• خانه
  • اخبار
  • با افزایش تعداد افراد دارای معلولیت (به کووید طولانی نگاه کنید)، مایکروسافت از تلاش جهانی ردیابی معلولیت حمایت می کند.

با افزایش تعداد افراد دارای معلولیت (به کووید طولانی نگاه کنید)، مایکروسافت از تلاش جهانی ردیابی معلولیت حمایت می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
با افزایش تعداد افراد دارای معلولیت (به کووید طولانی نگاه کنید)، مایکروسافت از تلاش جهانی ردیابی معلولیت حمایت می کند.

با افزایش تعداد افراد دارای معلولیت (به کووید طولانی نگاه کنید)، مایکروسافت از تلاش جهانی ردیابی معلولیت حمایت می کند.
جنی لی فلوری، مدیر ارشد نرم افزار مایکروسافت. (عکس مایکروسافت)

منابع زیادی از داده های جهانی در مورد شاخص های اقتصادی، اندازه جمعیت، بیماری های عفونی، پایداری وجود دارد – و این فهرست ادامه دارد. اما این ترکیب فاقد یک اتاق تسویه اطلاعات ناتوانی جهانی جامع و در دسترس عموم بود.

مایکروسافت برای رفع این مشکل با بانک جهانی و دانشگاه فوردهام همکاری کرده است. آنها یک مرکز داده برای افراد دارای معلولیت راه اندازی کردند تا اطلاعات را از منابع، از جمله نظرسنجی های ملی و داده های سرشماری جمع آوری کنند. منبع در دسترس عموم شامل نمایه های کشور، تجزیه و تحلیل و ابزار تجسم خواهد بود.

جنی لی فلوری، مدیر اجرایی مایکروسافت در زمینه دسترسی، گفت: «واقعا وقت آن رسیده است که به همه ما کمک کنیم تا عظمت این جامعه را به روشی استاندارد، روشمند، قابل اعتماد و قابل اعتماد درک کنیم.

سال گذشته، مایکروسافت یک ابتکار پنج ساله را برای کمک به پر کردن «شکاف معلولیت» – یا شکاف بین منابع و فرصت‌های موجود برای افراد دارای معلولیت و بدون معلولیت اعلام کرد. این مشارکت جدید بخشی از این تلاش است.

بانک جهانی گزارش می دهد که تقریباً یک میلیارد نفر نوعی ناتوانی از جمله ناتوانی های جسمی و ذهنی را تجربه می کنند. لی فلوری گفت، اما این تعداد، که حدود 15 درصد از جمعیت را نشان می دهد، به سال 2010 باز می گردد. از آن زمان، خود همه‌گیری COVID-19 باعث افزایش قابل توجهی در چالش‌های سلامت روان شده است.

بانک جهانی این پروژه را رهبری خواهد کرد و مایکروسافت، غول نرم افزاری مستقر در ردموند، واشنگتن، پشتیبانی فنی از جمله مهندسی معماری پایگاه داده را ارائه خواهد کرد. این تلاش بودجه عمومی یا جدول زمانی برای تلاش مشترک نداشت.

این ابتکار امروز در کنفرانس اعضای کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد حقوق افراد دارای معلولیت که در نیویورک برگزار می شود، اعلام شد.

ما با Lay-Flurrie در مورد مرکز جدید و تلاش های فناورانه برای خدمت رسانی بهتر به افراد دارای معلولیت صحبت کردیم. گفتگوی ما برای وضوح و طولانی بودن ویرایش شد.

brooztechnology: در دسترس بودن این نوع داده ها چه نوع برنامه ها و سیاست های عمومی را می توان بهبود بخشید یا تحت تأثیر قرار داد؟

Lay-Flurrie: از طرف یک شرکت فناوری شیدایی، من به تراکم افراد دارای معلولیت در آنجا نگاه می کنم. من به این نگاه می‌کنم که چگونه این یک جامعه جهانی و یک جامعه بسیار متنوع است، و درک بهتر از گستره و طیف کامل معلولیت‌ها به ما کمک می‌کند تا نوآوری کنیم و به روشی بسیار توانمندتر بسازیم.

من فکر می‌کنم که سلامت روان کمتر نشان داده شده است و تنوع جهانی نیز کمتر نشان داده شده است، و فکر می‌کنم این به ما روشی بسیار آگاهانه‌تر در مورد نحوه طراحی و ساختمان می‌دهد.

و من واقعاً فکر می‌کنم که سیاست‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند افراد دارای معلولیت را که به اعدادی مانند افراد در سراسر طیف متکی هستند، اعم از سلامت، دسترسی فیزیکی، اشتغال و آموزش، اضافه و توانمند کند.

GW: مایکروسافت یک ابتکار پنج ساله را اعلام کرد که سال گذشته در مورد آن صحبت کردیم و بخش معلولیت را تعطیل کرد. آیا می توانید به نکته خاصی اشاره کنید که در سال گذشته به دست آمده است؟

Lay-Flurrie: ما واقعاً افتخار می کنیم که سال گذشته جاه طلبی خود را بهبود بخشیم. او واقعاً شروع به پرداختن به گنجاندن افراد دارای معلولیت در جامعه کرده بود، و من فکر می‌کنم این یک قدم بزرگ رو به جلو است.

من واقعاً به آنچه در این رویداد موفق شدیم اعلام کنیم افتخار می کنم [Microsoft] Ability Summit که موس و دکمه های تطبیقی ​​جدید بود. آنها مبتکر هستند. راستش را بخواهید، من فکر می کنم که ما به تازگی یک محیط جدید برای موس ساخته ایم.

این یک نمونه عالی از کارهایی است که می توان در هنگام بالا رفتن انجام داد… این با بینش افراد دارای معلولیت و بسیاری از کارمندان خودمان ساخته شده است تا به ساختن چیزی کاملاً جدید کمک کند، که امیدواریم همه افراد، حتی افراد فاقد آن را قادر سازد. معلولیت ها من نمی توانم صبر کنم تا آن را نزد مادرم در نیوزلند ببرم که از ویلچر برقی استفاده می کند و افراد زیادی از آن بهره مند خواهند شد.

GW: شرکت‌ها هنوز در خدمت به افراد دارای معلولیت چه اشتباهی می‌کنند؟

Lay-Flurrie: از نظر کلی، اگر این واقعیت را بپذیرید که کلمه “اقلیت” نوعی بستر معلولیت است، برای شروع به میدان بازی مناسبی خواهید رسید. هرگز نباید از اقلیت برای عددی مثل یک میلیارد و یک میلیارد استفاده کرد [was] در سال 2010. پس چه کسی می داند ما در حال حاضر کجا هستیم. ما به وضوح بالاتر از آن هستیم. کووید طولانی مدت یک معلولیت است. تنها در چند سال اخیر چیزهای زیادی به این دنیا آمده اند.

نکته مثبت این است که ما شرکت های زیادی داریم که در نمایندگی و استخدام استعدادهای معلول پیش می روند و پیشرفت می کنند و این استعدادها را قادر می سازند تا از آن برای کمک به ایجاد چیزهای در دسترس تر با بینش خود استفاده کنند. چیزی که من هنوز در برخی از آنها می بینم این است که مردم این کار را فقط برای خدمت به نیاز به غلبه بر، انجام می دهند. [it’s] یک قطعه بی اهمیت یا کاری که باید انجام دهند تا ناپدید شوند.

اما این پتانسیل نوآورانه دسترسی را درک نمی کند. بخش باورنکردنی از جمعیت گم شده اند… این جامعه می داند که در مورد چه چیزی صحبت می کنند. آنها قدرتمند، قوی و متخصص هستند.