منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • با افزایش قیمت بنزین در بحبوحه ممنوعیت نفت روسیه، آیا رانندگان بیشتری به خودروهای برقی روی خواهند آورد؟

با افزایش قیمت بنزین در بحبوحه ممنوعیت نفت روسیه، آیا رانندگان بیشتری به خودروهای برقی روی خواهند آورد؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
با افزایش قیمت بنزین در بحبوحه ممنوعیت نفت روسیه، آیا رانندگان بیشتری به خودروهای برقی روی خواهند آورد؟

با افزایش قیمت بنزین در بحبوحه ممنوعیت نفت روسیه، آیا رانندگان بیشتری به خودروهای برقی روی خواهند آورد؟
قیمت گاز سیاتل 8 مارس 2022 (عکس brooztechnology / لیزا استیفلر)

پرزیدنت بایدن این هفته واردات نفت و گاز روسیه را به دلیل جنگ در اوکراین ممنوع کرد. هدف از این تصمیم افزایش فشار اقتصادی بر روسیه و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه است، اما قیمت سوخت را نیز افزایش می دهد که در روز سه شنبه در ایالت واشنگتن به طور متوسط ​​4.55 دلار در هر گالن بود.

بایدن گفت: «حفاظت از آزادی هزینه خواهد داشت و برای ما در ایالات متحده هزینه خواهد داشت».

اما ممکن است راهی برای جلوگیری از بخشی از این ضربه مالی برای رانندگان وجود داشته باشد: تغییر به وسایل نقلیه الکتریکی.

«در حال حاضر صرفه جویی در مصرف خودروهای برقی به قدری قابل توجه است که می توان آن را انجام داد [the purchase] متیو متز، بنیانگذار و یکی از مدیران اجرایی Coltura، یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سیاتل که از استفاده از EV حمایت می کند، گفت: ارزش آن را دارد.

گفت اگر زیاد رانندگی کنی شکی نیست.

متز گفت: «اگر از 100 گالن یا بیشتر در ماه استفاده می‌کنید، قطعاً باید یک خودروی الکتریکی تهیه کنید.

در گذشته، با افزایش قیمت پمپ، رانندگان به وسایل نقلیه کم مصرف تر روی می آوردند. داده های ایالات متحده از سال 1999 نشان داد که با افزایش بنزین، فروش خودروهای هیبریدی و الکتریکی علاوه بر خودروهای الکتریکی افزایش یافته است و با کاهش قیمت بنزین، فروش خودروهای هیبریدی و برقی کاهش یافته است.

با افزایش قیمت بنزین در بحبوحه ممنوعیت نفت روسیه، آیا رانندگان بیشتری به خودروهای برقی روی خواهند آورد؟
از آغاز سال 1999، قیمت های بالاتر بنزین با فروش بیشتر خودروهای الکتریکی هیبریدی جدید (HEVs) و سپس خودروهای الکتریکی تحت شبکه (PEVs)، هر دو هیبریدی و باتری دار مرتبط بود. در اوایل سال 2020، فروش خودروهای الکتریکی به شدت شروع به افزایش کرد که در نهایت می توان آن را از قیمت بنزین جدا کرد. (آزمایشگاه ملی آرگون، داده های موجود تا ژانویه 2022)

با این حال، این امر در سال 2020 شروع به تغییر کرد زیرا وسایل نقلیه در دسترس تر شدند و تأثیرات تغییرات آب و هوایی آشکارتر شد. بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، فروش جهانی خودروهای الکتریکی در سال 2021 به 6.6 میلیون خودروی برقی رسید که نسبت به سال قبل دو برابر شده است.

اسکات کیس، مدیرعامل Recurrent، یک شرکت استارت آپی که داده های باتری EV را تولید می کند تا به مصرف کنندگان برای خرید خودروهای برقی مستعمل کمک کند، گفت: فروش خودروهای برقی هیبریدی و کمکی به سطوح بی سابقه ای جهش کرده است، علی رغم کندی کلی اقتصاد و مشکلات زنجیره تامین.

رکورد جدید قیمت گاز می تواند تأثیری غیرقابل حذف بر روی خریداران بگذارد و چرخش اساسی تر و طولانی مدت تر به برق ایجاد کند.

کیس در ایمیلی می‌گوید: «برای یک خریدار خودرو آمریکایی، ورود به نمایندگی در سال‌های آینده بدون فکر کردن به قیمت‌های بنزین و چشم‌انداز بازگشت آن‌ها می‌تواند بسیار دشوار باشد».

تقاضای بلند مدت برای وسایل نقلیه الکتریکی همچنان یک مشکل بالقوه است. نظرسنجی جهانی اخیر Deloitte نشان داد که 69٪ از آمریکایی ها انتظار دارند وسیله نقلیه بعدی آنها از سوخت های فسیلی استفاده کند، در حالی که تنها 5٪ می گویند که این خودرو کاملاً الکتریکی خواهد بود. با این حال، یک نظرسنجی قبلی Consumer Reports نشان داد که 71٪ از رانندگان کمترین علاقه را به خرید یک خودروی الکتریکی دارند.

برای گریس ریمر، که در درایو الکتریک واشنگتن و انجمن وسایل نقلیه الکتریکی سیاتل خدمت می کند، وضعیت فعلی هم یک مشکل سیاسی و هم یک مشکل جیبی ایجاد کرده است.

«جنگ در اوکراین بر نیاز به استقلال انرژی تاکید دارد. ریمر در ایمیلی گفت: “رانندگی برق از مشاغل انرژی پاک در ایالات متحده حمایت می کند و پولی را در خانه نگه می دارد که در غیر این صورت نفت را از رژیم های خارجی مانند روسیه خریداری می کند.” «دور انداختن خودروهای بنزینی برای خودروهای برقی یک عمل میهن پرستی است.

