• خانه
  • اخبار
  • این شکایت ادعا می کند که آمازون از تعاملات الکسا برای هدف قرار دادن تبلیغات بدون اطلاع یا رضایت کاربران استفاده می کند.

این شکایت ادعا می کند که آمازون از تعاملات الکسا برای هدف قرار دادن تبلیغات بدون اطلاع یا رضایت کاربران استفاده می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این شکایت ادعا می کند که آمازون از تعاملات الکسا برای هدف قرار دادن تبلیغات بدون اطلاع یا رضایت کاربران استفاده می کند.

این شکایت ادعا می کند که آمازون از تعاملات الکسا برای هدف قرار دادن تبلیغات بدون اطلاع یا رضایت کاربران استفاده می کند.
(عکس نیکلاس جی لکلرک از طریق Unsplash)

الکسای آمازون موضوع یک شکایت جدید است که ادعا می کند این شرکت از اطلاعات جمع آوری شده از کاربران بلندگوهای هوشمند خود برای ارائه تبلیغات هدفمند بدون رضایت آنها استفاده کرده است.

شاکیان به عنوان یک شکایت دسته جمعی شکایت می کنند که در صورت تایید، می تواند میلیون ها مشتری آمازون را درگیر کند.

این مورد به شدت بر یک مطالعه ماه آوریل توسط محققان دانشگاه واشنگتن و سه موسسه دیگر متکی است. این مطالعه به این نتیجه رسید که آمازون دستورات و تعاملات مصرف کننده با بلندگوهای هوشمند را تجزیه و تحلیل می کند تا علایق خرید بالقوه آنها را مشخص کند. محققان در سوالات متداول توضیح دادند که این اطلاعات برای هدف قرار دادن “تبلیغات صوتی روی پلت فرم و تبلیغات وب خارج از پلت فرم از آمازون یا شرکای تبلیغاتی آن” استفاده می شود.

در پاسخ به این نظرسنجی، سخنگوی آمازون به The Register تایید کرد که از اطلاعات الکسا برای انتخاب تبلیغات استفاده شده است. روز پنجشنبه، این شرکت پاسخ مشابهی به brooztechnology ارائه کرد و به چالش کشیدن صحت نظرسنجی ادامه داد.

لیزا لواندوفسکی، سخنگوی لیزا لواندوفسکی گفت: “ما معتقدیم که بهترین تبلیغات به نفع مشتریان است، بنابراین در برخی موارد از اقدام مشتری، خواه خرید در آمازون یا پخش جریانی در آمازون موزیک باشد، برای اطلاع رسانی تبلیغاتی که ارائه می کنیم، استفاده می کنیم.” با ایمیل. به عنوان مثال، اگر از الکسا بخواهید دستمال کاغذی سفارش دهد یا آهنگی را در آمازون موزیک پخش کند، ضبط آن خرید یا پخش یک آهنگ ممکن است آگهی‌های مرتبط نمایش داده شده در آمازون یا سایر سایت‌هایی را که آمازون در آن تبلیغات قرار می‌دهد، نشان دهد.

لواندوفسکی با اشاره به اینکه مشتریان می توانند از تبلیغات هدفمند خودداری کنند، ادامه داد: “این یک عمل غیر معمول نیست – بزرگترین خدمات تبلیغاتی جهان این کار را برای ارائه بهترین خدمات به کاربران و تبلیغ کنندگان خود انجام می دهند.”

لواندوفسکی در خصوص این پرونده گفت: ما در مورد دعوی فعال اظهار نظر نمی کنیم.

تبلیغات یک تجارت بزرگ و در حال رشد برای آمازون است. در ماه آوریل، این شرکت اعلام کرد که بخش تبلیغاتی آن برای سه ماهه اول سال 7.8 میلیارد دلار درآمد داشته است که 23 درصد بیشتر از سال گذشته است.

