• خانه
  • اخبار
  • با افزایش شدید دستمزدها، مایکروسافت در تلاش است تا استعدادها را در بازار کار فناوری رقابتی حفظ کند

با افزایش شدید دستمزدها، مایکروسافت در تلاش است تا استعدادها را در بازار کار فناوری رقابتی حفظ کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
با افزایش شدید دستمزدها، مایکروسافت در تلاش است تا استعدادها را در بازار کار فناوری رقابتی حفظ کند

با افزایش شدید دستمزدها، مایکروسافت در تلاش است تا استعدادها را در بازار کار فناوری رقابتی حفظ کند
دانشگاه مایکروسافت ردموند، واشنگتن. (تصویر یک فایل brooztechnology)

برنامه مایکروسافت برای افزایش قابل توجه افزایش مبتنی بر شایستگی و سهم برای کارکنان و مدیران سطح متوسط ​​نشان می دهد که حفظ نیروی کار دست نخورده فناوری در میان پویایی بیشتر در اقتصاد جهانی و بازار کار چقدر دشوار شده است.

«شما تورم واقعاً بالایی دارید و این جنگ شدید برای استعدادیابی همزمان در جریان است. داگ سید، موسس و مدیر عامل Applied HR Strategies Inc.، یک شرکت مشاوره غرامت مستقر در سیاتل، با اشاره به طرح مایکروسافت، گفت: “خوب، ما باید بازی خود را اینجا تمام کنیم.”

عوامل ایجاد بازار کار پرنوسان تر شامل هجوم مراکز مهندسی در دره سیلیکون سیاتل در طول دهه گذشته و تغییر اخیر به دورکاری است که به تکنسین ها فرصت های بسیار بیشتری نسبت به گذشته می دهد.

سید گفت: «اگر برای استعداد در توسعه نرم‌افزار، هوش مصنوعی و علم داده با افزایش تورم مبارزه می‌کنید، باید نرخ ارز را تعدیل کنید، و من فکر می‌کنم این کاری است که مایکروسافت انجام داد.

اینها بخشی از یافته‌های کارشناسان حقوق و استخدام پس از آن است که ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، تغییراتی را در غرامت در ایمیلی به کارمندان در صبح دوشنبه اعلام کرد. به نظر می رسد این تغییرات بیشتر بر حفظ کارکنان فعلی متمرکز است تا پیشنهادات شیرین برای کارمندان جدید.

گری استراکر، مشاور ارشد حقوق و دستمزد در salary.com می گوید: «این احتمالا رقابتی ترین بازار کاری است که ما در زندگی خود داشته ایم. افراد زیادی هستند که شغل خود را تغییر می‌دهند و در نتیجه رشد دستمزدشان سریع‌تر از افرادی است که در شغل خود باقی می‌مانند.»

به گفته استراکر، در حالی که شرکت‌ها در سال گذشته به دنبال افزایش دستمزدها در هزینه زندگی در محدوده 3 تا 4 درصد بودند، اکنون در بسیاری از موارد بین 5 تا 7 درصد افزایش می‌یابند که عمدتا به دلیل تورم است.

استریکر گفت: “مایکروسافت احتمالاً برخی از این ها را تجربه می کند، و آنها متوجه می شوند، “می دانید، ما باید افراد خوبی را که داریم حفظ کنیم.”

ساتیا نادلا
مدیر عامل مایکروسافت ساتیا نادلا در نشست brooztechnology 2017 (عکس از یک فایل brooztechnology / دن دلونگ)

این تمرکز قوی بر حفظ یکی از راه‌هایی است که حرکت مایکروسافت با تصمیم آمازون در فوریه برای بیش از دو برابر کردن حداکثر دستمزد پایه برای کارکنان شرکت‌ها و فناوری به 350000 دلار متفاوت است.

حرکت آمازون شامل استخدام و حفظ، حفظ کارکنان موجود و رقابتی‌تر کردن پیشنهادهای شغلی بود. آمازون قبلاً حقوق پایه را به 160000 دلار محدود کرده بود و به عنوان بخشی از غرامت به شدت به سهام متکی بود.

