• خانه
  • اخبار
  • این همان چیزی است که کارآفرینان و سرمایه گذاران جوان در مورد کریپتو فکر می کنند

این همان چیزی است که کارآفرینان و سرمایه گذاران جوان در مورد کریپتو فکر می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار

این همان چیزی است که کارآفرینان و سرمایه گذاران جوان در مورد کریپتو فکر می کنند
(تصویر بزرگ)

Crypto تبدیل به جریان اصلی شده است.

زمانی سرمایه‌گذاری باطنی بود که توسط گروهی منتخب از افراد در اینترنت برگزار می‌شد، اکنون چیزی است که بسیاری از سرمایه‌گذاران در سبد خود نگه می‌دارند. اندازه بازار جهانی ارزهای دیجیتال در سال 2021 حدود 1.7 میلیارد دلار تخمین زده شد و طبق برخی برآوردها انتظار می رود تا سال 2027 به 32.4 میلیارد دلار برسد. استارت‌آپ‌های کریپتو در سه ماهه اول ۹.۲ میلیارد دلار از طریق ۴۶۱ معامله سهام جمع‌آوری کردند که نسبت به سال قبل ۱۵۵ درصد افزایش داشت.

بخشی از این حرکت به سمت کریپتو به دلیل مشارکت جوانان در فضا است. نزدیک به یک چهارم از پاسخ دهندگان GenZ می گویند که آنها دارای ارزهای دیجیتال هستند، در حالی که این رقم 6 درصد از رشد بچه هاست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد علاقه نسل جوان، با چندین سرمایه‌گذار GenZ که بخشی از گروه سرمایه‌گذاران جوان، شبکه سرمایه‌گذاران جوان، و ویل راش، بنیان‌گذار اپلیکیشن سرمایه‌گذاری رمزنگاری GenZ Stack هستند، تماس گرفتم.

با توجه به کاهش اخیر ارزهای دیجیتال، مجبور شدم از راش در مورد نگرش او به شرایط فعلی بازار بپرسم.

او گفت: «اگر معتقدید که دارایی‌های دیجیتال آینده فناوری مالی هستند، می‌دانید که این فرصتی دیگر برای رهایی از بدی‌ها و تمرکز بر موارد خوب است. بسیاری از بااستعدادترین افرادی که من می شناسم به Web3 مهاجرت کرده اند، بنابراین ما برخی از باهوش ترین ذهن ها را داریم که برای پیشرفت بعدی کار می کنند.”

این همان چیزی است که کارآفرینان و سرمایه گذاران جوان در مورد کریپتو فکر می کنند
جیکوب دیپنبروک

چرا جوانان درگیر ارزهای دیجیتال هستند؟

روند رایجی که شنیدم این بود که آنها شاهد افزایش سرسام آور قیمت ارزهای دیجیتال بودند و می خواستند بخشی از سود را به دست آورند.

راش در سال 2014 پس از مشاهده حرکت های بزرگ قیمت بیت کوین به آن پیوست و شروع به آزمایش با شرکت های کارگزاری مختلف کرد.

اکثر اعضای GenZ شبکه سرمایه‌گذاران جوان که به این فضا پیوستند، در طی محاصره COVID-19، محتوای ارزهای دیجیتال زیادی را در TikTok مشاهده کردند، و بسیاری از آنها ابتدا به شوق Dogecoin پیوستند و سپس به سراغ دیگران رفتند.

نظرسنجی GOBankingRates نشان داد که بیش از 34 درصد از GenZ در مورد امور مالی شخصی از TikTok و Youtube اطلاعات کسب می کنند. این نشان دهنده اهمیت رسانه های اجتماعی در دنیای سرمایه گذاری است. هرکسی که با آنها صحبت کردم اشاره کردند که پلتفرم هایی مانند TikTok و Reddit چقدر برای درک آنها از رمزنگاری و سرمایه گذاری به طور کلی اهمیت دارند.

