• خانه
  • اخبار
  • بازی مک های اپل در آینده به لطف تراشه های خود این شرکت بهبود خواهد یافت

بازی مک های اپل در آینده به لطف تراشه های خود این شرکت بهبود خواهد یافت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بازی مک های اپل در آینده به لطف تراشه های خود این شرکت بهبود خواهد یافت

برای سال‌ها، بازی‌های مک‌های اپل امکان‌پذیر بوده اما محدود بوده است. از آنجایی که بسیاری از بازی‌ها به macOS پورت نمی‌شوند، و اگرچه چندین عنوان محبوب در حال حاضر در دسترس هستند، در مقایسه با آنچه در دسترس کاربران ویندوز است، ناچیز هستند. در همین حال، Feral Interactive از سال 1996 بازی‌های مک را عرضه می‌کند و به خاطر پورت‌های کامپیوتر و کنسول قابل حمل با کیفیت بالا شناخته شده است. در مصاحبه اخیر با توسعه دهنده، آن ها با اشاره به مهاجرت اپل به استفاده از تراشه های سری M خود، آینده بازی های مک را ترسیم کردند.

Apple Silicon آینده بهتری را برای بازی های مک فراهم می کند

اولین تراشه اختصاصی اپل با M1 معرفی شد و اگرچه GPU 8 هسته‌ای آن با رقبای خود در NVIDIA و AMD مطابقت نداشت، افزایش عملکرد چیپ‌ست نسبت به پردازنده‌های گرافیکی یکپارچه کاملاً مشهود بود. می توان ادعا کرد که اپل سیلیکون توانسته بازی را با تنظیمات گرافیکی بالا عرضه کند، اما با توجه به نتایج چندین بنچمارک، همچنان عملکرد درخشانی در این زمینه نسبت به رقبا از خود بر جای نگذاشته است. MacRumors او اخیرا با توسعه دهنده بازی Feral Interactive مصاحبه ای انجام داده و گفته است که مخاطبانی برای بازی های باکیفیت در پلتفرم macOS دارد.

«تغییرات دوره‌ای بود، اما آوردن بازی‌ها به پلتفرم مک در آن زمان چالش‌هایی داشت. اپل در ابتدا از PPC به اینتل، سپس از 32 بیتی به 64 بیتی و اخیراً اینتل به سیلیکون خودش رفت. برای مک ارائه شده است. چیزی که ثابت می ماند این است که جامعه ای از کاربران مک وجود دارد که می خواهند بازی ها را روی رایانه خود انجام دهند. «بازی‌های عالی که به خوبی برای این پلتفرم بهینه‌سازی شده‌اند، مخاطبانی دارند».

آینده ای بهتر برای بازی های مک

آینده ای بهتر برای بازی های مک

علاوه بر این، مک‌های دارای پردازنده‌های گرافیکی اختصاصی به طور قابل‌توجهی گران‌تر از پردازنده‌های گرافیکی یکپارچه بودند. اما ورود M1 بهتر بود. با این حال، مصرف کنندگان همچنان باید برای عملکرد بهتر در M1 Pro و M1 Max هزینه بیشتری بپردازند. با توجه به اینکه مک های ارزان قیمت اپل سیلیکون از قبل به پردازنده های گرافیکی بهتر مجهز شده اند، مشکل اصلی توسعه دهندگان تا حدودی کاهش یافته است.

«قبل از استفاده از تراشه خود، تقریباً تمام مک‌های اپل، به‌ویژه لپ‌تاپ‌های سطح ابتدایی آن‌ها، از گرافیک یکپارچه اینتل استفاده می‌کردند. این یک مشکل اساسی بود. ما مجبور بوده ایم چرخه های توسعه زیادی را برای بهینه سازی بازی ها طی کنیم تا مطمئن شویم که آنها در دستگاه هایی که برای بازی طراحی یا طراحی نشده اند به بهترین شکل ممکن کار می کنند. مشکل این است که بازی‌های AAA اغلب از محدودیت‌های سخت‌افزاری فراتر می‌روند و ما باید مطمئن شویم که می‌توانیم بازی را به خوبی بر روی طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها اجرا کنیم که اغلب به چندین سال قبل باز می‌گردد. با این حال، مهاجرت فعلی به Apple Silicon فرصت های هیجان انگیزی را ارائه می دهد. در مقایسه با نسل قبلی مک های مبتنی بر اینتل، تراشه خود اپل گام بزرگی در ارائه قدرت کافی برای بازی هایی است که عملکرد بهتر و گرافیک بالاتری دارند.

اپل در حال حاضر در حال آماده شدن برای عرضه است تراشه M2 اواخر امسال است و به لطف پردازنده گرافیکی 10 هسته ای، انتظار عملکرد بسیار بهتری از این پردازنده داریم. علاوه بر این باید شاهد عرضه باشیم M2 Pro و M2 Max سال آینده یک پردازنده گرافیکی 38 هسته ای خواهیم داشت که ممکن است توسعه دهندگان بیشتری را تشویق کند تا انتقال بازی ها به macOS را جدی بگیرند.

نظر شما چیه؟ آیا هرگز شاهد بازی های با کیفیت AAA به طور انحصاری برای Apple Mac خواهیم بود؟