• خانه
  • اخبار
  • این میلیاردر ماموریت های مداری جدیدی را با اسپیس ایکس انجام می دهد، از جمله سفرهای فضایی و آزمایش های Starlink

این میلیاردر ماموریت های مداری جدیدی را با اسپیس ایکس انجام می دهد، از جمله سفرهای فضایی و آزمایش های Starlink

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این میلیاردر ماموریت های مداری جدیدی را با اسپیس ایکس انجام می دهد، از جمله سفرهای فضایی و آزمایش های Starlink


این میلیاردر ماموریت های مداری جدیدی را با اسپیس ایکس انجام می دهد، از جمله سفرهای فضایی و آزمایش های Starlink
طرح مفهومی این هنرمند نشان می‌دهد که یکی از اعضای خدمه پروژه Polaris در حال پیاده‌روی فضایی از فضاپیمای Crew Dragon SpaceX است. (تصویر پروژه پولاریس)

پنج ماه پس از اینکه جرد آیزاکمن، کارآفرین میلیاردر فناوری، خدمه‌ای را برای یک مأموریت فضایی بشردوستانه به مدار زمین هدایت کرد، او دوباره این کار را انجام می‌دهد. و شاید دوباره و دوباره.

مدیر عامل Shift4 امروز اعلام کرد که با SpaceX در یک سری از سه ماموریت Polaris کار خواهد کرد – از پرواز Crew Dragon که ممکن است اواخر امسال آغاز شود و با اولین پرواز سرنشین دار مداری در سوپراستار SpaceX به اوج خود برسد. موشک

در طول اولین ماموریت از این سری، که با نام Polaris Dawn شناخته می شود، ایزاکمن و خدمه اش به دنبال انجام اولین راهپیمایی فضایی از دریچه اژدها، آزمایش سیستم ارتباطات لیزری پهن باند استارلینک SpaceX و به طور بالقوه رکوردی در ارتفاع برای پرواز فضایی مدار خواهند بود.

هدف اصلی پرواز Inspiration4 سپتامبر گذشته که توسط ایزاکمن پرداخت شد، جمع آوری بیش از 200 میلیون دلار برای بیمارستان تحقیقاتی کودکان سنت جان بود. جود در ممفیس، تنسی – هدفی که به دست آمد. این بار سنت. Jude’s نیز یک ذینفع خواهد بود، اما دستورالعمل اصلی آزمایش فناوری‌هایی است که اسپیس‌ایکس برای مأموریت‌های آینده به ماه و مریخ به آنها تکیه خواهد کرد.

ایزاکمن گفت که او و اسپیس ایکس هزینه این ماموریت را به اشتراک گذاشته اند، اما از ارائه جزئیات بیشتر در مورد اینکه چه کسی چقدر پرداخت کرده است خودداری کرد. دو تن از همکاران خدمه Polaris Dawn او، سارا گیلیس و آنا منون، مهندسان اسپیس ایکس هستند که در عملیات و آموزش خدمه تخصص دارند. چهارمین عضو خدمه، اسکات کید پوتیت، خلبان جنگنده کهنه کار است که به عنوان مدیر ماموریت Inspiration4 خدمت می کند.

هنوز جزئیات زیادی در پشت ماموریت Polaris Dawn باید تکمیل شود: برای مثال، SpaceX هنوز لباس‌های فضایی را ایجاد و آزمایش نکرده است که بتواند در برابر خلاء فضا مقاومت کند. اما ایساکمن متقاعد شده بود که اسپیس ایکس این کار را انجام خواهد داد.

او گفت: “این سازمانی است که کارهایی را انجام می دهد که ما هرگز تصورش را نمی کردیم و آنها را به واقعیت تبدیل می کند.”

Polaris Dawn به ایستگاه فضایی بین المللی متصل نخواهد شد. در عوض، این یک ماموریت پرواز آزاد خواهد بود که برخلاف سه روز برای Inspiration4، تا پنج روز طول خواهد کشید. ایزاکمن امیدوار است بتواند رکورد 853 مایلی پرواز فضایی با خدمه در مدار را که در سال 1966 توسط خدمه جمینی 11 ثبت شد، بشکند. (پروازهای پروژه آپولو خارج از مدار زمین در دسته بندی متفاوتی قرار می گیرند.)

ایساکمان گفت: دستیابی به این ارتفاع فراتر از شکستن یک رکورد است. Polaris Dawn با سفر در بخش‌هایی از کمربند تشعشعی ون آلن، تحقیقاتی را برای درک بهتر اثرات پروازهای فضایی و تشعشعات فضایی بر سلامت انسان انجام خواهد داد.

آزمایشگاه ملی شمال غربی اقیانوس آرام بخشی از کنسرسیومی از همکاران تحقیقاتی خواهد بود که شامل مؤسسه تحقیقاتی ترجمه برای سلامت فضایی، فناوری‌های فضایی BioServe، آزمایشگاه فناوری‌های فضایی دانشگاه هوانوردی Embry Riddle، پزشکی ویل کورنل و آزمایشگاه فیزیک جانز هاپکینز می‌شود.

