• خانه
  • اخبار
  • بازار حشیش در سیاتل Leafly 56 شغل را کاهش می دهد

بازار حشیش در سیاتل Leafly 56 شغل را کاهش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بازار حشیش در سیاتل Leafly 56 شغل را کاهش می دهد

بازار حشیش در سیاتل Leafly 56 شغل را کاهش می دهد
یوکو میاشیتا، مدیر عامل Leafly. (عکس از برگه)

Leafly، بازار آنلاین شاهدانه مستقر در سیاتل، 56 موقعیت یا 21 درصد از نیروی کار خود را کاهش می دهد، این شرکت این هفته اعلام کرد.

لیفلی در اقدامی که برای “افزایش عملکرد عملیاتی” طراحی شده است، در یک پرونده نظارتی گفت که طرح بازسازی کاهش هزینه آن، نیروی کار را از طریق ترکیبی از اخراج و فرسایش کاهش می دهد.

این شرکت انتظار دارد یک بار هزینه تجدید ساختار نقدی برای اخراج تقریباً 500000 دلار در سه ماهه چهارم 2022 دریافت کند.

یوکو میاشیتا، مدیرعامل Leafly در بیانیه‌ای گفت: «این کاهش‌ها به حفظ توانایی ما در پاسخگویی به فرصت‌ها کمک می‌کند، زیرا این صنعت همچنان به بلوغ و گسترش ادامه می‌دهد و به ما امکان می‌دهد تا سرمایه خود را به طور مؤثرتری مدیریت کنیم.» ما علاوه بر کاهش هزینه‌ها، ساختار خود را به دقت بررسی کرده‌ایم تا مطمئن شویم که مهمترین بخش‌های کسب‌وکار را اولویت‌بندی می‌کنیم.»

بازار آنلاین Leafly که در سال 2010 تأسیس شد، به مشتریان امکان خرید و انتخاب محصولات شاهدانه را از خرده فروشان دارای مجوز می دهد. این استارتاپ به عنوان یک منبع آموزشی نیز عمل می کند. درآمد آن در درجه اول از حق اشتراک ماهانه ای است که خرده فروشان شاهدانه پرداخت می کنند تا در پلتفرم گنجانده شود و به ابزارهای تجارت الکترونیک دسترسی داشته باشد.

این شرکت در اوایل سال جاری در یک قرارداد SPAC سهامی عام شد. درآمد 12.1 میلیون دلاری را در سه ماهه دوم گزارش کرد که نسبت به سال گذشته 13.8 درصد افزایش داشت.

با این حال، میانگین کاربران فعال ماهانه با 28 درصد کاهش به 7.9 میلیون در مقایسه با دوره سال قبل، و کل حساب‌های خرده‌فروشی 3 درصد نسبت به سه ماهه اول کاهش یافته است. لیفلی به چالش‌های موجود در بازارهای کمتر بالغ و «نشانه‌هایی مبنی بر اینکه مشتریان در بودجه‌های تبلیغاتی محتاط‌تر هستند» اشاره کرد. که انتظارات درآمد کل سال را کاهش داد.

در اوایل این هفته، Leafly اعلام کرد که با اوبر برای تحویل حشیش در تورنتو همکاری می‌کند. این اولین باری است که تحویل شاهدانه در یک پلتفرم اصلی تحویل شخص ثالث در دسترس قرار می گیرد.