بر اساس طرحی که این هفته اعلام شد، مایکروسافت بودجه جهانی افزایش حقوق مبتنی بر شایستگی خود را دو برابر خواهد کرد و دامنه دستمزد سالانه مبتنی بر سهم خود را حداقل 25 درصد برای کارکنان ارشد و سطوح پایین افزایش خواهد داد.

این تغییرات زمانی اتفاق می‌افتد که رکود بازار سهام باعث کاهش ارزش غرامت مبتنی بر سهام می‌شود. سهام آمازون در شش ماه گذشته بیش از 36 درصد سقوط کرده است. سهام مایکروسافت در مدت مشابه در میان کاهش 25 درصدی شاخص ترکیبی گسترده تر NASDAQ، 22 درصد سقوط کرد.

لکسی کلارک، رئیس بخش، گفت: “با توجه به تورم بالا، افزایش رقابت برای استعدادها و ریسک فشرده سازی حقوق، بسیاری از سازمان ها ساختارهای جبران خسارت خود را بازنگری می کنند و بیشتر روی استراتژی جبران خسارت، داده ها و شیوه های مدیریت فعلی سرمایه گذاری می کنند.” ” و شرکت داده Payscale، در ایمیلی به brooztechnology پس از اعلامیه مایکروسافت.

سیاتل و سایر مراکز فناوری ساحل غربی معمولاً در افزایش دستمزد پیشرو هستند، اما در چند فصل گذشته از سایر مناطق مترو عقب‌تر هستند.

Lexi Clark، Payscale

کلارک افزود: دیدن این موضوع از بازار فناوری سیاتل بسیار خوب است. طبق شاخص Payscale، سیاتل و سایر مراکز فناوری ساحل غربی معمولاً در افزایش دستمزد پیشرو هستند، اما در چند فصل گذشته از سایر مناطق مترو عقب‌تر هستند.

علاوه بر این، او گفت: «مشاهده افزایش تاکید بر شفافیت پرداخت ها دلگرم کننده است. ما از تحقیقات خود می دانیم که درک حقوق منصفانه تأثیر زیادی بر بازداشت دارد. همچنین بسیار خوب است که ببینید سازمان‌ها درباره پاداش‌های مشترک، از جمله سرمایه و مزایا منصفانه صحبت می‌کنند، اما می‌توانند انعطاف‌پذیری در محل کار را نیز شامل شوند.

نادلا در ایمیل خود به کارمندان مستقیماً به بازار کار اشاره می کند.

او گفت: “بارها و بارها می بینیم که استعداد ما به دلیل کار شگفت انگیزی که برای توانمندسازی مشتریان و شرکای ما انجام می دهید، تقاضای زیادی دارد.”

در همان زمان، نادلا سعی کرد گفتگو را فراتر از جبران کند.

او نوشت: «مردم به خاطر کل تجارت ما – ماموریت ما، فرهنگ ما، ارزش‌های ما، اهمیتی که در کاری که انجام می‌دهند، افرادی که با آنها کار می‌کنند، و پاداش‌ها و پاداش‌هایشان – می‌آیند و در مایکروسافت می‌مانند. «به همین دلیل است. ماموریت و هدف ما به عنوان یک شرکت هرگز به موقع و مهم نبوده است. و فرهنگ ما در قلب هر کاری است که انجام می دهیم.”

استراکر از salary.com گفت، شرکت هایی که منابع مالی لازم برای رویارویی با مایکروسافت و آمازون را ندارند، باید بیشتر بر فرهنگ، تعادل بین کار و زندگی و سایر دارایی های نامشهود تمرکز کنند تا رقابتی باقی بمانند.

استراکر گفت: «پاسخ زانو می‌تواند در درازمدت یک چالش واقعی برای سازمان‌ها باشد، زیرا زمانی که آن را در پرداخت پایه قرار دهید، وجود دارد. باقی می ماند.»