• خانه
  • اخبار
  • با تام دانیل، مدیر عامل جدید بنیاد تحقیقات واشنگتن آشنا شوید

با تام دانیل، مدیر عامل جدید بنیاد تحقیقات واشنگتن آشنا شوید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
با تام دانیل، مدیر عامل جدید بنیاد تحقیقات واشنگتن آشنا شوید

با تام دانیل، مدیر عامل جدید بنیاد تحقیقات واشنگتن آشنا شوید
تام دانیل، مدیرعامل جدید بنیاد تحقیقات واشنگتن (عکس WRF)

بنیاد تحقیقات واشنگتن یک مدیرعامل جدید را معرفی کرد: تام دانیل، رئیس سابق دپارتمان زیست شناسی دانشگاه واشنگتن.

دانیل سکان WRF را در اول اکتبر از دست سوزان کولیتون، مدیرعامل موقت، که پس از بازنشستگی مدیر عامل قدیمی ران هاول بیش از یک سال پیش، عهده دار شد.

WRF در سال 1981 برای کمک به تجاری سازی و مجوز فناوری از دانشگاه های دولتی و موسسات تحقیقاتی تاسیس شد. این نقش در حال حاضر عمدتاً توسط دفاتر انتقال فناوری داخلی انجام می شود و از آن زمان تاکنون وظایف WRF گسترش یافته است.

این سازمان بیش از 137 میلیون دلار کمک بلاعوض به موسسات دولتی برای حمایت از حقوق برای دوره های فوق دکتری، تحقیقات دانشکده، استارت آپ های نوپا و غیره اعطا کرده است. WRF از نوآوری و کارآفرینی حتی قبل از درگیر شدن دفاتر انتقال فناوری حمایت می کند و همچنین آنها را از طریق WRF Capital که از سال 1996 در 119 استارت آپ سرمایه گذاری کرده است، به جلو می برد.

دانیل، یکی از نابغه‌های سابق مک آرتور، می‌گوید: «نقش آن‌ها در اکوسیستم آن نقطه پل است، بیش از اینکه صرفاً سرمایه‌گذاری خطرپذیر باشند». “آنها همه کار را انجام می دهند. و سازمان های زیادی وجود ندارند که این کار را انجام دهند.

brooztechnology با دانیل، 68 ساله، در مورد آینده WRF و نحوه تطابق موقعیت جدید با سایر نقش های او، از جمله خدمت در کمیته مشاوره فدرال برای اداره علوم زیستی بنیاد ملی علوم (NSF) و هیئت مدیره آلن صحبت کرد. موسسه و بنیاد خانواده پل جی آلن.

او همچنین برنامه UW Weill Neurohub را هدایت می کند که درمان بیماری های مغزی را پیشرفت می دهد. دانیل که در این ماه به مقام استاد بازنشسته ارتقا یافت و قصد دارد به تحقیقات خود در مورد حرکت و بیومکانیک پرواز در پروانه غول پیکر ادامه دهد، گفت: “اینها همه فعالیت های هم افزایی هستند.” Manduca sexta. او یک دانشمند بین رشته ای است و سمت های دیگری در علوم و مهندسی کامپیوتر، مهندسی زیستی و مهندسی مکانیک داشته است.

مصاحبه زیر برای اختصار و وضوح ویرایش شده است.

Geekwire: چه چیزی شما را بیشتر در مورد آینده WRF هیجان زده می کند؟

تام دنیل: برای گرفتن این بخش علوم زیستی و تسریع آنچه در این منطقه اتفاق می افتد. و کلمات را با دقت زیاد به کار می برم. من نگفتم استارتاپ های علوم زیستی. بخش علوم زیستی شامل استارت‌آپ‌ها، شامل نوآوری، شامل افرادی است که علم انجام می‌دهند. نقش من به عنوان مدیر عامل این است که برای کارکنان WRF و پروژه‌ها و مشاغلی که منطقه تلاش می‌کند به سمت آن حرکت کند، اسکیت‌ها را چرب کنم. WRF می تواند این را اطلاع دهد. اگر مشارکتی وجود داشته باشد که بتواند به پل زدن بخش خصوصی و دولتی کمک کند، باید این کار را انجام دهیم.

تمرکز WRF در درجه اول در علوم زیستی بوده است. آیا فکر می کنید فرصت هایی برای گسترش نوع رشته هایی که WRF پشتیبانی می کند وجود دارد؟

هنوز کمی زود است که بگوییم زیرا ما برنامه ریزی استراتژیک انجام خواهیم داد و این یک تلاش تیمی خواهد بود. تفکیک رشته ها کار آسانی نیست: «این علوم زیستی است، این مهندسی است، این محیط زیست است.» واقعیت این است که اتفاقاتی در تلاقی همه این چیزها وجود دارد. به عنوان مثال، سلامت انسان و شرایط محیطی: به بیرون نگاه کنید و تغییرات آب و هوایی وجود دارد. دستگاه ها و علوم زیستی در زمینه هایی مانند علوم اعصاب همپوشانی زیادی دارند. پیدا کردن زمینه‌های جدید و هیجان‌انگیز که لمسی از یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی ندارند، برایم سخت است.

