• خانه
  • اخبار
  • با الهام از ساختار بدن مارماهی برای ساخت باتری هایی با قدرت بالاتر

با الهام از ساختار بدن مارماهی برای ساخت باتری هایی با قدرت بالاتر

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
با الهام از ساختار بدن مارماهی برای ساخت باتری هایی با قدرت بالاتر

دانشمندان با الهام از ساختار بدن مارماهی ها سعی در تولید باتری هایی با ظرفیت بالاتر دارند. فیزیکدانان قبلا از مارماهی های الکتریکی برای ساخت باتری الهام گرفته بودند.

دانشمندان قصد دارند از نوع جدیدی از مارماهی الکتریکی الهام بگیرند که می تواند تخلیه الکتریکی را در 860 ولت انجام دهد. در حال حاضر برای حمل انرژی و افزایش سرعت به باتری های با ظرفیت بالا نیاز است. به همین دلیل بسیاری از محققان در تلاش هستند تا باتری های جدیدتری را با استفاده از فناوری های جدید تولید کنند.

الساندرو ولتا فیزیکدان ایتالیایی از اصول اولیه الکتروشیمیایی برای ساخت اولین باتری جهان استفاده کرد. این قانون مانند ترکیب فیزیکی دو ماده و ایجاد یک واکنش شیمیایی بود که در نهایت جریان الکتریکی ایجاد می کند. البته قبل از اینکه طبیعت باتری در طبیعت تولید کند، مارماهی ها قادر به تولید برق بودند. روش این مارماهی های الکتریکی در تولید برق مشابه سلول های عصبی بدن انسان برای تولید سیگنال های الکتریکی است.

محققان از ایالات متحده و سوئیس در تلاش هستند تا از نوع جدیدی از مارماهی برای ساخت باتری نرم و انعطاف پذیری استفاده کنند که توسط ایمپلنت های داخلی تغذیه می شود. مایکل مایر، یکی از اعضای تیم تحقیقاتی دانشگاه فرایبورگ می گوید: «پیچیدگی خاصی در اندام های الکتریکی مارماهی جدید وجود دارد که عملکرد بهتری نسبت به ما در تولید الکتریسیته دارد. به همین دلیل تحقیقات جدیدی در این زمینه انجام شده است. محققان می گویند گونه جدیدی از مارماهی الکتریکی کشف شده در آمریکای جنوبی قوی ترین ژنراتور الکتریکی روی زمین است.