• خانه
  • اخبار
  • “این شروع یک تغییر دریا است”: چگونه اخراج کارکنان در بخش فناوری بازار کار را متحول می کند

“این شروع یک تغییر دریا است”: چگونه اخراج کارکنان در بخش فناوری بازار کار را متحول می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
"این شروع یک تغییر دریا است": چگونه اخراج کارکنان در بخش فناوری بازار کار را متحول می کند

"این شروع یک تغییر دریا است": چگونه اخراج کارکنان در بخش فناوری بازار کار را متحول می کند
نمونه ای از سرفصل های brooztechnology در ماه گذشته.

جیمز کارول پس از 9 سال فعالیت در بازاریابی فناوری در سیاتل، از یک مشارکت‌کننده به مدیر تبدیل شد، اوایل امسال تصمیم گرفت که آماده استراحت باشد تا دیدگاه خود را تجدید کند و حرفه‌اش را دوباره تنظیم کند.

مانند بسیاری دیگر، او 20 سالگی و اوایل 30 سالگی خود را در یک صنعت پررونق فناوری گذرانده بود که با گسترش به ظاهر بی حد و حصر و فرصت های شغلی بی پایان تعریف شده بود.

کارول با کار با یک مشاور شغلی مطمئن شد که وضعیت مالی خانه اش مرتب است و به استارتاپی که در حال کار بود سه ماه مهلت داد. او قصد دارد قبل از بازگشت به بازار کار، چند ماه مرخصی بگیرد تا زمینه‌های جدید بازاریابی یا حتی حوزه جدیدی مانند امنیت سایبری را کشف کند.

"این شروع یک تغییر دریا است": چگونه اخراج کارکنان در بخش فناوری بازار کار را متحول می کند
جیمز کارول، بازاریاب فناوری، به بازار کار بسیار متفاوتی نسبت به زمانی که اوایل امسال مرخصی گرفت، بازگشته است.

واقعیتی که او اکنون با آن مواجه است اصلاً آن چیزی نیست که او انتظار داشت.

او گفت: «ممکن است مجبور شوم برای مدتی در این پس‌اندازها غوطه‌ور شوم، زیرا ممکن است بیش از آنچه فکر می‌کردم بیکار باشم. این فقط نشان می دهد که بازار، اقتصاد و موقعیت های شخصی چقدر سریع می توانند تغییر کنند.”

آسمان بر صنعت فناوری سقوط نمی کند. هزاران اخراج در دو ماه گذشته نشان دهنده بخش کوچکی از رشد بخش فناوری در دو دهه گذشته است. اما اخراج و توقف استخدام ها ناگهان بازار کار را به وضعیتی تبدیل می کند که برخی از فعالان این صنعت در حرفه خود تجربه نکرده اند.

اینگونه است.

توازن قدرت از جویندگان کار به کارفرمایان فناوری تغییر کرده است. مدتی است که مشاغل فنی بیشتر از افراد واجد شرایط برای پر کردن آنها بوده است که مهندسان و کارگران با تجربه فناوری را در موقعیت قوی تری هنگام جستجوی کار و مذاکره در مورد حقوق قرار می دهد.

شاید به نظر برسد که یک عمر گذشته است، اما همین امسال، آمازون، مایکروسافت و دیگران برای همگام شدن با تورم و حفظ کارمندان، غرامت را افزایش دادند.

در مقایسه با آن، چند هفته گذشته مانند یک واقعیت جایگزین احساس می شد.

آلبرت اسکوایرز، مدیر بخش فناوری در شرکت استخدام مستقر در سیاتل Fuel Talent می گوید: «برای اولین بار در بیش از یک دهه، صحنه فناوری سیاتل به یک بازار کارفرما محور تبدیل شده است.

داگ سید، موسس و مدیر عامل Applied HR Strategies Inc.، یک شرکت مشاوره غرامت مستقر در سیاتل، گفت که با آنچه در بازار مسکن اتفاق افتاد، موازنه قدرت به سرعت از فروشندگان به خریداران تغییر کرد، وجود دارد. شرکت هایی که به دنبال استعداد هستند در موقعیت بسیار قوی تری قرار دارند.

او گفت: “من فکر می کنم این آغاز یک تغییر دریا است.” “این خیلی سریع اتفاق افتاد.”

شرکت هایی که هنوز استخدام می کنند شانس بیشتری برای جذب استعدادهای فنی دارند. این چرخش ناگهانی ممکن است برای کارکنان فناوری ناراحت‌کننده باشد، اما برای استارت‌آپ‌ها و سایر شرکت‌هایی که قبلاً با متا، آمازون، توییتر و مایکروسافت بر سر کارمندان کلیدی رقابت می‌کردند، آرامش ایجاد می‌کند.

