• خانه
  • اخبار
  • با درخواست افزایش ۸ درصدی بودجه ناسا برای پروژه آرتمیس موافقت شد

با درخواست افزایش ۸ درصدی بودجه ناسا برای پروژه آرتمیس موافقت شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
با درخواست افزایش ۸ درصدی بودجه ناسا برای پروژه آرتمیس موافقت شد

به نظر می رسد دولت بایدن با درخواست ناسا برای افزایش 8 درصدی بودجه پروژه آرتمیس موافقت کرده است.

به گزارش سرویس خبری فناوری تکنا، بودجه ۲۶ میلیارد دلاری ناسا در سال ۲۰۲۳ برای تامین مالی پروژه آرتمیس تصویب شده است. در این پروژه، ناسا قصد دارد تا سال 2040 افراد را برای رفتن به مریخ آماده کند، در همین حال، دولت بایدن بودجه قابل توجهی را برای پروژه هایی مانند اکتشاف ماه و فناوری فضایی اختصاص می دهد. به همین دلیل پروژه آرتمیس نیز شامل افزایش بودجه نسبت به سال گذشته است.

بیل ویلسون، رئیس ناسا اعلام کرده است که به دلیل افزایش اکتشافات ماه، منظومه شمسی به گونه‌ای گسترش می‌یابد که انسان‌ها می‌توانند تا سال ۲۰۴۰ به مریخ راه بروند.

اما با افزایش بودجه در پروژه آرتمیس، برنامه و ارقام منتشر شده در مورد تاخیر این پروژه تا پایان سال 2020 ادامه خواهد داشت. مهندسان ناسا در حال حاضر در حال انجام آزمایشات نهایی فضاپیمای اوریون در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا هستند. ناسا قصد دارد این ماموریت را قبل از ماه می به پایان برساند.

در این ماموریت، پهپاد اوریون به مدار ماه پرتاب خواهد شد. این پرتاب آغاز پروژه آرتمیس ناسا خواهد بود. در آرتمیس 2 این پرتاب با فضانوردان انجام می شود و در مرحله بعدی یعنی آرتمیس 3 امکان فرود روی ماه برای فضانوردان فراهم می شود. با این حال، بازرس ارشد ناسا معتقد است که ضرب‌الاجل‌های این پروژه‌ها احتمالاً به تأخیر می‌افتد.