با تلفن های بدون شمارنده FCC آشنا شوید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
با تلفن های بدون شمارنده FCC آشنا شوید

در دنیای گوشی های هوشمند یکی از مواردی که ممکن است برخی از کاربران به آن توجه کنند میزان تشعشعی است که دستگاه تعیین می کند که توسط یک نهاد جهانی به نام FCC تعیین می شود. اخیرا لیستی از گوشی های بدون نسخه FCC منتشر شده است. اس ترنجی با من باش.

گوشی های FCC با پخش بیش از حد چیست؟!

گزارش جدیدی از BanklessTimes توسط AndroidCentral منتشر شده است که در آن اسمارت فون هایی که بیشترین تابش فرکانس رادیویی (RF) را دارند فهرست می کند. اگرچه BanklessTimes اشاره می کند که همه تلفن های هوشمند تابش فرکانس رادیویی سطحی ساطع می کنند، اما همچنین اشاره می کند که هیچ مدرکی وجود ندارد که چنین تشعشعی می تواند به افراد آسیب برساند.

هدفون Bunkles Times برای تشعشع فرکانس رادیویی بر اساس اعداد SAR دارای رتبه. این ضریب جذب خاص است که سرعت جذب امواج الکترومغناطیسی فرکانس رادیویی (RF-EMF) را توسط بدن انسان اندازه گیری می کند. نتایج بر حسب وات بر کیلوگرم (W/Kg) داده شده است. گوشی شماره یک در این لیست Motorola Edge با SAR 1.79 وات بر کیلوگرم است که از حداکثر محدودیت 1.6 وات بر کیلوگرم تعیین شده توسط FCC فراتر رفته است.

SAR در تلفن همراه به چه معناست؟

آیا برای کاهش SAR به دست آزاد نیاز دارید؟

در کنار این دستگاه، Axon 11 5G ZTE با رتبه SAR 0.20 وات بر کیلوگرم قرار دارد که سطح تابش آن در موتورولا اج کمتر از 1.59 وات بر کیلوگرم است. گوشی سوم OnePlus 6T با رتبه SAR 1.55 وات بر کیلوگرم است. لازم به ذکر است که این لیست ده گوشی برتری نیست که سازندگان دستگاه به آنها افتخار می کنند، بنابراین فکر نمی کنیم که مدیران سونی نسبت به قرار دادن دو گوشی خود در بین ده گوشی برتر بی تفاوت باشند. Xperia XA2 Plus و Xperia XZ1 Compact به ترتیب با 1.41W/Kg و 1.36W/Kg در جایگاه چهارم و هشتم قرار دارند.

سه مدل Google Pixel نیز در جایگاه دهم قرار دارند، با پیکسل SAR 1.XW/Kg 3XL گوگل در رتبه پنجم و پس از آن تابش RF 1.37 W/Kg پیکسل 4a. پیکسل 3 با OnePlus 6 در رتبه نهم قرار دارد و هر دو گوشی 1.33 W/kg دارند.

گوشی هایی با تشعشع FCC بیش از حد

در کشورهای مختلف، آژانس های نظارتی حداکثر رتبه بندی SAR را تعیین کرده اند که دستگاه ها می توانند برای کاهش خطر ابتلا به سرطان در کاربران دستگاه منتشر کنند. در ایالات متحده، FCC تلفن های همراهی را که SAR بالاتر از 1.6 وات / کیلوگرم ندارند، محدود می کند. تنها گوشی بالای لیست BanklessTimes Motorola Edge است.

در این گزارش آمده است که تمامی تلفن های همراه مقداری تشعشع از خود ساطع می کنند و عوامل تعیین کننده میزان آن عبارتند از نوع گوشی، مدل، سن و قدرت آنتن. فاصله گوشی از نزدیکترین آنتن مخابراتی موبایل نیز مهم است. هدفون هایی که تشعشعات فرکانس رادیویی ساطع می کنند معمولا قسمتی از بدن را که دقیقا در کنار گوشی قرار دارد گرم می کنند، البته این تابش برای گرم کردن قابل توجه بدن کافی نیست.

کمترین SAR مربوط به گوشی های موبایل سامسونگ و بالاترین آن برای شیائومی است

سطوح SAR تلفن های اپل و سامسونگ گاهی اوقات فراتر می رود

FCC توصیه می کند که برای محدود کردن قرار گرفتن در معرض تشعشعات فرکانس رادیویی، کاربران باید تماس خود را با تلفن های همراه محدود کنند، از تلفن همراه برای مدت زمان کوتاه تری استفاده کنند و حتی هنگام برقراری تماس از دست آزاد استفاده کنند.

مطابق با PhoneArenaداده های مورد استفاده BanklessTimes از سرویس تشعشعات فدرال آلمان است. منابع دیگر روشن می کنند که تمرین Edge (2020) با 0.81 وات بر کیلوگرم و مدل 2021 با 1.00 وات بر کیلوگرم توسط ایالات متحده و اتحادیه اروپا به شدت محدود شده است. نظر شما در این مورد چیست؟ آیا هنگام خرید گوشی هوشمند به این نکته توجه می کنید؟