• خانه
  • اخبار
  • این مد کنترلر Xbox چاپ سه بعدی به کاربران امکان می دهد بازی ها را با یک دست انجام دهند

این مد کنترلر Xbox چاپ سه بعدی به کاربران امکان می دهد بازی ها را با یک دست انجام دهند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این مد کنترلر Xbox چاپ سه بعدی به کاربران امکان می دهد بازی ها را با یک دست انجام دهند

آکاکی کومری، عاشق مود چاپ سه بعدی Xbox یک دست.
Akaki Kuumeri یک کنترلر استاندارد Xbox Series X مجهز به مد سفارشی چاپ سه بعدی خود دارد. (عکس ها از آکاکی کومری)

خالق یوتیوب پروژه ای را برای مد چاپ سه بعدی برای گیم پد استاندارد Xbox Series X منتشر کرده است که بازی های ویدیویی را تنها با یک دست امکان پذیر می کند.

این مد که توسط یک آماتور ژاپنی آکاکی کومری ساخته شده است از چندین اتصال دهنده تشکیل شده است که به کاربر اجازه می دهد به اکثر دکمه های پد مختلف در سمت چپ دستگاه دسترسی داشته باشد.

انگشت شست سمت راست را می توان با قرار دادن پد روی سطحی مانند میز یا پای کاربر و چرخاندن کنترلر به جلو و عقب دستکاری کرد. این به کاربر اجازه می دهد تا بازی های اکشن سریع را تنها با یک دست قابل استفاده انجام دهد، مانند سلام بی نهایت و حلقه الدن.

کومری طرح‌های مد را از طریق printables.com منتشر کرد و تخمین می‌زند که مونتاژ کردن آن با یک چاپگر سه بعدی سازگار حدود یک روز و چند دلار پلاستیک طول می‌کشد.

کومری در طول روز در زمینه امنیت کار کرد و چندین سال روی پروژه های مختلفی برای کنترلرهای چاپ سه بعدی کار کرد، همانطور که در کانال یوتیوب خود ثبت شده است. نسخه‌های قبلی شامل تغییرات خانگی برای مسابقه، بازی‌های آرکید و پرواز است که می‌تواند یک گیم‌پد استاندارد برای پلی‌استیشن یا ایکس‌باکس را به کنترل‌های فوری مجهز کند که تجهیزات تخصصی‌تری را تقلید می‌کند.

کومری از طریق ایمیل به brooztechnology گفت: “من چندین جوی استیک مختلف برای شبیه سازهای پرواز ساخته ام.” “من یک ایده دیوانه کننده برای ایجاد یک پسوند کلیک داشتم تا یک کنترلر بازی ساده را به چیزی شبیه به یک چوب پرنده تبدیل کنم. باید صادقانه بگویم، این یک شوخی بود، اما خیلی خوب کار کرد!

کومری همچنین توسعه فضای بازی در دسترس را نظارت کرد، که برای دسترسی به بازی های ویدیویی برای جامعه معلولان از طریق روش های کنترل تخصصی کار می کند.

کومری با الهام از کنترلرهای سفارشی یک دست ایکس باکس که توسط بن هک ایجاد شده بود، در یک مسابقه طراحی که توسط The Controller Project در اواخر سال 2021 برگزار شد، شرکت کرد تا تغییراتی با چاپ سه بعدی برای دسترسی کلیکی ایجاد کند.

این مد کنترلر Xbox چاپ سه بعدی به کاربران امکان می دهد بازی ها را با یک دست انجام دهند
Kuumeri با مد DualSense خود مقام دوم را در مسابقه طراحی Controller Project کسب کرد.

کومری گفت: «تجربی که در اصلاحات چاپ به دست آورده بودم، روی کنترل‌کننده‌های کلیک و اطلاعات کمی که در مورد دسترسی به بازی داشتم، استفاده کردم و طراحی DualSense را با یک دست انجام دادم.» این مد که برای کنترلر علامت تجاری پلی استیشن 5 ساخته شده است، یکی از سه برنده در مسابقه کلی بود. نسخه Xbox مد در اواخر ماه مارس دنبال شد.

Kuumeri در حال حاضر در حال تکمیل کیت با ایجاد یک حالت کلیک مشابه برای کنترلرهای استاندارد JoyCon Nintendo Switch است.

کوومری گفت: “می توان گفت که آنها قبلاً با یک دست هستند.”