با تام دانیل، مدیر عامل جدید بنیاد تحقیقات واشنگتن آشنا شوید
در طول 40 سال گذشته، WRF بیش از 570 میلیون دلار به مؤسسات تحقیقاتی غیرانتفاعی در ایالت واشنگتن از طریق کمک های مالی و پرداخت مجوز ارائه کرده است. (گرافیک WRF)

WRF دارای نقاط قوتی در حمایت از محققان در مراحل اولیه، اعطای کمک های مالی و تشویق و تامین مالی استارت آپ ها است. آیا راه های دیگری برای هدایت نوآوری وجود دارد؟

خیلی زود است، بنابراین مطمئن نیستم که این همه چگونه انجام می شود. اما هدف اولیه WRF غنی سازی نوآوری در ایالت واشنگتن با حمایت از تحقیقات و شرکت های در مراحل اولیه از طریق کمک های مالی و سرمایه گذاری است. خیلی راه ها برای انجام دادن این وجود دارد. در میان آنها مشارکت‌هایی وجود دارد، نه تنها با سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز، بلکه ممکن است مشارکت‌هایی با بنیاد ملی علوم نیز وجود داشته باشد – برای مثال، اگر موسسه‌ای بخواهد یک مرکز بزرگ مرتبط با نوآوری فناوری ایجاد کند.

هم افزایی زیادی با آنچه WRF در تلاش است انجام دهد و ماموریت استراتژیک NSF در آینده وجود دارد. یک اداره جدید در NSF به نام فناوری، نوآوری و مشارکت وجود دارد. و هر چیزی که NSF در مورد آن صحبت می کند – آینه ای در آنچه WRF انجام می دهد وجود دارد.

این یک کراس اوور بالقوه بسیار جالب است.

یه لینک دیگه بهت میدم من عضو هیئت مدیره بنیاد خانواده پل جی آلن هستم. و مجموعه بزرگی از تلاش‌ها را تأمین می‌کند که در علوم زیستی نیستند، زیرا در کنار مؤسسه آلن است. این بنیاد بسیار بیشتر بر حفاظت از محیط زیست، آب و هوا و مواردی از این دست تمرکز می کند، اگرچه آنها به علوم زیستی نیز فشار وارد می کنند. نمونه دیگری از مشارکت، و این مختص WRF نیست، این است که بنیاد با NSF برای تأمین مالی توسعه فناوری برای نظارت بر تنوع زیستی در زمینه تغییرات آب و هوا شریک است.

آیا احساس می کنید در موقعیت بهتری برای کمک به دستیابی به این اهداف بزرگتر از طریق WRF نسبت به UW هستید؟

بله شراکت WRF فقط با UW نیست. من از طرفداران پرشور UW و هر کاری که انجام می دهد هستم، و از حرفه ام در آنجا لذت برده ام، اما اتفاقات چشمگیری در سراسر ایالت رخ می دهد. رشته های کشاورزی و دامپزشکی ما در UW بسیار کمیاب هستند و برای اقتصاد ایالت واقعاً مهم هستند. اینها نقاط قوت در دانشگاه ایالتی واشنگتن و جاهای دیگر هستند. چیزهایی که تأثیر مستقیمی بر سلامت و رفاه مردم در ایالت دارند، اینجاست که WRF می تواند وارد عمل شود. چالش های واقعی با کشاورزی امروز و آب و هوا وجود دارد.

شما همچنین به افزایش تنوع در علم و کارآفرینی ابراز علاقه کرده اید، می توانید در مورد نقش WRF بیشتر صحبت کنید؟

WRF تنوع بهتری از مسیر STEM، گنجاندن بهتر در تمام راه‌ها از کشف تا ترجمه را ارائه می‌دهد، به عنوان مثال از طریق تأمین مالی پساداکترها و جایزه اخیر به سیاتل کودکان. من عمیقاً به این موضوع اهمیت می دهم. بدون مجموعه متنوعی از مبتکران نمی توانید نوآوری در منطقه داشته باشید.

چه چیزی شما را در مورد اکوسیستم استارت آپی در واشنگتن هیجان زده می کند؟

تا همین اواخر، بخش فناوری اطلاعات بر آن تسلط داشت و بخش بیوتکنولوژی اکنون در اینجا شروع به شکوفایی کرده است. این واقعا جالب است. و چرا شروع به انجام آن می کند؟ بخشی از آن همسویی این دو است: بخش فناوری اطلاعات در بخش بیوتکنولوژی. و مکان های کمی در جهان وجود دارد که می تواند با ترتیبی که ما در اینجا داریم مطابقت داشته باشد. این شامل قدرت موسسات تحقیقاتی در این منطقه است.

یک موسسه تحقیقاتی واحد با این مشارکت قوی بین UW و مرکز سرطان فرد هاچینسون وجود دارد، و سپس این منطقه بلافاصله در اطراف آن با کودکان سیاتل، موسسه آلن و دیگران وجود دارد. اما در منطقه خلیج، موسساتی مانند برکلی و استنفورد دارید که بیشتر به طور جداگانه فعالیت می کنند. بوستون نیز مشابه است. شما هماهنگی لباس شهری را که ما اینجا داریم ندارید. این بسیار منحصر به فرد است.

یک چیز جالب در مورد پروانه به ما بگویید.

پروانه ها دارای نفیس ترین توانایی های سنجش شیمیایی در جهان هستند.