منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • بازار عجیب آمازون: آخرین فصل عجیب برای اولین کتابفروشی غول فناوری

بازار عجیب آمازون: آخرین فصل عجیب برای اولین کتابفروشی غول فناوری

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بازار عجیب آمازون: آخرین فصل عجیب برای اولین کتابفروشی غول فناوری

بازار عجیب آمازون: آخرین فصل عجیب برای اولین کتابفروشی غول فناوری
اطلاعیه ای از Amazon Books در سیاتل به خریداران اطلاع می دهد که آخرین روز فروشگاه 19 مارس خواهد بود. فروشگاه تمام عیار خرده فروشی این شرکت یکی از 68 فروشگاهی است که به زودی تعطیل می شود. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ)

بهترین کلوپ کتاب تا به امروز این آخر هفته کتیبه ای را در کتاب آمازون در دهکده دانشگاه در سیاتل می خواند. در قفسه‌های زیر محصولاتی از جمله یک پارچ سرامیکی 1.5 لیتری برقی، یک دستگاه قند‌پاشی و یک دستگاه برش پنیر مرمری وجود داشت.

در جای دیگری از فروشگاه، خریداران اقلام مختلفی مانند یک بچه کوسه مخملی، Lite Brite، مجسمه های Funko، یک میکروفون USB، کنسول های بازی، یک ترازو تناسب اندام هوشمند، یک روتر WiFi و قیچی آشپزخانه را مشاهده کردند. تا جایی که من می دانستم سینک آشپزخانه وجود نداشت.

بله، در این کتابفروشی کتاب وجود داشت. اما دور تا دور آن‌ها را غوغایی از تجارت احاطه کرده بود. با نگاهی به مجموعه‌ای به ظاهر تصادفی از محصولات، احساس می‌کنیم که کتابفروشی تحت پوشش یک فروشگاه متنوع است – آزمایشی که شکست خورد، یا بهتر است بگوییم، رویکردی تحت تأثیر دو رژیم اجرایی متفاوت.

جای تعجب نیست که آمازون دوشاخه را می کشد، فکر کردم.

بازار عجیب آمازون: آخرین فصل عجیب برای اولین کتابفروشی غول فناوری
کتاب های آمازون؟ قفسه در فروشگاه دهکده دانشگاه شرکت. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ)

این یکی از 68 فروشگاه آمازون است که در هفته های آینده بسته خواهد شد. این شرکت هفته گذشته اعلام کرد که فروشگاه های 4 ستاره خود را در آمازون، آمازون بوکز و آمازون پاپ آپ می بندد و به جای تمرکز بر خواربارفروشی ها، فروشگاه های مد و فشن خود، فروشگاه های 4 ستاره خود را می بندد.

همیشه در دهکده دانشگاه اینطور نبوده است.

این کتابفروشی اولین فروشگاه فیزیکی تمام عیار آمازون بود که در نوامبر 2015 افتتاح شد. مدت ها قبل از فروشگاه های رفاهی Amazon Go، فروشگاه های مواد غذایی آمازون Fresh یا خرید Whole Food Market، این یک گام بزرگ به سمت خرده فروشی ساده توسط شرکتی بود که شما را به فروش رساند. با فروش آنلاین کتاب علامت گذاری کنید.

اهمیت این فروشگاه با محرمانه بودن آمازون قبل از افتتاح نشان داده شد. این شرکت برای مخفی نگه داشتن هویت او از نام رمز “Project Ann” در نقشه ها استفاده می کند. لایه‌های متعددی از پوشش‌ها در داخل فروشگاه، تلاش خلاقانه ما را برای نگاه کردن به پنجره بالایی با استفاده از دوربین روی یک تیرک ناکام گذاشت.

پس از افتتاح آن، خریداران کنجکاو در اطراف بلوک صف کشیدند تا ببینند در فروشگاه با مساحت 7400 متر مربع چه چیزی وجود دارد. چیزی که در آن زمان کشف کردند معبدی از کتاب های محبوب بود، مجموعه ای از عناوین با بالاترین امتیاز آمازون.

جنیفر کست، معاون وقت آمازون بوکز، در اولین تور ما گفت: “ما این اطلاعات عالی را داریم که می تواند به مردم کمک کند کتاب هایی را که دوست دارند به روش های مختلف پیدا کنند.” “این ترکیبی عالی از هنر و علم برای ما است.”

همانطور که Cast در بیانیه افتتاحیه خود نوشت: این کتاب ها در بیرون نمایش داده می شدند و نمودارهای بررسی در زیر آنها وجود داشت و “بررسی ها و رتبه بندی های مشتریان Amazon.com که عاشق کتاب هستند” را ارائه می کرد تا به خریداران کمک کند انتخاب های خود را انجام دهند.

این فروشگاه هنگام افتتاح، شامل دستگاه های آمازون نیز می شد، اما فراتر از کتاب بود.

بیش از شش سال پس از افتتاح فروشگاه دانشگاه دهکده، همه این اقلام اصلی هنوز وجود دارند، اما کتاب آمازون نام اشتباهی است. در واقع، این ترکیبی است بین کتابفروشی و مفهوم خرده فروشی 4 ستاره آمازون، که شامل محصولات با امتیاز بالا و پرفروش از Amazon.com است.

