• خانه
 • اخبار
 • با اکسس دیتابیس چه پروژه هایی می توان انجام داد چگونه در اکسس ماکرو بنویسیم؟

با اکسس دیتابیس چه پروژه هایی می توان انجام داد چگونه در اکسس ماکرو بنویسیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
با اکسس دیتابیس چه پروژه هایی می توان انجام داد چگونه در اکسس ماکرو بنویسیم؟

در این مقاله در مورد دسترسی و نحوه ماکرو کردن آن و تفاوت آن با نرم افزار اکسل صحبت خواهیم کرد. همچنین در مورد پروژه هایی که می توان با Access انجام داد بحث خواهیم کرد. همچنین تفاوت بین Access و Excel. مطالبی را نیز برای شما آماده کرده ایم.

نرم افزار دسترسی چیست؟

نرم افزار مایکروسافت اکسس یک ابزار مدیریت اطلاعات است. این ابزار به شما کمک می کند اطلاعات را برای مرجع، گزارش و تجزیه و تحلیل ذخیره کنید. نرم افزار Microsoft Access به شما کمک می کند حجم زیادی از داده ها را تجزیه و تحلیل کنید.

Access مجموعه ای از نرم افزارهای Microsoft Office است که برای ساخت پایگاه داده استفاده می شود. این نرم افزار کمتر از سایر نرم افزارهای این مجموعه مانند آفیس ورد، پاورپوینت و اکسس استفاده می شود.

چه پروژه هایی را می توان با Access انجام داد؟

از این برنامه برای یک پروژه دسترسی را اجرا کنید استفاده می شود. این پروژه ممکن است شامل یک پایگاه داده برای یک یا چند منظور باشد. این پایگاه داده ها می توانند تا ده ها نوع داده را ذخیره کنند. ممکن است بخواهید یک پایگاه داده ایجاد کنید که فقط روی یک کامپیوتر اجرا شود. یا یک پروژه دسترسی ایجاد کنید که روی یک سرور نصب شده باشد و چندین نفر به طور همزمان از آن استفاده کنند.

پایگاه داده اکسس چیست؟

پایگاه داده اکسس مانند هر پایگاه داده دیگری کار می کند. در اکسس، با ذخیره کردن اطلاعات مرتبط در کنار هم، به شما اجازه ایجاد ارتباط (که معمولاً اتصالات نامیده می شود) بین قطعات مختلف اطلاعات وجود دارد. در پایگاه اکسس می توانید اطلاعات زیادی در مورد یک شخص، مانند مشتری، مانند نام، نام خانوادگی، کد ملی، نام پدر، تاریخ تولد پیدا کنید. آدرس، شماره تماس و غیره را وارد کنید. حال اگر بیش از 10000 مشتری دارید، تمامی این اطلاعات به صورت دسته بندی شده در اختیار شما قرار می گیرد.

با اکسس دیتابیس چه پروژه هایی می توان انجام داد چگونه در اکسس ماکرو بنویسیم؟

داده ها را در جداول پایگاه داده قرار دهید دسترسی داشته باشید چه مفهومی داره؟

داده ها در جداول Microsoft Access ذخیره می شوند. (آنها را به عنوان صفحات گسترده اکسل کوچک در نظر بگیرید که فقط یک نوع چیز را ذخیره می کنند). یک صفحه گسترده می تواند فیلدهای زیادی داشته باشد (آنها را به عنوان ستون هایی در صفحه گسترده اکسل خود در نظر بگیرید.)

پس از تنظیم جداول، فیلدها و پیوندهای خود در MS Access، می توانید فرم های ورود داده ایجاد کنید. از این فرم ها برای ذخیره اطلاعات شما و سپس ایجاد گزارش با داده ها استفاده می شود. برای ایجاد این فرم ها می توانید از زبان های برنامه نویسی مانند Visual Basic یا Access Structure استفاده کنید. طراحی فرم های Microsoft Access با ابزار طراحی فرم wysiwyg بسیار آسان است.