جوانان چه توصیه هایی به همسالان خود می کنند؟

از کار با بسیاری از سرمایه گذاران جوان، متوجه شدم که بسیاری از جوانان بدون اینکه بدانند چه کار می کنند و بدون انجام تحقیقات مناسب، تصمیمات سرمایه گذاری می گیرند.

GenZers که من با آنها صحبت کردم در مورد اهمیت درک آنچه در ابتدا روی آن سرمایه گذاری می کنید صحبت کردند و به برخی از یوتیوبرها و وب سایت های رمزنگاری مورد علاقه شما از جمله Crypto Banter و Coinpedia اشاره کردند.

راش از رویکردی متفاوت به سراغ او آمد. او گفت اگرچه شما باید قبل از هر سرمایه‌گذاری تحقیق کنید، اما اگر فقط کمی پول در بازارهای کریپتو سرمایه‌گذاری کنید، بیش از 60 درصد سرمایه‌گذارانی خواهید بود که هیچ کاری انجام نمی‌دهند.

این همان چیزی است که کارآفرینان و سرمایه گذاران جوان در مورد کریپتو فکر می کنند
مدیرعامل Stack ویل راش. (عکس از توده)

او همچنین توضیح داد که چقدر مهم است که فقط دنبال جمعیت نباشیم و از شکست وال استریت شرط بندی به عنوان یک قیاس استفاده کرد. او گفت اگرچه برخی از مردم پول درآوردند، اما اکثریت قریب به اتفاق مردم به اوج رفتند و ضررهای زیادی کردند. او گفت اینها کسانی هستند که شما در مورد آنها چیزی نمی شنوید.

در مورد شغل در کریپتو چطور؟

از نظر شغلی، کریپتو در حال تبدیل شدن به مسیری است که بسیاری از جوانان مایل به درگیر شدن در آن هستند، و یافتن شغل در کریپتو یکی از موضوعات مورد توجه برای رویدادهای شبکه سرمایه‌گذاران جوان است.

هر دو جوانی که با آنها صحبت کردم گفتند که به دنبال شغلی در این صنعت هستند. در ابتدا، آن‌ها می‌خواستند به‌عنوان بانکدار سرمایه‌گذاری کار کنند، اما پس از مشاهده میزان پول و محبوبیت ارزهای دیجیتال، شروع به دیدن آن به عنوان یک شغل بالقوه کردند.

آنها همچنین پس از اینکه دیدند تعداد زیادی از مردم در مدت زمان کوتاهی چقدر خوب عمل کردند، پس از ایجاد پروژه های خود، به ساختن این فضا علاقه مند شدند و به این نتیجه رسیدند که این مکان می تواند مکان خوبی برای آزمایش باشد. در واقع، در سال 2021 نسبت به سال 2020 شاهد جهش 118 درصدی انتشارات شغلی در صنعت کریپتو بودیم.

راش چیزی را گفت که من قطعاً از طریق کارم با YIN دیده‌ام: جوانان اکنون بسیار کارآفرین هستند و بسیاری از آنها ارزهای دیجیتال را در ذهن خود دارند. او معتقد است که با پیشرفت جوانان به عنوان کارآفرین، تعداد بیشتری از آنها خود را در فضای رمزنگاری خواهند یافت.

چگونه به فضای کریپتو نفوذ می کنید؟

نکته شماره یک راش این است که در آنجا با محتوای کریپتو درگیر شوید. او گفت، چه تماشای تبلیغات (آنها را از دست ندهید، مهم نیست که چقدر می خواهید ویدیوی خنده دار با گربه ها را تماشا کنید) یا به دنبال کارگزاران یا پروژه های جدید جالب، مهم است که بدانید چه چیزی در آنجا وجود دارد. راش می‌گوید دریافت مشاوره شغلی از منابع معتبر و صحبت با افرادی که کاری را که می‌خواهید انجام داده‌اند، مهم است، نه با ستاره‌های شبکه‌های اجتماعی که می‌گویند چیز بزرگ بعدی را می‌دانند.