بازار عجیب آمازون: آخرین فصل عجیب برای اولین کتابفروشی غول فناوری
خورشید در کتاب آمازون در سیاتل در حال غروب است. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ)

رویکرد پراکنده نیز در زمینه مرکز خرید مجلل دانشگاه ویلیج، با فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های تخصصی بسیار متمرکز از برندهای بزرگ مانند تسلا، آل بردز، آودا و واربی ​​پارکر، نامناسب به نظر می‌رسد.

مایکل پچر، تحلیلگر تحقیقاتی، مدیر عامل Wedbush Securities، پس از اعلام هفته گذشته به ما گفت که تصمیم آمازون منعکس کننده واقعیت خرده فروشی معمولی است و محدودیت های قابلیت های آمازون را نشان می دهد.

Pachter در ایمیلی نوشت: «آنها بدیهی است که به هم افزایی بین خرده فروشی و تجارت الکترونیک امیدوار بودند، و این کارساز نبود. “من فکر می کنم آنها دیگر خرده فروشان فیزیکی را رد کرده اند زیرا متوجه شده اند که در این کار خوب نیستند.”

بازیگران در سال 2020 شرکت را ترک کردند. استیو کسل، مدیر عامل قدیمی آمازون که رهبری گسترش خرده فروشی را بر عهده داشت، در همان سال آن را ترک کرد. در اوایل سال جاری، آمازون، مدیرعامل سابق تسکو، تونی هوگت را به عنوان معاون ارشد فروشگاه‌های فیزیکی استخدام کرد.

با این حال، نادیده گرفتن فروشگاه به عنوان یک اشتباه کامل اشتباه است. مانند هر آزمایش خوب، او به شرکت نشان داد که چه چیزی کار می کند و چه چیزی نه، و زمینه را برای آنچه در پیش است فراهم کرد.

پس از اعلام این خبر، همکارم کورت شلوزر با مشتریان کتاب آمازون که از دیدن فروشگاه غمگین بودند صحبت کرد و نه فقط به این دلیل که به معنای پایان آخرین کتابفروشی باقی مانده در مرکز خرید بود. چند نفر گفتند که از آن به عنوان یک مرکز بازگشت راحت برای محصولات آمازون که به صورت آنلاین خریداری می شوند استفاده می کنند.

یکی گفت که از تنوع محصولات نیز قدردانی می کند.

کریستا کلاینر، یکی از مشتریان دائمی آمازون بوکز، می گوید: «من سعی می کنم سایر محصولات آمازون را در آنجا بخرم، زیرا عرضه همه چیز برای محیط زیست سازگار نیست. «من انتخاب بازی‌های آن‌ها و Amazon Finds Top 20 را دوست دارم. ما از این فروشگاه زیاد استفاده می کنیم. این مرا غمگین می کند.”

بازار عجیب آمازون: آخرین فصل عجیب برای اولین کتابفروشی غول فناوری
Amazon Books گزینه تشخیص کف دست Amazon One را برای پرداخت ارائه می دهد. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ)

در بازدیدی که بعد از ظهر یکشنبه داشتم، نتوانستم کتابی را که می‌خواستم پیدا کنم. ترفند دزدیده شده، علیرغم اینکه در حال حاضر رتبه اول پرفروش ترین کتاب در رده «جنبه های اجتماعی فناوری» را دارد. من اخیراً کتاب را در کتابفروشی مستقل محلی خود Secret Garden Books در بالارد پیدا کردم و می‌خواستم یک نسخه دیگر برای یکی از دوستانم تهیه کنم.

با این حال، یک کابل شارژ پیدا کردم که می خواستم برای خانه بخرم.

و قبل از رفتن، من یک تجربه واقعی با خرده فروشی آمازون داشتم: زیرساخت اولیه برای پرداخت ها و پرداخت های یکپارچه. سیستم آمازون وان به سرعت کف دست من را که مدت ها پیش در فروشگاه اصلی آمازون گو در سیاتل ثبت کرده بودم، تشخیص داد و به من اجازه داد بدون دست زدن به کیف پول یا تلفنم بیرون بروم. هفته گذشته در Climate Pledge Arena تجربه مشابهی داشتم.

حتی اگر مفهوم خرده‌فروشی آمازون بوکز در نهایت به نتیجه نرسید، این فروشگاه و سایر فروشگاه‌ها به آمازون فرصت بیشتری برای آزمایش آمازون وان در خارج از فروشگاه‌های مواد غذایی خود داده‌اند، زیرا به دنبال مجوز این فناوری برای دیگران است.

همانطور که جف بزوس بنیانگذار آمازون یک بار گفت: “اگر اندازه شکست های شما بزرگ نشود، اندازه ای اختراع نمی کنید که بتواند سوزن را حرکت دهد.”

روی رول کاغذ قصابی بالای دفتر ثبت کتاب آمازون در روز یکشنبه، حکمت دیگری وجود داشت آنی از گرین گیبلز توسط LM Montgomery: “آیا خوب نیست فکر کنیم که فردا روز جدیدی است که در آن هنوز هیچ اشتباهی وجود ندارد؟”