• خانه
  • اخبار
  • با بلیک رزنیک، مهندس 22 ساله ای که به تازگی استارتاپ پهپادهای در حال رشد سیاتل را جابجا کرده است آشنا شوید.

با بلیک رزنیک، مهندس 22 ساله ای که به تازگی استارتاپ پهپادهای در حال رشد سیاتل را جابجا کرده است آشنا شوید.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
با بلیک رزنیک، مهندس 22 ساله ای که به تازگی استارتاپ پهپادهای در حال رشد سیاتل را جابجا کرده است آشنا شوید.

با بلیک رزنیک، مهندس 22 ساله ای که به تازگی استارتاپ پهپادهای در حال رشد سیاتل را جابجا کرده است آشنا شوید.
بلیک رزنیک یک پهپاد لمور در دست دارد. (عکس از brooztechnology/Julie Emory)

پس از تیراندازی دسته جمعی در سال 2017 در زادگاهش لاس وگاس که بیش از 50 نفر را کشت، بلیک رزنیک متعجب بود که چگونه فناوری می تواند کمک کند.

رزنیک که در آن زمان 17 سال داشت و چندین نفر را می‌شناخت، می‌گوید: «اگر آنها ابزاری برای قرار دادن چشم‌ها و گوش‌های خود در مکان‌های بسیار خطرناک برای فرستادن یک نفر داشتند، این قابلیتی است که به طور منظم جان انسان‌ها را در عملیات نجات می‌دهد. از قربانیان تیراندازی بنابراین این چیزی است که من تصمیم گرفتم بسازم.

نتیجه، BRINC Drones است، یک استارت آپ با حمایت شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر که اخیراً از لاس وگاس به سیاتل نقل مکان کرده اند. پهپادهای BRINC می توانند پس از تصادف واژگون شوند، در تاریکی ببینند، از طریق میکروفون ارتباط برقرار کنند و حتی یک پنجره را بشکنند. آنها در حال حاضر در اوکراین استفاده می‌شوند و به بررسی آسیب‌های ناشی از فروپاشی آپارتمان Surfside در فلوریدا در سال گذشته کمک کردند.

رزنیک که اکنون 22 ساله است به نقل از تیم استعدادهای مهندسی و فناوری سیاتل تصمیم به نقل مکان می دهد. این شرکت قصد دارد تعداد کارکنان خود را از حدود 80 به 150 نفر در سال آینده تقریباً دو برابر کند.

BRINC با سایر شرکت های هواپیماهای بدون سرنشین با ارائه ابزارهای کمک های اولیه برای محافظت از مردم در برابر موقعیت های خطرناک متفاوت است. مشتریان او شامل اداره پلیس سیاتل، که از هواپیماهای بدون سرنشین برای میانجیگری در مذاکرات گروگان‌ها استفاده می‌کرد، و آژانس‌های دیگر در سراسر کشور هستند.

BRINC بیش از 27 میلیون دلار از حامیان خود از جمله Index Ventures، Tusk Venture Partners و Next Play Ventures، شرکتی که توسط مدیر عامل سابق LinkedIn جف وینر تأسیس شده است، جمع آوری کرده است. سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، اولین سرمایه گذار خارجی BRINC از طریق برنامه سرمایه گذاری راه اندازی OpenAI بود.

با بلیک رزنیک، مهندس 22 ساله ای که به تازگی استارتاپ پهپادهای در حال رشد سیاتل را جابجا کرده است آشنا شوید.
تیم BRINC در مقر استارت آپ در لاس وگاس. این شرکت اخیراً به سیاتل نقل مکان کرده است. (عکس BRINC)

رزنیک در گفتگو با brooztechnology از مقر جدید این شرکت در منطقه فرمونت سیاتل، به تازگی از لهستان بازگشته بود، جایی که او نحوه استفاده از پهپادهای BRINC را به اوکراینی ها آموزش می داد. بر اساس گزارش واشنگتن پست، BRINC اخیراً 10 هواپیمای بدون سرنشین – تجهیزاتی به ارزش 150000 دلار – به اوکراین اهدا کرد.