نرم افزار دسترسی چیست و چه پروژه هایی را می توان با دسترسی انجام داد؟

تفاوت Access و Excel چیست؟

مایکروسافت اکسس و مایکروسافت اکسل شباهت های زیادی دارند که می تواند تصمیم گیری برای استفاده از برنامه را دشوار کند. به عنوان مثال، هر دو برنامه می توانند حجم زیادی از داده ها را ذخیره کنند. آنها همچنین پرس و جوهای قدرتمند و ابزارهای تحلیلی را برای کاهش این داده ها اجرا می کنند. شما می توانید برای بسیاری از موارد اجرای پروژه در اکسل به جای آن دسترسی را انتخاب کنید زیرا آنها بسیار ساده تر هستند.

تفاوت بین این دو برنامه را بررسی کنید

 • • اگر هدف شما حفظ یکپارچگی داده ها در قالبی است که برای چندین کاربر قابل دسترسی باشد، Access بهترین گزینه است. در واقع، دسترسی با اکسل متفاوت است زیرا اکسل برای داده های دیجیتال پیچیده ای که می خواهید عمیقاً تجزیه و تحلیل کنید مناسب تر است.
 • دسترسی برای مدیریت داده ها نیز بهتر است. این برنامه به شما کمک می کند تا آنها را سازماندهی کنید، جستجو کنید و آنها را به طور همزمان برای چندین کاربر در دسترس قرار دهید.
 • اکسل معمولا برای تجزیه و تحلیل داده ها بهتر است. این برنامه محاسبات پیچیده را انجام می دهد، نتایج احتمالی را بررسی می کند و نمودارهایی با کیفیت بالا ایجاد می کند.

با اکسس دیتابیس چه پروژه هایی می توان انجام داد چگونه در اکسس ماکرو بنویسیم؟

 • • اگر از Access برای ذخیره داده های خود و از Excel برای تجزیه و تحلیل آن ها استفاده می کنید، می توانید از مزایای هر دو برنامه بهره مند شوید.
 • اکسل یک برنامه صفحه گسترده است که عمدتا برای پروژه های فردی و محاسبات کوتاه استفاده می شود. اکثر کاربران اکسل فقط با ده ها تا صدها سلول داده در یک زمان کار می کنند. اکسل برای ترسیم و ترسیم محاسبات و نقاط داده عالی است.
 • • مایکروسافت اکسس برای ذخیره و مدیریت مقادیر زیادی از داده ها به گونه ای طراحی شده است که بازیابی و استفاده در برنامه های مختلف را آسان تر می کند.
 • در حالی که کاربران اکسل مستقیماً در صفحات گسترده خود تایپ می کنند، پایگاه داده Access با فرم ها و پرس و جوهای از پیش ساخته شده دستکاری می شود. اکثر شرکت‌ها Access را با برنامه‌های کاربردی دیگر متصل می‌کنند، بنابراین وقتی این برنامه‌های دیگر داده تولید می‌کنند، به طور خودکار به Access منتقل می‌شوند.

کدگذاری اکسس چیست؟

در Access، برنامه نویسی فرآیند افزودن قابلیت به پایگاه داده شما با استفاده از ماکروهای Access یا کد ویژوال بیسیک برای برنامه ها (VBA) است. برای مثال، فرض کنید یک فرم و گزارش ایجاد کرده اید و می خواهید یک دکمه دستوری به فرم اضافه کنید. این فرم با کلیک بر روی این گزارش باز می شود. در این صورت از کدنویسی در اکسس استفاده کنید.

نرم افزار دسترسی چیست و چه پروژه هایی را می توان با دسترسی انجام داد؟

کدگذاری دسترسی فرآیند ایجاد یک رویه ماکرو یا VBA و سپس تنظیم دکمه فرمان برای رویداد OnClick است. این کار را با کلیک کردن روی دکمه فرمان، ماکرو یا رویه انجام دهید. برای یک عملیات آسان، مانند باز کردن یک گزارش، می توانید از Command Button Wizard برای انجام همه کارها استفاده کنید.