بایدن در اظهارات این هفته در مورد ممنوعیت نفت روسیه، به طور خاص خواستار خودروهای الکتریکی شد.

ایالت واشنگتن پیشرو در مالکیت خودروهای برقی است و در رتبه چهارم در سطح ملی و نزدیک به ایالت های پرجمعیت تر مانند تگزاس و فلوریدا قرار دارد، در حالی که کالیفرنیا از بقیه کشور جلوتر است.

شواهد نشان می دهد که مالکان خودروهای برقی موجود در ایالت واشنگتن تمایل دارند در شهرهای ثروتمندتر و فناوری محور در شرق سیاتل زندگی کنند، از جمله مرسر آیلند، ردموند و آیزاک. تسلا، تولید کننده پیشرو خودروهای الکتریکی در جهان، شماره یک در این ایالت است. ارزان‌ترین تسلای موجود – نسخه پایه مدل 3 – توسط این شرکت با قیمت 46490 دلار معرفی شد.

اما با توجه به اینکه خودروسازان شروع به ارائه طیف گسترده‌تری از گزینه‌های خودروهای برقی در آینده نزدیک می‌کنند، احتمالاً جمعیت‌شناسی دارایی شروع به گسترش خواهد کرد. انتظار می رود پیکاپ برقی لایتنینگ F-150 فورد در بهار امسال عرضه شود. نیسان، سازنده خودروی محبوب Leaf EV، یک SUV الکتریکی در پاییز عرضه می کند. جنرال موتورز قصد دارد تا سال 2025 20 مدل برقی داشته باشد و قصد دارد تا سال 2035 به طور کامل برقی شود.

سیاست عمومی همچنین پذیرش گسترده خودروهای الکتریکی را تشویق می کند:

  • قانون تصویب شده توسط ایالت واشنگتن و مجلس نمایندگان سنا هدفی را تعیین می کند که تا سال 2030، تمام خودروهای فروخته شده، خریداری شده و ثبت نام شده در ایالت برقی باشند.
  • یکی دیگر از اقدامات نزدیک به قانون، 69.5 میلیون دلار بودجه فدرال برای توسعه زیرساخت های شارژ الکتریکی واشنگتن برای مناطق روستایی، خانه های چند خانواده، ساختمان های اداری، مدارس و سایر مکان های عمومی است.
  • هیچ مالیاتی بر فروش خودروهای الکتریکی فروخته شده در واشنگتن وجود ندارد و خریداران می توانند تا 7500 دلار اعتبار مالیاتی فدرال برای وسایل نقلیه جدید دریافت کنند.
  • به نظر می رسد پیشنهاد فرماندار جی اینسلی برای ارائه تخفیف های سخاوتمندانه برای خرید وسایل نقلیه الکتریکی جدید و دست دوم برای جلسه قانونگذاری سال 2022 متوقف شده است.

اما حتی با وجود خریداران با انگیزه، مشکلات زنجیره تامین همچنان تولید خودرو را با مشکل مواجه می کند. بنابراین سوال مهم باقی می ماند: آیا خودروهای برقی کافی برای پاسخگویی به تقاضا وجود دارد؟

ویکی گیلز فابر، معاون اجرایی انجمن فروشندگان خودرو در ایالت واشنگتن، گفت که خودروها آنجا هستند، اگرچه ممکن است به صبر نیاز باشد.

Giles Fabre در ایمیلی گفت: «تقاضا برای وسایل نقلیه جدید و کارکرده از همه نوع بسیار زیاد است و عرضه می‌تواند یک چالش باشد. با این حال، نمایندگی های فرنچایز به طور مداوم موجودی خود را به روز می کنند و اگر وسیله نقلیه ای با گزینه های مورد نظر آنها موجود نباشد، مشتریان می توانند سفارش دهند.”

با افزایش قیمت بنزین در بحبوحه ممنوعیت نفت روسیه، آیا رانندگان بیشتری به خودروهای برقی روی خواهند آورد؟
شارژ مجدد خودروهای برقی (عکس از اندرو رابرتز از طریق Unsplash)

یک نظرسنجی آنلاین اخیر از برخی از فروشندگان در منطقه بزرگ سیاتل نشان داد که ولت‌های برقی مستعمل، لیف، تسلاس و دیگر خودروهای برقی برای فروش به فروش می‌رسند، اما هیچ خودروی برقی جدیدی در این مجموعه وجود ندارد. فروشنده Shoreline، چاک اولسون شورلت، 16 خودروی برقی و هیبریدی دست دوم را فهرست کرده است که از 14990 دلار برای تویوتا پریوس 2013 شروع می شود. نیسان کمپبل ادموندز 14 خودروی کارکرده لیف را در وب سایت خود فهرست کرده است. هر دو نمایندگی فرصت سفارش خودروهای جدید را دادند.

وب‌سایت تسلا نیز سفارش‌هایی را می‌پذیرد که انتظار می‌رود مدل 3 در ماه می، مدل S در ماه جولای و مدل Y در ماه آگوست در دسترس باشند.

متز از کولتورا گفت که با توجه به عواقب شدید زیست محیطی ادامه سوختن بنزین، انتقال به خودروهای برقی باید در اسرع وقت اتفاق بیفتد. این به معنای افزایش تولید EV، تقویت زیرساخت شارژ و اطمینان از این است که مصرف کنندگان با درآمد پایین و متوسط ​​می توانند خودروها را بخرند – به ویژه آنهایی که سوخت بسیار بیشتری نسبت به راننده معمولی مصرف می کنند.

متز گفت: «ما باید فراتر از بحران فعلی نگاه کنیم. “این یک تلاش طولانی مدت است.”