رزنیک، مدیرعامل و موسس BRINC، جوان‌ترین فردی بود که در آخرین فهرست فوربس از 30 نفر زیر 30 سال برای تأثیر اجتماعی جایزه دریافت کرد. و او مدتها قبل از انتشار BRINC در حال نوآوری بود.

قبل از اینکه رزنیک بتواند رانندگی کند، یک راکتور همجوشی الکترواستاتیک اینرسی در گاراژ خود ساخت. او بعداً به جوانترین کارآموز مک لارن تبدیل شد و سپس یک دوره کارآموزی را در تسلا انجام داد، جایی که برای مدت کوتاهی با ایلان ماسک آشنا شد.

رسنیک با BRINC بالغ شده است. یکی از اولین ویدیوهایی که شامل پهپاد لمور شد، رزنیک 17 ساله بود که دیدگاه خود را از “دیوار هواپیماهای بدون سرنشین” در مرز ایالات متحده و مکزیک به اشتراک گذاشت. این ویدئو یک هواپیمای بدون سرنشین را به تصویر می‌کشد که به شخصی برخورد می‌کند، فناوری که Reznik می‌گوید هرگز ایجاد نشده است.

نیویورک تایمز پوشش فیلم The Intercept برای رزنیک در سال 2018 را در زمینه تنش‌ها بر سر سیاست‌های مهاجرتی بررسی کرده است. نویسنده خاطرنشان می کند که این ویدیو “همان ارزش های تولید ارزان و مقایسه های عجیب یک طرح کمدی اواخر را دارد.” رزنیک گفت که این ویدئو صحنه سازی شده است.

قصاب اوایل سال جاری در یک پست وبلاگی این اختلاف را در نظر گرفت و اقدامات او را “نابالغ” محکوم کرد. رزنیک قصد داشت از این فناوری به عنوان جایگزینی برای تیراندازی های خشونت آمیز استفاده کند، اما تنها پس از اذعان به اینکه چگونه این توانایی می تواند به آسیب بیشتر اشاره کند.

رزنیک در این پست نوشت: “چهار سال پس از تخریب دیوار پهپاد و پس از بلوغ بسیار، من فناوری و ویدئو را ناپخته، توهین آمیز و تاسف بار می بینم.” این به هیچ وجه نشان دهنده مسیری نیست که من شرکت را از سال 2018 در آن گرفتم.

واکنش به این ویدئو، ارزش‌های فعلی BRINC را تحریک می‌کند، که عبارتند از: «هرگز فناوری‌هایی را که برای آسیب رساندن یا کشتن طراحی شده‌اند ایجاد نکنید».

با بلیک رزنیک، مهندس 22 ساله ای که به تازگی استارتاپ پهپادهای در حال رشد سیاتل را جابجا کرده است آشنا شوید.
تکنسین هواپیماهای بدون سرنشین دیمیتری تاراسوف یک پهپاد Lemur را در دفتر BRINC در سیاتل اداره می کند. (عکس از brooztechnology/Julie Emory)

سه سال آزمون و خطا طول کشید تا BRINC شروع به کار کرد. رزنیک زمانی را صرف آزمایش این فناوری کرد، از جمله کار با کارکنان SWAT برای اصلاح و بهبود نمونه اولیه پهپاد خود، قبل از اینکه پلیس لاس وگاس در میدان از آن استفاده کند.

به گزارش بیزینس اینسایدر، پهپاد این شرکت با استفاده از نظارت لیدار به جای GPS، که امکان عملیات زیرزمینی یا درون سازه‌ها را بدون سیگنال GPS فراهم می‌کند، از اهداف دوری می‌کند.

از رقبای آن می توان به Viper Drones، Skyfire و غیره اشاره کرد.

اکثر بازیگران اصلی در بازار هواپیماهای بدون سرنشین، مانند DJI، در بخش هایی مانند دفاع، عکاسی تجاری یا تحویل تخصص دارند. بلومبرگ انتظار دارد تا سال 2026 بازار پهپادهای کوچک 22.5 میلیارد دلار هزینه داشته باشد.