• خانه
  • اخبار
  • بازوی VC سامسونگ از استارتاپی حمایت می‌کند که تراشه‌های حسگر سه‌بعدی را در ماشین‌های خودران و روبات‌ها می‌فروشد.

بازوی VC سامسونگ از استارتاپی حمایت می‌کند که تراشه‌های حسگر سه‌بعدی را در ماشین‌های خودران و روبات‌ها می‌فروشد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بازوی VC سامسونگ از استارتاپی حمایت می‌کند که تراشه‌های حسگر سه‌بعدی را در ماشین‌های خودران و روبات‌ها می‌فروشد.

بازوی VC سامسونگ از استارتاپی حمایت می‌کند که تراشه‌های حسگر سه‌بعدی را در ماشین‌های خودران و روبات‌ها می‌فروشد.
تراشه های کنترل پرتو Lumotive Light Control Metasurface (LCM™). (عکس از Lumotive)

استارت‌آپ Lumotive در منطقه سیاتل 13 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است تا تولید تراشه‌های نیمه‌رسانای خود را که برای حسگرهای سه‌بعدی مورد استفاده در هواپیماهای بدون سرنشین، خودروهای خودران و ربات‌های خانگی متحرک طراحی شده است، افزایش دهد.

این دور توسط Samsung Ventures با مشارکت سرمایه گذاران جدید USAA و Uniquest رهبری شد. این پول تازه کل بودجه را تا به امروز به بیش از 56 میلیون دلار می رساند.

استارت آپ ردموند، واشنگتن، از فرامواد برای “هدایت” نور لیزر استفاده می کند. محصول شاخص این شرکت، نور کنترل متاسرفیس (LCM) آن است که یک نیمه هادی هدایت پرتو اختصاصی است.

Lumotive در سال 2017 راه اندازی شد و از Bellevue، واشنگتن Intellectual Ventures جدا شد. این شرکت در میان انبوهی از استارت‌آپ‌های دیگر است که از متامتریال‌ها استفاده می‌کنند، از جمله Kymeta، Echodyne، Evolv و Pivotal Commware. این شرکت می گوید بیش از دوجین مشتری در بازارهای خودمختار، اتوماسیون و واقعیت افزوده (AR) دارد.

سام حیدری مدیر عامل شرکت در بیانیه ای گفت: تراشه های LCM (متاسطح کنترل نور) ما به طور منحصر به فردی برای پاسخگویی به طیف گسترده ای از الزامات ادراک و ایمنی در این بخش ها قرار دارند. این بودجه اضافی، استقرار نسل فعلی تراشه‌های LCM و توسعه نسل بعدی محصول ما را تسریع خواهد کرد.»

Lumotive توسط ویلیام کولران، که در ژوئن 2021 ترک کرد، و گلب اکسلرود، مدیر ارشد فناوری فعلی شرکت تاسیس شد. خدری، مدیرعامل سابق Quantenna Communications، در اکتبر 2021 به این شرکت پیوست. طبق گفته لینکدین، این شرکت حدود 31 کارمند دارد.

صنعت فناوری حسگر در سال‌های اخیر در حال تثبیت بوده است. Luminar، یک شرکت سخت‌افزاری لیدار که سهامی عام است، روز چهارشنبه اعلام کرد که استارتاپ داده‌های لیدار سانفرانسیسکو سیویل مپس را خریداری کرده است. استارت آپ خودروی خودران Aurora در فوریه 2021 فناوری OURS را به دست آورد، دومین استارتاپ لیدار که در کمتر از دو سال به دست آورده است. Aurora همچنین Blackmore، یک استارت آپ لیدار مستقر در مونتانا را در می 2019 خریداری کرد.

Lumotive در حال حاضر فناوری خود را در نمایشگاه Consumer Electronics در لاس وگاس به همراه MicroVision، یک استارت‌آپ مستقر در ردموند واقع در واشنگتن که لیدارهای خودرو مبتنی بر میکروالکترومکانیکی (MEMS) و راه‌حل‌هایی برای سیستم‌های کمک راننده پیشرفته می‌فروشد، به نمایش می‌گذارد.