تبدیل شده اند. در واقع چینی ها در متریال گیت ترانزیستور تغییراتی ایجاد کرده اند. با تغییر ورق گرافن به عرض 0.34 نانومتر و در عین حال حفظ اندازه کاری آن، مهمترین مزیت اتلاف انرژی کمتر در حالت آماده به کار است. به دلیل ساختار آسان، این گیت جدید احتمالا در سال های آینده به طور گسترده توسط سازندگان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.