منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • باتری با کارایی بالا Group14 با سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری فوق العاده شارژ می شود.

باتری با کارایی بالا Group14 با سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری فوق العاده شارژ می شود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
باتری با کارایی بالا Group14 با سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری فوق العاده شارژ می شود.

باتری با کارایی بالا Group14 با سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری فوق العاده شارژ می شود.
ریک کنستانتینو، مدیر ارشد فناوری Group14 Technologies (سمت چپ) و مدیر اجرایی ریک لوبه در کارخانه مقیاس تجاری شرکت در وودین‌ویل. (گروه 14 / عکس سبز کمر)

گروه 14 فن آوری مستقر در وودین ویل، واشنگتن، 400 میلیون دلار سرمایه خطرپذیر برای تقویت تجاری سازی فناوری باتری جمع آوری کرده است.

مدار سری C توسط پورشه AG هدایت می شد که قصد دارد از فناوری این شرکت در برخی از خودروهای الکتریکی خود استفاده کند. Group14 یک ماده کامپوزیت سیلیکون-کربن ایجاد کرده است که می تواند جایگزین آندهای گرافیت در باتری های لیتیوم یونی شود و عملکرد آنها را تا 50 درصد بهبود بخشد و زمان شارژ مجدد سریع تری را ارائه دهد.

در حالی که پورشه اولین مشتری اعلام شده عمومی است، این فناوری می تواند عملکرد باتری لیتیومی را در برنامه ها افزایش دهد و این شرکت با شرکت های هواپیمایی و تولید کنندگان لوازم الکترونیکی مصرفی همکاری می کند.

ریک لوب، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران، گفت: ما این فناوری را ثابت کرده‌ایم و آن را به 40 مشتری مختلف ثابت کرده‌ایم. و اکنون فشار بر ما است تا از خواسته ای که می بینیم حمایت کنیم. جستجو برای این فوق العاده است. به همین دلیل است که ما باید ظرفیت تولید را در سریع ترین زمان ممکن ایجاد کنیم تا از این راه عقب نمانیم. ما واقعاً تحول در صنعت باتری های سیلیکونی را رهبری خواهیم کرد.”

باتری با کارایی بالا Group14 با سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری فوق العاده شارژ می شود.
ریک لوب، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Group14 Technologies. (گروه 14 / سبز کمر)

Group14 در سال 2015 شروع به کار کرد، اما کار Luebbe در این فضا بسیار فراتر می رود. این استارت آپ از EnerG2، شعبه ای از دانشگاه واشنگتن، که Luebbe در سال 2003 یکی از بنیانگذاران آن بود و توسط شرکت شیمیایی آلمانی BASF خریداری شد، منشعب شد.

Group14 قبلاً 41 میلیون دلار سرمایه و بودجه از وزارت انرژی ایالات متحده جذب کرده بود.

سایر شرکت کنندگان در این دور اخیر عبارتند از: OMERS Capital Markets، شرکای کربن زدایی (مشارکت Temasek-BlackRock)، Riverstone Holdings LLC، Vsquared Ventures و Moore Strategic Ventures.

این دایره بزرگترین سرمایه گذاری سرمایه گذاری خطرپذیر است که تا کنون در سال جاری در ایالت واشنگتن اعلام شده است. گروه 14 رتبه فعلی شرکت را به اشتراک نمی گذارد.

بودجه جدید به ایجاد یک پایگاه تولید در دریاچه موزس در شرق واشنگتن کمک می کند، که قرار است در نیمه دوم سال آینده به صورت آنلاین راه اندازی شود. Group14 در حال حاضر یک مرکز در این زمینه دارد که در زمینه مهندسی و تحقیق و توسعه کار می کند. لوبه گفت که این مکان را دوست دارد زیرا زمین فراوان، ذخیره نیروی کار خوب و دسترسی به برق آبی تمیز و مقرون به صرفه دارد.

لوبه گفت: “این یک نوع مکان عالی است و صادقانه بگویم، نه فقط برای ما.” “من فکر می کنم دریاچه موسی مرکز اکوسیستم باتری ها خواهد بود.

این شرکت همچنین در حال توسعه یک سرمایه گذاری مشترک با گروه SK در کره جنوبی است که قرار است اواخر امسال آغاز شود. دفتر مرکزی Group14 در Woodinville شامل تولید و تحقیق و توسعه است. این شرکت با 90 پرسنل مشاغل جدید در تاسیسات خود دارد.

باتری با کارایی بالا Group14 با سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری فوق العاده شارژ می شود.
داخل کارخانه تولید گروه 14 در وودین ویل. (گروه 14 / عکس سبز کمر)

جست‌وجوی باتری‌های بهتر از تلاش‌های جهانی به سمت برق‌سازی و دور شدن از مصرف سوخت‌های فسیلی که سیاره را گرم می‌کنند، حرکت می‌کند. پورشه اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد تا سال 2030 80 درصد از خودروهای جدیدش کاملاً الکتریکی باشند.

Group14 با گروه Cellforce، یکی از شرکت های تابعه پورشه، برای پیاده سازی این فناوری همکاری می کند. Cellforce قصد دارد تا سال 2024 تولید باتری های لیتیوم-سیلیکونی را در کارخانه ای در جنوب آلمان برای استفاده در خودروهای الکتریکی پورشه آغاز کند.

Lutz Meschke، نایب رئیس و عضو هیئت اجرایی مالی و فناوری اطلاعات پورشه AG گفت: سلول‌های باتری اتاق احتراق آینده هستند.

Luebbe گفت که فناوری هزینه بیشتری دارد، اما از آنجایی که انرژی بیشتری را در باتری های کمتری شامل می شود، مقداری صرفه جویی را ارائه می دهد. و این فناوری را می توان نسبتاً به راحتی توسط تولید کنندگان باتری پذیرفت.

“شما مجبور نیستید تجهیزات جدید بخرید. شما مجبور نیستید کسی را دوباره آموزش دهید، “او گفت. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دستور العمل کمی متفاوت برای آنچه در این مخلوط فرنی وجود دارد داشته باشید.