اسکوایرز گفت: «بر اساس صحبت‌هایی که من دارم، هنوز شرکت‌های زیادی با برنامه‌های استخدامی بزرگ در سه ماهه اول وجود دارند – ممکن است نام‌هایی نباشند که ما به دیدن آنها عادت کرده‌ایم.

نه تنها بسیاری از این شرکت های بزرگ استخدام را متوقف کرده اند، بلکه هزاران کارمند سابق آنها اکنون به دنبال کار هستند.

“این به طور بالقوه چیز خوبی برای فناوری های کوچک تا متوسط ​​با بودجه خوب و/یا سودآور است [companies]سید گفت که افراد بیشتری وارد بازار می شوند و افراد بیشتری به دنبال کار خواهند بود.

شرکت های غیر فناوری برنده هستند. بر اساس داده‌های کارات، یک استارت‌آپ مستقر در سیاتل که به شرکت‌ها در انجام مصاحبه‌های فنی کمک می‌کند، پیشنهادهای شغلی از سازمان‌های شرکتی بزرگ مانند بانک‌ها و شرکت‌های بیمه بیشتر از استارت‌آپ‌های با رشد سریع فناوری پذیرفته می‌شوند.

اجزای پرداخت برای برخی از کارگران تغییر خواهد کرد. سید گفت: هنوز افت شدید دستمزدها در بخش فناوری رخ نداده است، اما کسانی که از غول‌های فناوری به استارت‌آپ‌های کوچک‌تر می‌روند، نباید انتظار دستمزد یکسانی را داشته باشند.

اجزای جبران خسارت نیز برای کسانی که از یک شرکت سهامی عام که غرامت سهام را ارائه می‌کند به استارت‌آپی که گزینه‌های سهام را ارائه می‌دهد اما توانایی کوتاه‌مدت برای نقد کردن آنها را ارائه نمی‌دهد، تغییر خواهد کرد.

دهانه ها سریعتر پر می شوند. جفری اسپکتور، رئیس و یکی از بنیانگذاران کارات، گفت: در سال های اخیر، اکثر شرکت ها نرخ بسته شدن 60 درصد را هدف قرار داده اند، که درصد متقاضیانی است که پیشنهادهای شغلی را می پذیرند.

طی دو سه ماهه گذشته، کارات نرخ نزدیکی 70 درصدی را برای نامزدهای برتر در مورد پیشنهادات شرکت‌هایی که با آنها کار می‌کند، داشته است.

اسپکتور گفت: “کاندیداها هنوز در حال یافتن شغل هستند، اما آنها به اندازه یک سال گذشته به احتمال زیاد چندین پیشنهاد رقابتی دریافت نمی کنند و به شرکت های کوچکتر فرصت بیشتری برای استخدام نامزدهای برتر می دهد.”

“شما شروع به دیدن افرادی با سطح تجربه مناسب خواهید کرد.”

سندی ماتوس، Textio

کیفیت و سطح تجربه کاندیداها در بازار افزایش چشمگیری داشته است. کارات می گوید که درصد متقاضیان مهندسی که استاندارد استخدام را دارند پس از یک سال کاهش افزایش یافته و اکنون 25 درصد بیشتر از حد معمول است. اسپکتر گفت که این “یک نیروی کار بسیار قوی را نشان می دهد.”

فقط سه ماه پیش، شرکت‌ها شاهد افزایش متقاضیان شغل بودند، اما به طور مداوم از افرادی با تجربه مناسب درخواست دریافت نمی‌کردند. سندی ماتوس، مدیر ارشد مردمی در Textio، استارت آپ سیاتل که فناوری آن تعصبات در ارتباطات محل کار را شناسایی می کند، گفت: این نوید می دهد که اکنون تغییر کند.

ماتوس گفت: “شما شروع به دیدن افرادی با سطح تجربه مناسب خواهید کرد.”

افزایش نامزدهای با تجربه ممکن است فرصت ها را برای دیگرانی که به دنبال گسترش در حوزه های جدید هستند محدود کند. ماتوس گفت: «می‌تواند زمان سختی برای پرش به یک رشته جدید باشد. این غیرممکن نیست، اما می تواند دشوارتر باشد زیرا شما در حال رقابت با افرادی هستید که در این زمینه تجربه دارند.”

کار از راه دور فرصت های جدیدی ایجاد می کند. کارفرمایان می گویند که می بینند مهندسان سیاتل بیشتری بدون جابجایی به شرکت های خارج از ایالت می پیوندند. این در رکودهای گذشته به جای قاعده استثنا بوده است.

