• خانه
  • اخبار
  • با در آغوش گرفتن این بالش اضطراب خود را کاهش دهید!

با در آغوش گرفتن این بالش اضطراب خود را کاهش دهید!

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
با در آغوش گرفتن این بالش اضطراب خود را کاهش دهید!

بالشی ساخته شده توسط محققان آلمانی می تواند با کاهش تنفس فرد، اضطراب او را تقلید کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، محققان آلمانی بالشی ابداع کرده اند که با در آغوش گرفتن او مانند مدیتیشن، اضطرابی را که فرد را آرام می کند، کاهش می دهد. محققان قبلا از دستگاه‌های حسگر مانند روبات‌ها برای نوازش و کاهش اضطراب و تسکین فوری بدون نیاز به دارو استفاده کرده‌اند. بر این اساس آلیس هاینز، محقق دانشگاه زارلند آلمان، نمونه اولیه بالشی را ساخت که مانند ریه انسان عمل می کند.

در آزمایشی که توسط این محققان انجام شد، از 129 داوطلب خواسته شد تا پرسشنامه ای را برای ارزیابی سطح اضطراب تکمیل کنند. سپس 45 داوطلب بالش را در آغوش گرفتند. 40 نفر دیگر برای کاهش اضطراب مدیتیشن کردند. بقیه هیچ کاری نکردند.

پس از انجام این تست مجددا میزان اضطراب این افراد بررسی شد. نتایج نشان می دهد که میزان کاهش اضطراب در بین افرادی که از مدیتیشن استفاده کرده اند با افرادی که بالش خود را در آغوش گرفته اند یکسان است. اما اضطراب گروه سوم و کنترل شده نسبت به قبل افزایش یافته است. هاینز می گوید: «راه های مختلفی برای افراد مبتلا به اضطراب وجود دارد تا آن را کاهش دهند. یکی از مزایای این بالش عدم نیاز به دستورالعمل برای استفاده شخصی است. به طوری که فرد با عملکرد آن آشنا شده و دیگر نیازی به استفاده از وسایل دیگر مانند تلفن همراه یا وسایل دیگر نداشته باشد.

این بالشتک از یک محفظه هوا متصل به یک پمپ و یک موتور خارجی استفاده می کند. داوطلبان با تطبیق دادن تنفس خود با باز کردن بالش با تمرینات تنفس آهسته، اضطراب خود را کاهش می دهند. این الگو، مانند تمرینات تنفس آهسته، بخشی از سیستم عصبی را که با استراحت و هضم غذا مرتبط است، فعال می کند.