• خانه
  • اخبار
  • باب مولیا، مدیر عامل سابق Snowflake، RelationalAI 122 میلیون دلار جمع آوری کرد.

باب مولیا، مدیر عامل سابق Snowflake، RelationalAI 122 میلیون دلار جمع آوری کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
باب مولیا، مدیر عامل سابق Snowflake، RelationalAI 122 میلیون دلار جمع آوری کرد.

باب مولیا، مدیر عامل سابق Snowflake، RelationalAI 122 میلیون دلار جمع آوری کرد.
سمت چپ: ملاحم عارف، مدیر اجرایی RelationalAI; عضو هیئت مدیره باب مولیا؛ و عضو هیئت مدیره س سوما سوماگر. (عکس از Madrona Venture Group)

RelationalAI، یک استارت‌آپ مستقر در کالیفرنیا مستقر در برکلی که «نمودارهای دانش» را برای برنامه‌های داده هوشمند می‌سازد، ۱۲۲ میلیون دلار در سری T به رهبری Tiger Global جمع‌آوری کرد.

این شرکت با حمایت Madrona Venture Group مستقر در سیاتل (که پیشتاز دور سری آ است)، همچنین باب مولیا، مدیر عامل سابق Snowflake را به هیئت مدیره خود اضافه کرده است.

به گفته سایت وی، RelationalAI که در سال 2017 تأسیس شد، با ارائه «نمودارهای دانش» که پایگاه‌های داده‌ای هستند که مفاهیم تجاری یا «نمایش‌های طبیعی روابط مهم» را مدل‌سازی می‌کنند، به شرکت‌ها کمک می‌کند تا توسعه برنامه‌های کاربردی داده‌های هوشمند را تسریع بخشند. آنها برای استفاده با پلتفرم های داده ابری مدرن، مانند انبارهای داده و دریاچه های داده طراحی شده اند.

موگلیا گفت که نمودارهای دانش نوید “ادغام منطق تجاری پیچیده و یادگیری ماشینی را در خود پایگاه داده” می دهند.

او در بیانیه‌ای گفت: «این نسل جدید از سیستم‌های پایگاه داده از SQL پشتیبانی می‌کند و آن را با مجموعه‌ای از الگوریتم‌های رابطه‌ای باز و منتشرشده ایجاد شده توسط RelationalAI تکمیل می‌کند».

موگلیا قبل از بازنشستگی در سال 2019، پنج سال را در Snowflake گذراند. او قبلاً 23 سال را در مایکروسافت گذراند.

سوما سوماگر، مدیر عامل Madrona – و همکار سابق Muglia در مایکروسافت – گفت RelationalAI “روش ساخت اپلیکیشن های هوشمند مبتنی بر داده ها را انقلابی خواهد کرد”.

او در یک پست وبلاگی گفت: «پلتفرم آن برای چگونگی ساخت برنامه‌های کاربردی مبتنی بر داده‌های هوشمند نسل بعدی مهم است.

این شرکت توسط ملهم عارف، مدیر عامل سابق Predictix و LogicBlox اداره می شود. این شرکت در منطقه خلیج مستقر است، اما سه نفر از مدیران اجرایی شرکت – رافائل گونزالس کالونی، مدیر مالی; مارتین براوونبور، معاون مهندسی؛ جان مک اینتایر نایب رئیس محصول – مستقر در سیاتل. این استارت آپ حدود 100 نفر را استخدام می کند.

Addition و Menlo Ventures نیز در دور سری B به رقابت پرداختند.