• خانه
  • اخبار
  • بانک مون استون، بانک ایالتی واشنگتن که با FTX ارتباط دارد، عملیات کریپتو را متوقف خواهد کرد

بانک مون استون، بانک ایالتی واشنگتن که با FTX ارتباط دارد، عملیات کریپتو را متوقف خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بانک مون استون، بانک ایالتی واشنگتن که با FTX ارتباط دارد، عملیات کریپتو را متوقف خواهد کرد

بانک مون استون، بانک ایالتی واشنگتن که با FTX ارتباط دارد، عملیات کریپتو را متوقف خواهد کرد
(تصویر از طریق Bigstock)

بانک مون استون، وام دهنده دیجیتالی که با FTX ارتباط دارد، این هفته اعلام کرد که به برنامه های خود برای ارائه خدمات بانکی برای صنایعی مانند کریپتو و حشیش پایان می دهد.

این اقدام یک تغییر ناگهانی از جاه طلبی های اولیه شرکت برای تبدیل بانک ایالتی فارمینگتون یک قرن قدمت، یک وام دهنده کوچک در نزدیکی مرز واشنگتن- آیداهو، به یک شرکت مالی متمرکز بر فناوری است.

مون استون در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «تغییر در استراتژی تأثیر تحولات اخیر در صنعت دارایی‌های کریپتو و تغییر محیط نظارتی مرتبط با تجارت دارایی‌های کریپتو را منعکس می‌کند».

بر اساس این اعلامیه، پس از توقف خدمات کریپتو و حشیش، مون استون نام خود را به بانک ایالتی فارمینگتون تغییر خواهد داد و به ریشه های خود به عنوان یک “بانک جامعه” باز خواهد گشت.

Farmington در شهر کوچک Farmington در واشنگتن منشا گرفته است. این وام دهنده که در سال 1887 تأسیس شد، قبلاً وام هایی با هدف کشاورزی ارائه می کرد.

این شرکت در سال 2020 توسط شرکت FBH، متعلق به ژان شالوپین، رئیس بانک دلتک مستقر در باهاما، خریداری شد. معروف ترین مشتری دلتک، شرکت رمزنگاری Tether است.

نیویورک تایمز در 23 نوامبر گزارش داد که FBH، شرکت مادر بانک ایالتی فارمینگتون، 11.5 میلیون دلار بودجه سرمایه گذاری خطرپذیر در ماه مارس از Alameda Research دریافت کرد، شرکت تجاری که مشکلات مالی آن به عنوان یک عامل کلیدی در مرگ FTX ذکر شده است. . سقوط سریع FTX در ماه نوامبر باعث ایجاد یک سرایت در صنعت کریپتو شد.

با تصاحب Farmington، Moonstone یک منشور بانکی دریافت کرد، یک مجوز تجاری برای مؤسسات مالی ایالات متحده که سپرده‌ها را مدیریت می‌کنند و سایر خدمات مشابه بانکی را ارائه می‌دهند. مون استون قبلاً خود را به عنوان یک “بانک دیجیتال با گواهینامه” توصیف می کرد.

کارشناسان بانکی قبلاً به brooztechnology گفته بودند که تصاحب بانک‌ها مستلزم بررسی دقیق قانون‌گذاران است. آنها گفتند، با توجه به اینکه مون استون تا حدی متعلق به شرکت های فراساحلی و درگیر در حوزه ارزهای دیجیتال بود، این معامله باید پرچم های نظارتی بیشتری را افزایش می داد.

به گزارش نیویورک تایمز، Farmington قبل از اینکه شروع به جذب سرمایه برای تبدیل خود به یک بانک متمرکز بر فناوری کند، تنها سه کارمند داشت و با 4800 نفر بیست و ششمین بانک کوچک در ایالات متحده بود. طبق گفته شرکت بیمه سپرده فدرال، دارایی خالص او 5.7 میلیون دلار است و او بانکداری آنلاین یا کارت اعتباری ارائه نمی دهد.

تایمز گزارش داد که در سه ماهه سوم سال جاری، سپرده های این بانک با رشد نزدیک به 600 درصدی به 84 میلیون دلار رسیده است. به گفته تایمز، بیشتر این افزایش از چهار حساب جدید حاصل شده است.

فوربس گزارش داد که مون استون بعداً مشخص شد که نزدیک به 50 میلیون دلار سپرده FTX دارد.

در ماه دسامبر، سناتور الیزابت وارن (D-Mass.) و سناتور تینا اسمیت (D-Minn.) رگولاتورهای بانکی ایالات متحده را تحت فشار قرار دادند تا روابط بین صنعت بانکداری و شرکت‌های ارز دیجیتال از جمله مون استون را بررسی کنند.

در ژانویه، جوزف وینسنت بی سر و صدا سمت خود را به عنوان افسر ارشد حقوقی مون استون ترک کرد. وینسنت در ماه مه به مون استون پیوست و در ماه دسامبر، طبق پروفایل لینکدین وی و طبق گزارش پروتوس، آنجا را ترک کرد. او پیش از این مدیر امور تنظیمی و حقوقی در وزارت موسسات مالی ایالت واشنگتن و استاد حقوق در دانشگاه سیاتل بود.

مون استون توسط مدیر عامل، گری ریور، که مدیر بانک ایالتی ورمونت است، رهبری می شود. پیش از این توسط ران اولیویرا رهبری می شد که در ماه اوت از سمت مدیرعاملی کنار رفت.