این شکایت که هفته گذشته در دادگاه منطقه ای ایالات متحده ارائه شد، به موارد بسیاری در گذشته اشاره می کند که مقامات آمازون استفاده از اطلاعات جمع آوری شده به این روش را برای اهداف تبلیغاتی رد کرده اند.

شاکیان می‌گویند: «اعتراف آمازون مبنی بر اینکه واقعاً از پیام‌های صوتی الکسا برای اطلاع‌رسانی تبلیغات هدفمندی که توسط آمازون در سراسر شبکه تبلیغاتی گسترده قرار داده شده استفاده می‌کند، تکان‌دهنده است، به خصوص پس از سال‌ها انکار مکرر چنین استفاده‌ای.»

در هیچ نقطه ای از این شرایط و سیاست های بسیار متفاوت آمازون فاش نمی کند که صدای ضبط شده کاربران برای اطلاع رسانی تبلیغات هدفمند استفاده می شود.

این شکایت توسط دو نفر ساکن اوهایو و ماساچوست تنظیم شد. این شکایت صبح پنجشنبه توسط Axios اعلام شد.

در این دادخواست اشاره شده است که 13 سند جداگانه آمازون شرایط و ضوابط را برای کاربران الکسا توصیف می کند. این پرونده ادامه داد: «آمازون در هیچ زمانی در این شرایط و سیاست‌های بسیار متفاوت فاش نمی‌کند که صدای ضبط شده کاربران برای اطلاع‌رسانی تبلیغات هدفمند استفاده می‌شود. «در واقع کلمات «تبلیغات»، «آگهی‌ها»، «آگهی‌ها» و «آگهی‌ها» یک بار ظاهر نمی‌شوند…»

این اولین باری نیست که الکسای آمازون شکایت می کند. در ژوئن 2019، چند شکایت ادعا کردند که دستیار صوتی با ذخیره غیرقانونی ضبط‌های کودکان در دستگاه‌هایی مانند Echo یا Echo Dot، قوانین را در 9 ایالت نقض کرده است.

مطالعه جدید تبلیغات هدفمند شامل دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، دانشگاه کالیفرنیا، ایروین، و دانشگاه نورث ایسترن، علاوه بر UW بود. نویسنده اصلی این مطالعه عمر اقبال، عضو فوق دکتری در دانشکده علوم و مهندسی کامپیوتر پل جی آلن در UW بود. اقبال با پروفسور فرانچسکا روسنر کار کرد که او نیز در این تحقیق مشارکت داشت.

برای انجام این کار، محققان افراد با علایق خاص را ایجاد کردند که با الکسا تعامل داشتند و کنترل هایی که این کار را نمی کردند. سپس در یک فرآیند چند مرحله ای، محققان به دنبال تبلیغات هدفمند بر اساس دستورات الکسا بودند.

لواندوفسکی آمازون صحت این مطالعه را به چالش کشیده است.

او گفت: “در مورد این مطالعه خاص، دقیق نیست زیرا بر اساس فرضیات نادرست در مورد نحوه عملکرد الکسا است.” “به عنوان مثال، ما اطلاعات شخصی را به مشتریان نمی فروشیم و درخواست های الکسا را ​​با شبکه های تبلیغاتی به اشتراک نمی گذاریم، اگرچه گزارش پیشنهاد می کند که این کار را انجام دهیم.

نویسندگان این مطالعه گفتند که در تلاش هستند تا مردم را به درک چگونگی عملکرد بیشتر و بیشتر فناوری در پشت صحنه وادار کنند.

آنها می نویسند: “مطالعاتی مانند ما به شفافیت فضای دستیارهای صوتی و پیامدهای استفاده از آنها کمک می کند.”

ادعای کامل را در زیر بخوانید:

(تابع () {var scribd = document.createElement (“script”)؛ scribd.type = “text / javascript”؛ scribd.async = true؛ scribd.src = “https://www.scribd.com/javascripts/ embed_code / inject.js “; var s = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)[0]; s.parentNode.insertBefore (scribd, s); }) ()