منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • باتری آیفون 14 قدرتمندتر از همیشه خواهد بود. چرا و چگونه چنین چیزی محقق خواهد شد؟

باتری آیفون 14 قدرتمندتر از همیشه خواهد بود. چرا و چگونه چنین چیزی محقق خواهد شد؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دامپزشک فنی و فیزیکدان کریستینا لوماسنی با جیمز ماتیس، ژنرال بازنشسته و رئیس سابق دفاع ازدواج کرد.

طبق شایعات، آیفون 14 پرچمدار بعدی اپل تا به امروز خواهد بود. در نسل های اخیر، اپل به خوبی روی بهبود عمر باتری آیفون های خود تمرکز کرده است. اما طبق اخبار جدید، باتری آیفون 14 حتی قدرتمندتر از همیشه خواهد بود. اس ترنجی با من باش.

باتری آیفون 14 یک ارتقاء عالی برای نسل بعدی گوشی های هوشمند اپل خواهد بود

اپل باتری های سری آیفون 13 خود را به حدی افزایش داده است که در آخرین تست های انجام شده، آیفون 13 پرو مکس با یک بار شارژ کامل توانسته حدود 19 ساعت وب گردی کند. اپل باتری 3687 میلی آمپر ساعتی آیفون 12 پرو مکس را با باتری 4352 میلی آمپری در آیفون 13 پرو جایگزین کرد تا 18 درصد افزایش یابد. سوال بزرگی که در ذهن بسیاری از کاربران آیفون وجود دارد این است که آیا اپل به افزایش ظرفیت باتری سری آیفون 14 ادامه خواهد داد یا خیر. سری آیفون 14.

به گزارش تایوان دیلی اقتصاد نیوز، تصمیم اپل برای تغییر کارخانه برای تولید تراشه های 5G برای آیفون 14 می تواند منجر به افزایش ظرفیت باتری این سری شود. این تصمیم به دلیل فرآیند تولید TSMC است که عملکرد بهتری نسبت به Samsung Foundry دارد. این تراشه ها با استفاده از فناوری TSMC 6 نانومتری ساخته شده اند.

استفاده از یک تراشه RF 5G ساخته شده توسط یک فرآیند 6 نانومتری باید به بهره وری انرژی منجر شود. اندازه کوچکتر این قسمت به اپل فضای بیشتری برای افزایش حجم باتری در هر دستگاه آیفون بدون نیاز به آن بدون توجه به عملکرد آن می دهد.

باتری برای آیفون 14

با این حال، ما انتظار نداریم اپل جهش بزرگ دیگری در ظرفیت باتری گوشی های آینده خود داشته باشد. پس از اینکه اپل ظرفیت باتری آیفون 11 پرو مکس را 25 درصد افزایش داد (از 3174 میلی آمپر ساعت به 3969 میلی آمپر ساعت)، ظرفیت باتری آیفون 12 پرو مکس به 3687 میلی آمپر ساعت کاهش یافت. در واقع، اپل برای بهبود عمر باتری به بهبود بهره وری انرژی اولین تراشه 5 نانومتری سری A و سایر بهینه سازی ها متکی بود.

در تست وبگردی، آیفون 12 پرو مکس توانست 14 ساعت وب گردی کند که نسبتاً بیشتر از 12 ساعت و 54 دقیقه باتری آیفون 11 پرو مکس است. اما از آنجایی که پرو مکس فعلی می تواند با یک بار شارژ تا 19 ساعت در وب گردی کند، ممکن است تمام پیشرفت هایی که امسال شاهد آن هستیم در نسخه های پرو کمتر باشد.

به یاد داشته باشید که اپل مجبور شد باتری مدل‌های آیفون 13 پرو را افزایش دهد، زیرا آنها نرخ به‌روزرسانی 120 هرتز را ارائه می‌دهند. اگر اپل امسال نمایشگر ProMotion را به مدل های غیر پرو اضافه کند، می تواند ظرفیت باتری آیفون 14 و آیفون 14 مکس را افزایش دهد. البته ممکن است این امکان وجود نداشته باشد، اما احتمال بسیار بزرگی است.

با آپدیت iOS 14.5 beta 6 عمر باتری آیفون را افزایش دهید

فناوری باتری گوشی های هوشمند همچنان در حال تکامل است و به سازندگان گوشی های هوشمند اجازه می دهد تا مدت زمان ماندگاری گوشی های خود را پس از شارژ شدن افزایش دهند. طرف دیگر مسابقه توسعه پلتفرم های شارژ سریعتر است. این یکی از موضوعاتی است که آیفون بعدی می تواند از برخی از پیشرفت های آن بهره مند شود.

چرا اپل باید سرعت بارگذاری را برای پرچمدار بعدی بهبود بخشد؟

اگر Vivo یک شارژر 120 واتی را در iQOO 7 قرار دهد (که باتری 4000 میلی آمپر ساعتی آن را در 18 دقیقه از 0% به 100% افزایش می دهد)، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا اپل می تواند شارژر 27 واتی خود را افزایش دهد یا خیر؟ البته اگر اپل بخواهد با شارژ سریع 45 واتی اخیر سامسونگ برای Galaxy S22 Ultra رقابت کند، کاربران آیفون ممکن است از ابتکار اپل برای بهبود فناوری شارژ سریع خود راضی باشند. اپل بدون شک به ایمنی مصرف کننده اهمیت می دهد. اما ما نمی توانیم باور کنیم که شرکت های شارژ سریع بی پروا هستند.

مطابق با PhoneArenaبا از دست دادن Apple Foundry به عنوان مشتری تراشه های 5G، این یکی دیگر از مشکلات این تراشه ساز است. دیروز اعلام شد که کوالکام به دنبال جایگزینی سامسونگ با TSMC برای تولید پردازنده Snapdragon 8 Gen 2 (AP) است. اگرچه چنین تصمیمی اعلام نشده است، اما راندمان تولید بسیار پایین تراشه 4 نانومتری Samsung Foundry یعنی 35 درصد (در مقایسه با 70 درصد TSMC) باید هشداری برای کوالکام باشد.