• خانه
  • اخبار
  • این مقصد قدرتمندترین شراره های خورشیدی در پنج سال اخیر نیست

این مقصد قدرتمندترین شراره های خورشیدی در پنج سال اخیر نیست

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار

قوی ترین شراره های خورشیدی در پنج سال اخیر توسط این ستاره بزرگ ساطع شده است که در تصاویر به صورت یک جرقه درخشان نیز دیده می شود. به گفته ستاره شناسان، این فوران ها به زمین حرکت نکردند.

دانشمندان بزرگترین فوران خورشیدی را ثبت کرده اند که خوشبختانه به زمین حرکت نکرده است. این تشعشع صبح دیروز از خورشید ساطع شد و در تصاویر ثبت شده توسط ستاره شناسان قابل مشاهده است. این دومین باری است که خورشید فوران های قدرتمندی منتشر می کند. دلیل اصلی ورود خورشید به فاز فعال چرخه آب و هوا در 11 سال گذشته است. این احتمال وجود دارد که تعداد فوران ها در آینده افزایش یا افزایش یابد.

تشکیل شعله های خورشیدی در جو خورشید حدود 6 از 10 به توان 25 ژول انرژی آزاد می کند. این حدود یک ششم انرژی سطح خورشید است. البته فوران ستارگان در ستارگان دیگر رخ می دهد. یکی از مهمترین رویدادهای پس از فوران خورشیدی، تأثیر آن بر لایه های سطحی خورشید و گرم شدن پلاسما تا چندین میلیون درجه کلوین است. در نتیجه سرعت الکترون ها، پروتون ها و یون های سنگین تقریباً به سرعت نور افزایش و افزایش می یابد.

در این حادثه پرتوی از لایه های الکترومغناطیسی ایجاد می شود که تمام امواج الکترومغناطیسی مانند امواج رادیویی یا پرتوهای گاما را می پوشاند. منبع انرژی این فوران ها همان انرژی مغناطیسی ذخیره شده در تاج خورشیدی است. به گفته ستاره شناسان، تشعشعات الکترومغناطیسی نیز می توانند به زمین بیایند. با این حال، اتمسفر زمین معمولاً تشعشعات کمتر و کمتری را منعکس می‌کند، اما در صورت وقوع یک انفجار قوی، علاوه بر مشکل جدی برای ماهواره‌ها، شبکه‌های انرژی و هوانوردی، تمامی ارتباطات رادیویی اطراف زمین مختل می‌شوند.