• خانه
  • اخبار
  • بایگانی: اخراج آمازون حداقل 2300 کارمند در منطقه سیاتل را تحت تاثیر قرار خواهد داد

بایگانی: اخراج آمازون حداقل 2300 کارمند در منطقه سیاتل را تحت تاثیر قرار خواهد داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بایگانی: اخراج آمازون حداقل 2300 کارمند در منطقه سیاتل را تحت تاثیر قرار خواهد داد

بایگانی: اخراج آمازون حداقل 2300 کارمند در منطقه سیاتل را تحت تاثیر قرار خواهد داد
کارکنان آمازون و سایرین در نزدیکی The Spheres در محوطه مرکزی این شرکت در سیاتل پاییز گذشته. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

بر اساس اعلامیه ای که بعد از ظهر چهارشنبه به وزارت امنیت استخدامی واشنگتن ارسال شد، حداقل 2300 کارمند آمازون در منطقه سیاتل شغل خود را به عنوان بخشی از اخراج این شرکت از دست می دهند.

در این اطلاعیه آمده است که 1852 شغل در سیاتل و 448 شغل دیگر در بلیو، واشینگتن در حال کاهش هستند. این شرکت گفت که در حال حذف تقریباً 18000 شغل شرکتی و فناوری در سراسر جهان در اخراج هایی است که از پاییز گذشته آغاز شد.

این اطلاعیه 19 مارس را به عنوان تاریخ شروع منطقه ای شدن مشخص می کند.

یکی از سخنگویان آمازون در پاسخ به این سوال که آیا این اعلان میزان تأثیر را در منطقه سیاتل نشان می دهد یا خیر، گفت که این شرکت اطلاعات بیشتری برای به اشتراک گذاشتن فراتر از آنچه در پرونده است ندارد.

18000 اخراج بزرگترین در تاریخ این شرکت مستقر در سیاتل است. بث گالتی، رئیس منابع انسانی شرکت، در یادداشتی به کارمندان گفت که چندین تیم تحت تأثیر قرار گرفته اند، اما اکثریت پست های اخیر حذف شده در تجارت فروشگاه های آمازون در سراسر جهان و سازمان تجربه و فناوری مردم (HR) بوده است.

گالتی نوشت: «برای کمک به انتقال، ما بسته‌هایی را ارائه می‌کنیم که شامل حقوق جدایی، مزایای انتقال ایالتی و پشتیبانی خارج از جستجوی کار است.

اخراج های قبلی، همچنین بخشی از مجموع 18000 نفر، بر مناطقی از جمله گروه دستگاه آمازون متمرکز بود.

روز چهارشنبه، مایکروسافت نیز اخراج عمیق را اعلام کرد. مدیر عامل شرکت ساتیا نادلا به کارمندان گفت که غول نرم افزاری مستقر در ردموند در واشنگتن 10000 شغل را از هم اکنون تا پایان ماه مارس کاهش خواهد داد.

اعلامیه مشابهی از اداره امنیت استخدامی که روز چهارشنبه برای مایکروسافت ثبت شد، تعداد اخراج های منطقه ای را 878 نفر در دفاتر این شرکت در ردموند، بلوو و ایساکوه، واشنگتن نشان می دهد.