• خانه
  • اخبار
  • این شرکت VC تحت رهبری زنان می‌خواهد با «شکاف بزرگ» در تأمین مالی استارت‌آپ‌های زنانه برای سلامت زنان مقابله کند.

این شرکت VC تحت رهبری زنان می‌خواهد با «شکاف بزرگ» در تأمین مالی استارت‌آپ‌های زنانه برای سلامت زنان مقابله کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این شرکت VC تحت رهبری زنان می‌خواهد با «شکاف بزرگ» در تأمین مالی استارت‌آپ‌های زنانه برای سلامت زنان مقابله کند.

این شرکت VC تحت رهبری زنان می‌خواهد با «شکاف بزرگ» در تأمین مالی استارت‌آپ‌های زنانه برای سلامت زنان مقابله کند.
تیم رهبری SteelSky Ventures، در جهت عقربه‌های ساعت از بالا سمت چپ: شریک مدیر Buffy Allegria. بنیانگذار و شریک عمومی ماریا ولیساریس؛ شریک مدیریت کیسی آلبرت؛ شریک و کارآفرین در Maya Hardigan Residence. شریک ریسک نیکول جونز؛ و جورجیا کاوانا تحلیلگر. (عکس های SteelSky)

استارت‌آپ‌هایی که بر سلامت زنان تمرکز می‌کنند، بودجه کافی ندارند. این همان فرضیه پشت SteelSky Ventures است، یک شرکت مخاطره‌آمیز تحت مدیریت زنان که اخیراً از راه‌اندازی صندوق سلامت زنان ۷۲ میلیون دلاری با حمایت فهرستی از نام‌های بزرگ سلامت مانند انجمن بیمارستان‌های آمریکا و غول دارویی Eli Lilly خبر داد.

این صندوق در حال حاضر سرمایه گذاری های اولیه را برای 13 شرکت در بخش های تجهیزات پزشکی، سلامت مصرف کننده، سلامت دیجیتال، داروسازی الکترونیکی و خدمات درمانی خرده فروشی ارائه کرده است. این شرکت می گوید صندوق جدید بزرگترین صندوق در جهان است که بر سلامت زنان متمرکز است.

SteelSky در آتلانتا، خانه بنیانگذار و شریک عمومی ماریا ولیساریس مستقر است. اما این شرکت در شمال غربی اقیانوس آرام نیز حضور دارد. جورجیا کاوانا، تحلیلگر سهام، مستقر در سیاتل است، و شریک مدیریت بافی آلگریا، بومی شمال غرب با تجربه بانکی است و در یاکیما، واش زندگی می کند.

brooztechnology با آلگریا در مورد آنچه الهام‌بخش او برای راه‌اندازی این صندوق با Velissaris و نیاز به ابزار سرمایه‌گذاری متمرکز بر سلامت زنان بود، مصاحبه کرد.

آلگریا گفت که زنان بیشتر تصمیمات بهداشتی خود را می گیرند و به طور متوسط ​​بسیار بیشتر از مردان برای مراقبت های بهداشتی هزینه می کنند. با این حال، بر اساس گزارش راک هلث، شرکت هایی که به طور خاص به نیازهای زنان می پردازند، از سال 2011 تنها 5 درصد از کل بودجه سلامت دیجیتال را تشکیل می دهند. این درصد در حال افزایش است و در هشت ماهه اول سال 2021 به 7 درصد می رسد.

این تغییر ممکن است با پیوستن زنان سرمایه گذار بیشتر ادامه یابد. زنان هنوز تنها 15 درصد از شرکای عمومی در شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر را تشکیل می دهند، با پیشرفت اندکی – تنها 12 درصد از زنان در سال 2019 شرکای عمومی بودند. آلگریا و همکارانش بخشی از این تغییر هستند.

پورتفولیوی SteelSky شامل شرکت دیجیتال Origin است که در زمینه سلامت کف لگن، بارداری و مراقبت پس از زایمان تخصص دارد. Lark Chronic Care Management Company، مجهز به هوش مصنوعی؛ و Raydiant Oximetry که در حال توسعه یک مانیتور دیسترس جنین است.

“این تازه شروع است. ما شتاب را می بینیم و واقعاً در مورد آن هیجان زده هستیم، اما هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.”

اگرچه BlueSky Ventures هنوز از استارت‌آپ‌های راه‌اندازی شده در شمال غربی اقیانوس آرام پشتیبانی نکرده است، چندین شرکت آن از طریق پایگاه مشتری یا حضور منطقه‌ای خود به این منطقه دسترسی پیدا می‌کنند. این صندوق عمدتاً در دورهای اولیه و سری A سرمایه گذاری می کند.

در مصاحبه با آلگریا در زیر که برای وضوح و اختصار ویرایش شده است، بیشتر بیاموزید.

brooztechnology: SteelSky Ventures چگونه شروع شد و چگونه درگیر آن شدید؟

بافی آلگریا: من به چندین گروه مختلف فرشته ملحق شدم، از جمله Pipeline Angels (که از بنیانگذاران زن حمایت می کند). در آنجا با شریک تجاری خود ماریا ولیساریس آشنا شدم. ما با هم در معاملات مشابه سرمایه گذاری کردیم و متوجه شدیم که هر دوی ما به فضای سلامت زنان علاقه مندیم و همچنین متوجه شدیم که شکاف زیادی در بودجه وجود دارد. زمانی که نوبت به استخدام در استارت‌آپ‌های بعدی یا دوره‌های سری A می‌رسید، نوعی مقیاس تأمین مالی وجود داشت، زیرا این صنعت نسبتاً جدید است، اما همچنین سرمایه‌گذاری خطرپذیر سنتی روی افرادی سرمایه‌گذاری می‌کند که شبیه آنها هستند، شبیه آنها هستند و مشکلاتی دارند. شناسایی شود.