ماکرو چیست و چه کاربردی دارد؟

ماکرو ابزاری است که به شما امکان می دهد وظایف را خودکار کنید و ویژگی هایی را به فرم ها، گزارش ها و کنترل های خود اضافه کنید. به عنوان مثال، اگر یک دکمه فرمان را به یک فرم اضافه کنید. همچنین ویژگی رویداد OnClick دکمه را با یک ماکرو مرتبط کنید. این رویداد حاوی دستوراتی است که می‌خواهید با هر بار کلیک روی آن دکمه اجرا شود.

از ماکروها و کدنویسی در پایگاه داده استفاده کنید

اشیا (مانند فرم‌ها و گزارش‌ها) و کنترل‌ها (مانند دکمه‌های فرمان و فیلدهای متنی) ویژگی‌های رویداد متفاوتی دارند. می توانید ماکروها را در اکسس به آنها متصل کنید. هر ویژگی رویداد با یک رویداد خاص مرتبط است. مانند کلیک کردن روی ماوس، باز کردن یک فرم یا تغییر داده ها در یک جعبه متن.

نرم افزار دسترسی چیست و چه پروژه هایی را می توان با دسترسی انجام داد؟

تصمیم برای استفاده از ماکروها، VBA یا هر دو در درجه اول به نحوه قرارگیری یا توزیع پایگاه داده بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر پایگاه داده در رایانه شما ذخیره شده است و شما تنها کاربر هستید. اگر با کد VBA احساس خوبی دارید، ممکن است تصمیم بگیرید از VBA برای انجام بیشتر کارهای برنامه نویسی خود استفاده کنید. با این حال، اگر قصد دارید پایگاه داده خود را با آپلود آن در یک سرور فایل با افراد دیگر به اشتراک بگذارید، ممکن است به دلایل امنیتی نخواهید از VBA استفاده کنید.

اگر اکسس کار پیچیده ای دارد که نیاز به دانش و تجربه زیادی دارد و شما همچنان این مرحله از دانش را دارید پروژه vba را اجرا کنید اگر نرسیده اید بهتر است با مشاورین ما با شماره 09129540122 تماس بگیرید.

آیا باید از ماکرو یا کد استفاده کنم؟ VBA برای استفاده؟

شما باید تصمیم خود را برای استفاده از ماکروها یا کد VBA در Access بر اساس دو نگرانی بگیرید:

 • • امنیت.
 • • عملکرد مورد نظر.

امنیت یک مشکل است زیرا VBA می تواند برای تولید کدی استفاده شود که یا امنیت داده های شما را به خطر می اندازد یا می تواند فایل های رایانه شما را خراب کند.

کافه پروژه، مرکز پروژه های رقابتی با قیمت های رقابتی

اگر به دلایلی نمی توانید پروژه خود را در دسترس قرار دهید، وب سایت کافه پروژه می تواند گزینه بسیار خوبی برای سفارش پروژه شما باشد. خوبی کار در کافه پروژه این است که می توانید مستقیماً با مجری صحبت کنید تا کار را بدون واسطه انجام دهید و با تخصص آن فرد احساس راحتی کنید.

با اکسس دیتابیس چه پروژه هایی می توان انجام داد چگونه در اکسس ماکرو بنویسیم؟

امکان بررسی رزومه ها و تجربیات سایر کارفرمایان با مدیرانی که قیمت پروژه شما را ارائه می دهند، می تواند شما را راحت تر کند.

کافه پروژه همکاری را نیز برای افراد حرفه ای ارائه می دهد و در صورت داشتن مهارت می تواند درآمد خوبی را تضمین کند.

برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام جهت سفارش پروژه کافه پروژهدر گوگل جستجو کنید