• خانه
  • اخبار
  • این لایحه کاهش تورم می‌تواند تلاش‌های آمازون، مایکروسافت در زمینه آب‌وهوا را تقویت کرده و مالیات‌های آنها را افزایش دهد

این لایحه کاهش تورم می‌تواند تلاش‌های آمازون، مایکروسافت در زمینه آب‌وهوا را تقویت کرده و مالیات‌های آنها را افزایش دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این لایحه کاهش تورم می‌تواند تلاش‌های آمازون، مایکروسافت در زمینه آب‌وهوا را تقویت کرده و مالیات‌های آنها را افزایش دهد

این لایحه کاهش تورم می‌تواند تلاش‌های آمازون، مایکروسافت در زمینه آب‌وهوا را تقویت کرده و مالیات‌های آنها را افزایش دهد
آمازون حقوق نامگذاری مجدد KeyArena در سیاتل را تضمین کرده است و آن را Climate Pledge Arena می نامد. سرمایه گذاری این شرکت کمک کرد تا آن را به اولین عرصه بدون کربن تایید شده در جهان تبدیل کند. از جمله ویژگی های محیط، دیوار زنده است. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser))

انتظار می‌رود که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه قانونی را امضا کند که شامل جاه‌طلبانه‌ترین ابتکارات برای مبارزه با تغییرات اقلیمی است که کشور تاکنون دیده است. در حالی که به اندازه پیشنهادهای قبلی جسورانه نیست، انتظار می رود قانون کاهش تورم (IRA) انتشار کربن آمریکا را تا سال 2030 در مقایسه با سطوح سال 2005 بین 31 تا 44 درصد کاهش دهد.

این لایحه شامل 370 میلیارد دلار برای اقدامات آب و هوایی، مانند مشوق های مالیاتی برای انرژی پاک و حمایت دولت از نوآوری و استقرار فناوری آب و هوا است. این مجموعه مملو از مقرراتی است که باید به شرکت های فناوری از جمله آمازون و مایکروسافت کمک کند تا به اهداف جسورانه کاهش کربن خود برسند.

با توجه به جاه طلبی های آب و هوایی و تلاش برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، غول های فناوری باید این اقدام جدید را تحسین کنند، درست است؟

شاید نه.

این قانون، که پیامدهای بهداشتی قابل توجهی نیز دارد، شامل یک مالیات کف 15 درصدی است که برای شرکت هایی اعمال می شود که سالانه 1 میلیارد دلار به سهامداران خود گزارش می دهند اما به لطف کسر، اعتبار و سایر معافیت ها، مالیات کمتر از 21 درصد را پرداخت می کنند. انتظار می‌رود این مالیات در طول یک دهه 222.2 میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

در حالی که تقریباً 470 شرکت آمریکایی آستانه 1 میلیارد دلاری را برآورده می کنند، اکثر آنها در حال حاضر بیش از حداقل مالیات مورد نیاز پرداخت می کنند. مرکز سیاست های مالیاتی اعلام کرد که حدود 150 کسب و کار با 15 درصد مالیات مشمول مالیات خواهند شد. آمازون از جمله مواردی است که ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد. واشنگتن پست گزارش داد که این شرکت در سال گذشته 10 درصد و در سال های گذشته 7 درصد و 6 درصد مالیات پرداخت کرده است. مایکروسافت در هر سه سال بیش از 15 درصد پرداخت کرده است.

این اقدام همچنین شامل یک درصد مالیات غیر مستقیم بر شرکت ها در هنگام بازخرید سهام می شود که می تواند ارزش آنها را افزایش دهد. بر اساس گزارش واشنگتن پست، مایکروسافت طی 12 ماه گذشته 28 میلیارد دلار برای بازپرداخت هزینه کرده است.

brooztechnology در مورد قوانین مالیاتی جدید با مایکروسافت و آمازون تماس گرفت. مایکروسافت بدون اظهار نظر پاسخ داد و آمازون پاسخی نداد.

با این حال، مدیران عامل آنها متعلق به میزگرد تجاری هستند، یک سازمان حمایت از سیاست که به شدت مخالف این اقدام است.

BRT شدیداً با پیشنهادهای مالیاتی که سرمایه گذاری در ایالات متحده را منع می کند مخالف است. ما از کنگره می‌خواهیم که مالیات کف پیشنهادی را که مشوق‌های اثبات شده دو حزبی را که سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاری را تشویق می‌کنند، تضعیف کند، رد کند.

یکی از معدود شرکت‌های فناوری که به طور عمومی از قانون کاهش قیمت حمایت می‌کند، Salesforce است، یک شرکت نرم‌افزار سازمانی که در سانفرانسیسکو مستقر است و دفاتری در Bellevue، واشنگتن دارد.