از دست دادن ناگهانی شغل بخش کوچکی از رشد بلندمدت را تشکیل می دهد … تا کنون. بر اساس داده های اداره امنیت استخدام ایالت، اشتغال در صنعت اطلاعات ایالت واشنگتن، که شامل بسیاری از مشاغل فناوری است، در اواسط اکتبر نسبت به ماه قبل، 5900 شغل یا بیش از 3 درصد کاهش یافت.

بر اساس داده‌های ESD، در اعداد خام، این بزرگترین کاهش ماهانه کلی در تاریخ بخش اطلاعات ایالت است. آنلیس ونس شرمن، اقتصاددان منطقه ای کار در بخش امنیت استخدام، گفت: و این شامل چند اخراج پرمخاطب اعلام شده در اواخر اکتبر و اوایل نوامبر نمی شود.

"این شروع یک تغییر دریا است": چگونه اخراج کارکنان در بخش فناوری بازار کار را متحول می کند
کاهش در گوشه سمت راست بالای نمودار، از دست دادن 5900 شغل در بخش اطلاعات تا اواسط اکتبر است. منبع: وزارت امنیت استخدامی ایالت واشنگتن.

با این حال، این در برابر پس‌زمینه رشد عظیم در دو دهه گذشته است.

مدیر عامل، جیسون گریر، استخدام کننده فنی کهنه کار، گفت: “از دیدگاه من، باید دید که آیا این یک لحظه است یا یک تغییر بازی، اما هنوز فرصت های بزرگی وجود دارد و ما در جامعه ای با استعداد فنی عالی زندگی و کار می کنیم.” از GeekWork، واحد تجاری استخدام brooztechnology.

گریر به طور مرتب با خوانندگان brooztechnology که مشاغل فنی خود را از دست داده اند صحبت می کند. او خلق و خوی را «جایی بین عدم اطمینان و درد» توصیف می کند.

در عین حال، او گفت که اگر خوش‌بینی نباشد، یک بارقه امید نیز وجود دارد.

او گفت: “خوانندگانی که با آنها صحبت می کنم معتقدند که ما بهبود خواهیم یافت و نمی توانم یک نفر را به یاد بیاورم که بخواهد منطقه سیاتل را ترک کند.”

جویندگان کار در حال تعدیل انتظارات، جدول زمانی و برنامه های بلندمدت خود هستند. کارول، 35 ساله، نزدیک به هشت سال را در Tableau Software از طریق خرید شرکت تجسم داده مستقر در سیاتل توسط Salesforce گذراند، قبل از اینکه یک سال را به عنوان مدیر حوزه و بازاریابی دیجیتال برای استارتاپ Heap Analytics بگذراند.

کارول در حالی که اوایل امسال برای تعطیلات خود آماده می شد، در نظر گرفت که یک “چرخش سخت” در حرفه خود داشته باشد. او ایده گذراندن دوره های آموزشی و گواهینامه های لازم برای تبدیل شدن به یک تحلیلگر امنیت سایبری را که یکی از علایق دیرینه اش بود، بررسی کرد. او از آن زمان به این نتیجه رسیده است که برای انجام این حرکت آماده نیست.

یکی از عوامل پیچیده: شریک زندگی او در آمازون کار می کند، و در حالی که او تحت تاثیر اخراج های اعلام شده هفته گذشته قرار نگرفته است، این وضعیت درجه بیشتری از عدم اطمینان را در خانواده آنها ایجاد کرده است.

کارول اکنون در چهارمین هفته خود است که فعالانه به دنبال شغل بعدی بازاریابی خود می گردد، با شبکه خود ارتباط برقرار می کند، از مربیان مشاوره می گیرد، در مورد فرصت های شغلی در شرکت هایی که هنوز استخدام می کنند تحقیق می کند و برای نقش هایی که می توانند بعد از سال جدید باز شوند، تست بازیگری می دهد.

پس از سال‌ها که مهندسان و سایر کارگران فنی ماهر می‌توانستند روی درخواست‌های مکرر شرکت‌هایی که به دنبال متقاعد کردن آنها برای تغییر شغل بودند حساب کنند، سکوت ناگهانی استخدام‌کنندگان نگران‌کننده بود.

او دیدگاه خوش بینانه خود را در تمام این موارد حفظ می کند.

او گفت: “من فوق العاده بدبین نیستم، که خوب است، اما فکر می کنم اکنون بسیار واقع بین هستم که پیدا کردن کار به آن راحتی که فکر می کردم دو یا سه ماه طول می کشد نیست. پیش. “

چگونه تحت تاثیر تغییر بازار کار فناوری قرار گرفته اید؟ داستان خود را در [email protected] به ما بگویید.