ما تصمیم گرفتیم که اگر بتوانیم یک صندوق جمع آوری کنیم و چک های بزرگ تری بنویسیم، می توانیم صندلی های هیئت مدیره و صندلی های ناظر را بگیریم و واقعاً تأثیر بیشتری بگذاریم و به شرکت ها کمک کنیم گسترش پیدا کنند و به سطح بعدی برسند.

همه‌گیری چگونه بر شرکت شما تأثیر گذاشته است؟

در پایان، ما به جلو حرکت کردیم و اولین بسته خود را در سپتامبر 2020 با اولین دور سرمایه گذاران خود انجام دادیم. ما این ایده را داشتیم که می‌خواهیم روی مدل‌های مختلف مراقبت و سلامت دیجیتال قبل از کووید سرمایه‌گذاری کنیم، اما پس از آن COVID واقعاً در پایان‌نامه ما تثبیت شد و مجبور شد این راه‌حل‌های سلامت دیجیتال را اتخاذ کنیم. کووید رشد مراقبت‌های بهداشتی دیجیتال را تسریع کرده است و همچنین تفاوت‌های موجود در سیستم مراقبت‌های بهداشتی ما را در زمینه دسترسی و همچنین مراقبت از زنان و جمعیت تحت پوشش واقعاً برجسته کرده است.

آیا به دنبال بنیانگذاران زن هستید؟

ما معتقدیم که اگر شرکت‌ها می‌خواهند در حوزه سلامت زنان نوآوری کنند، باید سی‌سوئیت و هیئت‌مدیره زنانه داشته باشند، اما الزامی نیست که برای ما مؤسس زن باشند.

فکر می کنید چه چیزی باعث علاقه شرکا و سرمایه گذاران شما شد؟

ما دایره بسیار نزدیکی از تخصص و همچنین اتصالات شبکه داریم. ما توجه زیادی به رابطه با پرداخت‌کنندگان و تامین‌کنندگان می‌کنیم تا واقعاً بفهمیم که چه شکاف‌هایی در پورتفولیوی آنها وجود دارد و چه چیزی می‌خواهند ببینند، اما همچنین دیدگاهی داریم که زنان به چه چیزی نیاز دارند، زنان چه چیزی می‌خواهند و چه چیزی وجود ندارد. چه مدل های کسب و کار می توانند به خوبی از عهده آن برآیند. ما واقعاً سعی می کنیم دور نشویم [companies] دور، اگر برای ما مناسب نیست، مطمئن می شویم که جهت دیگری به آنها می دهیم.

آیا می توانید نمونه ای از نوع شرکتی را که در آن سرمایه گذاری می کنید ذکر کنید؟

Cayaba Care یک شرکت است. مراقبت های بهداشتی برای مادران در خانه فراهم می کند. آنها یک مدل ترکیبی از مراقبت دارند که به ویژه برای آن دسته از گروه‌های آسیب‌پذیری که در طول تاریخ تحت مراقبت قرار گرفته‌اند و موانعی برای دسترسی به مراقبت دارند، ارائه می‌شود. این جمعیت معمولاً با مراجعه به بخش اورژانس به مراقبت های دوران بارداری خود دسترسی پیدا می کنند. این شرکت دارای پزشکان عمومی است که می توانند به خانه بروند.

شرکت های شما در شمال غربی اقیانوس آرام چگونه فعالیت می کنند؟

بسیاری از شرکت های ما در حال حاضر در شمال غربی اقیانوس آرام حضور دارند. یکی از شرکت هایی که برای اولین بار در آن سرمایه گذاری کردیم، Twentyight Health بود. عملیات او با Medicaid فعال است. آنها برای زنانی که سعی در تهیه نسخه های پیشگیری از بارداری و سایر نسخه های بهداشتی برای زنان دارند ویزیت های پزشکی از راه دور مجازی ارائه می دهند و سپس آنها را درب منزل تحویل می دهند. آنها می توانند به همه جمعیت ها خدمت کنند، اما به آنچه که ما بیابان می گوییم برای پیشگیری از بارداری خدمات می دهند. این شرکت در حال حاضر تقریباً در 50 ایالت است.

شرکت دیگر ConcertoCare است [which offers care to seniors in their home, taking the burden off of caregivers]. آنها یک برنامه پیچیده مراقبت از سالمندان و آسایشگاه را در ایالت واشنگتن راه اندازی کردند. بسیاری از شرکت های ما در اینجا کار می کنند.

در آینده برای SteelSky Ventures چه می بینید؟

احتمالاً در حدود 25 شرکت اصلی از این صندوق سرمایه‌گذاری خواهیم کرد و سپس تعدادی را برای سرمایه‌گذاری‌های بیشتر در این شرکت‌ها در هنگام جذب دور بعدی خود نگه خواهیم داشت. این تنها آغاز است. ما شتاب را می بینیم و واقعاً در مورد آن هیجان زده هستیم، اما هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

ما تلاش خواهیم کرد تا احتمالاً 100 میلیون دلار در اواخر امسال جمع آوری کنیم و در این فضای بزرگ ادامه دهیم، زیرا ما فقط پتانسیل بسیار زیادی را می بینیم و راه های زیادی را می بینیم که قبلاً توانسته ایم بر سلامت زنان تأثیر بگذاریم. در مجموع، شرکت‌های موجود در مجموعه ما قبلاً برای بیش از 44 میلیون نفر دسترسی به خدمات اولیه بهداشتی را فراهم کرده‌اند.