Polaris Dawn قصد دارد از سیستم ارتباطات لیزری Starlink برای پخش ویدئو و سایر داده ها به زمین استفاده کند. ماهواره های استارلینک در سایت تولید اسپیس ایکس در ردموند، واشنگتن ساخته می شوند و اسپیس ایکس بیش از یک سال است که اتصالات لیزری ماهواره را در مدار آزمایش می کند.

در قلب این ماموریت یک راهپیمایی فضایی خواهد بود.

ایسکمن گفت: Polaris Dawn اولین راهپیمایی فضایی تجاری را با لباس‌های فضایی آفرود طراحی شده توسط SpaceX تجربه خواهد کرد که به لباس‌های داخلی فعلی ارتقا یافته است. «توسعه این لباس و پیاده‌سازی EVA گام‌های مهمی در جهت طراحی مقیاس‌پذیر لباس‌های فضایی برای مأموریت‌های بلندمدت آینده خواهد بود.

هنوز مشخص نشده است که چه کسی به پیاده روی فضایی می رود – اما هر چهار خدمه باید لباس های EVA بپوشند، زیرا Crew Dragon به قفل هوا مجهز نخواهد شد. در عوض، دریچه فضاپیما باز خواهد بود تا تمام هوا بتواند از آن خارج شود و کابین خلبان باید پس از EVA به طور کامل بازسازی شود.

این میلیاردر ماموریت های مداری جدیدی را با اسپیس ایکس انجام می دهد، از جمله سفرهای فضایی و آزمایش های Starlink
خدمه Polaris Dawn شامل آنا منون، مهندس پیشرو عملیات فضایی در SpaceX است. خلبان ماموریت اسکات پوتیت، یک خلبان جنگنده کهنه کار؛ جارد آیزاکمن، مدیر عامل میلیاردر و موسس Shift4 Payments. و سارا گیلز که مسئول برنامه آموزش فضانوردان اسپیس ایکس است. (عکس از پولاریس / جان کراوس)

برنامه پرواز Polaris Dawn این ماموریت را پیش بینی می کند که با پرتاب SpaceX Falcon 9 از مجموعه پرتاب 39A در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا شروع شود و با سقوط اقیانوس به پایان برسد.

زمان بندی و دستور کار دومین ماموریت پولاریس به نتایج ماموریت اول بستگی دارد. سومین ماموریت شامل استارشیپ اسپیس ایکس و سیستم پرتاب سوپر سنگین خواهد بود که در حال حاضر در تاسیسات پایگاه فضایی اسپیس ایکس در جنوب تگزاس در حال توسعه است.

ایزاکمن به صراحت گفته است که هنوز برای حدس و گمان در مورد زمان بندی ماموریت استارشیپ زود است، با این تفاوت که این ماموریت در اطراف ماه یوساکو مائزاوا میلیاردر ژاپنی – که شاید خیلی خوش بینانه، در سال 2023 هدف گذاری شده است، قبل از آن انجام شود.

ناسا قراردادی 2.9 میلیارد دلاری به SpaceX برای ساخت نسخه ای از Starship داده است که می تواند فضانوردان را در سال 2025 به سطح ماه منتقل کند. اگر SpaceX به برنامه خود پایبند باشد، مأموریت ستاره ستاره Polaris می تواند به عنوان یک مدار باشد. تمرین برای ماموریت های قمری با خدمه ای که در ادامه می آیند.

ایساکمن گفت که ایده برنامه Polaris در آماده سازی Inspiration4 و گفتگوهای او با مدیر عامل SpaceX ایلان ماسک ایجاد شده است. همه اعضای خدمه Polaris Dawn در آماده سازی برای ماموریت Inspiration4 شرکت داشتند، اما آنا منون یک ارتباط خانوادگی اضافی با پرواز فضایی دارد: همسرش، آنیل منون، در ماه دسامبر برای پیوستن به فضانوردان ناسا انتخاب شد.

آنا منون گفت هیچ رقابتی بین همسران وجود ندارد.

او گفت: “فقط این است که ما هر دو واقعاً از آرزوهای یکدیگر حمایت می کنیم، و ما واقعاً هیجان زده هستیم که از یکدیگر حمایت کنیم، زیرا هر دوی ما این تلاش های فردی خانوادگی را پشت سر می گذاریم.” “میدونی، هر کدوم زودتر بیاد، ما هر دو خیلی هیجان زده ایم که با هم این کار رو بکنیم.”

برنامه آموزشی هنوز مشخص نشده است، اما احتمالا شامل آموزش سفر فضایی در استخر شناور خنثی، پرواز با جاذبه صفر و جت های جنگنده پرسرعت خواهد بود.

همچنین تمرینات تیم سازی مانند صعود طاقت فرسا به کوه Raynor که خدمه Inspiration4 بهار گذشته انجام دادند، وجود خواهد داشت. آیزاکمن گفت که این با اعتقاد او مطابقت دارد که برای خدمه‌اش ضروری است “قبل از رفتن به فضا احساس راحتی کنند، با هم احساس ناراحتی کنند”.