• خانه
  • اخبار
  • این گوشی اندرویدی پنجمین آپدیت اندروید خود را دریافت کرد!

این گوشی اندرویدی پنجمین آپدیت اندروید خود را دریافت کرد!

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این گوشی اندرویدی پنجمین آپدیت اندروید خود را دریافت کرد!

دنیای اندروید در بحث اندروید چندان معتبر نیست، حداقل برخلاف iOS که سال هاست گوشی موبایلش را به هر قیمتی آپدیت می کند! در زمانی که بیشتر رسانه های فناوری امیدوارکننده هستند چهار به روز رسانی اصلی برای اندروید سامسونگ این گوشی اندرویدی با هیجان پنجمین آپدیت اندرویدی خود را دریافت کرد. چه موبایلی؟! تلفن همراه سال 2015 با تراشه اسنپدراگون 801.

آپدیت 5 ساله اندروید

Fairphone یک شرکت اجتماعی است که هدف آن توسعه گوشی های هوشمندی است که با تأثیر کمتری بر محیط زیست و جامعه طراحی و تولید می شوند. این شرکت در آمستردام مستقر است، هلند ایجاد و نگهداری در زمان آغاز به کار توسط انجمن Waag، بنیادی که هدف آن ترویج آزمایش با فن آوری های جدید، هنر و فرهنگ است.

آپدیت 5 ساله اندروید برای Fairphone

آپدیت 5 ساله اندروید برای Fairphone 2

در سال 2015، FairPhone 2 این برند با تراشه اسنپدراگون 801 معرفی شد. اسنپدراگون 801 بر اساس اسنپدراگون 800 است که به راحتی محبوب ترین تراشه در بین توسعه دهندگان رام سفارشی است. همچنین 5 ماه پیش فیرفون 4 رسما رونمایی شد و امکان آپدیت به اندروید 15 و گارانتی 5 ساله را مطرح کرد.

گوشی اندروید 2015 Fairphone 2 که با اندروید 5 عرضه می شود قبلا به اندروید 10 ارتقا یافته است که یک شاهکار عالی و یک رکورد واقعی برای گوشی های اندرویدی است.

تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی اغلب مملو از بهانه‌هایی برای مدت زمان پشتیبانی نرم‌افزاری هستند. برخی مانند سامسونگ و گوگل بازی خود را به طور قابل توجهی ارتقا داده اند. جدیدترین پرچمداران سامسونگ سه به روز رسانی اندروید را برای حداکثر چهار نسل از سیستم عامل گوگل و به روز رسانی پیکسل 6 دریافت خواهند کرد. اپل همچنان با پشتیبانی نرم افزاری پنج تا شش سال از آیفون خود بهتر است.

برندهای اندرویدی اغلب از تراشه های شخص ثالث استفاده می کنند که برای پشتیبانی به تولیدکنندگانی مانند کوالکام و مدیاتک متکی هستند و موانع زیادی برای دریافت تاییدیه گوگل برای نسخه های جدیدتر اندروید وجود دارد.

از آنجایی که Fairphone هیچ تفاوتی با دیگر سازندگان گوشی های اندرویدی ندارد، در ارتقاء Fairphone 2 به Android 10 نیز با چالش های زیادی مواجه است. این دستگاه از پردازنده 28 نانومتری اسنپدراگون 801 بسیاری از استفاده های قدیمی که از کوالکام پشتیبانی می کردند در سال 2016 متوقف شدند.

Fairphone 2

Fairphone 2

نام تجاری Fairphone این شرکت به تولید گوشی‌های قابل تعمیر و پایدار معروف است و به قول خود وفادار است و سخت تلاش می‌کند تا بر چالش‌هایی که در طول این فرآیند با آن‌ها مواجه است غلبه کند. این شرکت به دنبال ارائه حداقل دو یا در صورت امکان پنج به روز رسانی سیستم عامل است. اگرچه اندروید 10 ممکن است آخرین به روز رسانی سیستم عامل Fairphone 2 باشد، اما این شرکت قول داده است تا زمانی که اندروید 10 توسط گوگل پشتیبانی می شود، به دریافت وصله های امنیتی ادامه دهد.

متاسفانه تعمیر و نگهداری آن گران است. Fairphone گوشی های خود را در مناطق محدودی می فروشد که در بازار ما وجود ندارد. آنها خاص ترین گوشی های موجود در بازار نیستند، اما همچنان بالاتر از محدوده قیمتی رقبا هستند.

به نظر می رسد رویکرد آنها در حال تغییر است، زیرا آخرین تلفن این شرکت، Fairphone 4، نسبت به نسل قبلی خود پیشرفت قابل توجهی داشته است، با طراحی کمی مدرن تر و مشخصات نسبتا مناسب. این یک افتخار است امتیاز تعمیر کامل را از iFixit دریافت می کند.

نطر شما چی هست؟ چند سال است که از تلفن همراه خود استفاده می کنید؟ فاکتور به روز رسانی طولانی مدت و عامل نگهداری چقدر برای شما مهم است؟