معاون اجرایی امور دولتی این شرکت گفت: “ما به فوریت نیاز داریم کشورمان را به سمت آینده ای پایدارتر پیش ببریم که باعث ایجاد شغل، کاهش آلودگی، ایجاد امنیت اقتصادی بیشتر و افزایش برابری و دسترسی به انرژی پاک برای جوامع کم درآمد شود.” اریک لوب به نشریه پروتکل گفت.

این لایحه کاهش تورم می‌تواند تلاش‌های آمازون، مایکروسافت در زمینه آب‌وهوا را تقویت کرده و مالیات‌های آنها را افزایش دهد
برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، اهداف تغییر آب و هوای این شرکت را در ژانویه 2020 اعلام کرد. (brooztechnology/Todd Bishop)

در سال‌های اخیر، آمازون و مایکروسافت علناً از آب و هوای خوب خود حمایت کرده‌اند.

آمازون پیمان آب و هوا را در سال 2019 راه اندازی کرد و متعهد شد تا سال 2040 به بی طرفی کربن دست یابد و از دیگران نیز بپیوندند. او صندوق 2 میلیارد دلاری Climate Pledge را ایجاد کرد که در فناوری های نویدبخش سرمایه گذاری می کند. دو سال پیش، این شرکت به بزرگترین خریدار شرکتی انرژی پاک در این سیاره تبدیل شد.

مایکروسافت قصد دارد تا سال 2030 کربن منفی باشد و به تشکیل ائتلاف Transform to Net Zero برای حمایت از مشاغلی که متعهد به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای هستند کمک کرد. این کشور در طول چهار سال یک میلیارد دلار برای تقویت نوآوری در فناوری آب و هوا سرمایه گذاری می کند.

مایکروسافت در گزارش سالانه Form 10-K به کمیسیون بورس و اوراق بهادار در تابستان امسال، تغییرات آب و هوایی را به عنوان یکی از بزرگترین خطراتی که باید به آن رسیدگی کند نام برد.

در این گزارش آمده است: «تأثیر بلندمدت تغییرات آب و هوایی بر اقتصاد جهانی و به ویژه صنعت فناوری اطلاعات نامشخص است. این شامل تغییرات در مقررات زیست محیطی است. در دسترس بودن منابع طبیعی و منابع انرژی؛ بر اساس این گزارش، و هزینه تامین انرژی و خنک‌کننده سخت‌افزار رایانه مورد استفاده برای خدمات ابری.

مایکروسافت اخیراً در میان تلاش‌های خود برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای خود از پیشرفت در توسعه یک راه‌حل انرژی پاک مبتنی بر هیدروژن برای تامین انرژی مراکز داده خود خبر داده است.

غول‌های فناوری همچنین روی استارت‌آپ‌های حمل‌ونقل پاک سرمایه‌گذاری کرده‌اند – آمازون از سازنده خودروهای الکتریکی Rivian و شرکت هوافضای زیست‌محیطی ZeroAvia حمایت می‌کند، در حالی که مایکروسافت در سال 2020 در استارت‌آپ سوخت جت پایدار به نام LanzaJet سرمایه‌گذاری کرد.

هم آمازون و هم مایکروسافت شاهد افزایش قابل توجهی در انتشار گازهای گلخانه‌ای در سال گذشته بودند که چالش‌های مربوط به رعایت رژیم‌های کربنی با فناوری‌های پاک موجود در حال حاضر را آشکار کرد.

ماریا کانتول، سناتور واشنگتن، در یک انتشار خبری اخیر از مزایای ویژه قانون کاهش تورم برای شرکت‌های محلی در انجام تعهدات آب و هوایی خود یاد کرد.

کانتول خاطرنشان کرد: این لایحه می تواند نیازهای زیرساخت های حمل و نقل را که به دفتر مرکزی مایکروسافت در ردموند کمک می کند، برطرف کند. یکی دیگر از اجزای این قانون می‌تواند به آمازون و شرکت‌های هوافضای داخلی کمک کند، زیرا متعهد شده‌اند استفاده خود را از سوخت‌های پایداری که در حال حاضر هزینه بیشتری نسبت به سوخت‌های فسیلی دارند، افزایش دهند.

Cantwell گفت: “این برنامه کمک هزینه به تولید سوخت جت پایدار با هزینه مقرون به صرفه کمک می کند تا به آنها کمک کند تا به این وعده ها عمل کنند.”

بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، هفته گذشته حمایت خود را از این لایحه به اشتراک گذاشت.

«تصویب قانون کاهش تورم از طریق کنگره چیزی غیرعادی نیست. گیتس در حال برداشتن گامی تاریخی به سمت اقتصاد انرژی پاک است که ما برای دستیابی به اهداف اقلیمی خود به آن نیاز داریم توییت کرد پس از تصویب در کنگره