• خانه
  • اخبار
  • این سرویس فناوری، حمل و نقل اتوبوس را برای مدارس دولتی سیاتل فراهم می کند

این سرویس فناوری، حمل و نقل اتوبوس را برای مدارس دولتی سیاتل فراهم می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این سرویس فناوری، حمل و نقل اتوبوس را برای مدارس دولتی سیاتل فراهم می کند

این سرویس فناوری، حمل و نقل اتوبوس را برای مدارس دولتی سیاتل فراهم می کند
دانش‌آموزانی که از حمل‌ونقل Zum استفاده می‌کنند، با استفاده از کارت‌های مجهز به RFID، سواری می‌کنند. (بزرگنمایی عکس)

وقتی دانش‌آموزان مدارس دولتی سیاتل در ماه سپتامبر به کلاس درس بازگردند، بسیاری از خانواده‌های آنها حداقل به صورت مجازی با آنها خواهند بود.

این منطقه با بیش از 50000 دانش آموز، با استارتاپ فناوری زوم کالیفرنیا قرارداد بسته است تا نیمی از خدمات اتوبوس خود را ارائه دهد.

با استفاده از سیستم زوم، «همه ذینفعان به هم متصل هستند. ریتو ناراین، بنیانگذار و مدیر عامل، گفت: شفافیت و دید کامل در هر زمانی که کودکان هستند وجود دارد. “مردم گفتند من می توانم پیتزای خود را ردیابی کنم [delivery]، اما وقتی بچه هایم در اتوبوس مدرسه هستند نمی دانم کجا هستند. این مشکل به طور کامل برطرف شده است.»

والدین یک برنامه Zum برای ردیابی اتوبوس و رانندگان فرزندان خود دریافت می کنند. دانش‌آموزان هنگام سوار شدن به وسایل نقلیه برای بررسی سوار شدن بر روی کارت مجهز به RFID ضربه می‌زنند.

این سرویس فناوری، حمل و نقل اتوبوس را برای مدارس دولتی سیاتل فراهم می کند
ریتو ناراین، مدیرعامل و موسس زوم. (بزرگنمایی عکس)

ناراین در سال 2015 پس از مواجهه با چالش های حمل و نقل برای دو فرزند خود، کار روی ایده زوم را آغاز کرد. اولین مشتری زوم، منطقه یکپارچه مدرسه اوکلند بود، جایی که پسر و دختر 10 ساله او در مهدکودک ثبت نام کردند. این شرکت اکنون برای 4000 مدرسه در کالیفرنیا، واشنگتن، تگزاس و ایلینوی حمل و نقل را فراهم می کند.

جمع بر اساس اعداد:

  • ناراین گفت که این شرکت بیش از 207 میلیون دلار سرمایه خطرپذیر جذب کرده است و به گفته ناراین، ارزش فعلی آن تنها از وضعیت اسب شاخدار 937 میلیون دلار است.
  • Zum قصد دارد تا سال 2025 ناوگان خود را به تمام وسایل نقلیه الکتریکی تبدیل کند، اما اطلاعاتی در مورد اینکه چه کسی این خودروهای برقی را ارائه می دهد را به اشتراک نمی گذارد. در ماه مارس شش اتوبوس برقی خود را از Lion Electric به منطقه خلیج مستقر کرد.
  • زوم از وسایل نقلیه مختلفی از جمله اتوبوس در اندازه های مختلف، ون و ماشین استفاده می کند. بیشتر خودروهای زوم هستند، اما ممکن است شامل وسایل نقلیه تحت مالکیت راننده باشند.
  • این استارت آپ اخیراً قراردادی 400 میلیون دلاری با منطقه یکپارچه مدرسه لس آنجلس امضا کرده است که به بیش از 650000 دانش آموز خدمات ارائه می دهد.

در اوایل ژوئیه، هیئت مدیره مدارس دولتی سیاتل (SPS) رای به تقسیم بودجه حمل و نقل سه ساله 45 میلیون دلاری خود بین ارائه دهنده فعلی، دانش آموز اول، و زوم داد.

Bev Redmond، دستیار مدیر امور عمومی SPS در یک نظر ایمیلی گفت: «رای هیئت مدیره قابل توجه است زیرا گزینه های حمل و نقل گسترده ای را برای SPS ارائه می دهد. این هیئت به دلیل پیشبرد این مهم و تمرکز بر نیازهای دانش آموزان قابل تقدیر است.

از سال 2019، Zum حمل و نقل محدودی را برای دانش آموزان سیاتل، از جمله برخی با نیازهای ویژه، فراهم می کند. مشخص نیست که شهرستان چگونه مسیرها و مسئولیت ها را بین این دو شرکت تخصیص می دهد. ناراین گفت که آنها انتظار دارند 200 اتوبوس و راننده را برای خدمت رسانی به دانش آموزان و خانواده ها در سراسر ولسوالی مستقر کنند.

اگرچه Zum شباهت‌های عملیاتی با شرکت‌های سواری مانند لیفت یا اوبر دارد، اما مستقیماً با مناطق قرارداد می‌بندد و سواری بر حسب تقاضا برای دانش‌آموزان فراهم نمی‌کند.

جاده منتهی به قرارداد مشترک در سیاتل پر از دست انداز بود. به گزارش سایت خبری MyNorthwest، در ماه می، منطقه مدرسه نزدیک بود تا قرارداد کامل را با First Student اعطا کند، اما زوم ادعا می کند که این تصمیم “خودسرانه و نادرست” گرفته شده است.

این سرویس فناوری، حمل و نقل اتوبوس را برای مدارس دولتی سیاتل فراهم می کند
نمونه تصویر پروفایل راننده و اپلیکیشن ردیابی سواری دانش آموز. (بزرگنمایی تصویر)

علاوه بر این، ارائه دهنده قدیمی این منطقه در پاییز گذشته بیش از 100 مسیر اتوبوس را به دلیل کمبود راننده حذف کرده بود. MyNorthwest گزارش داد که First Student نیز اخیراً 396,000 دلار جریمه از ایالت به دلیل نقض ایمنی دریافت کرده است و در ماه آوریل با 196,000 دلار موافقت کرد.

brooztechnology برای دریافت پاسخ با First Student تماس گرفته است و در صورت شنیدن پاسخ، این داستان را به‌روزرسانی می‌کند.

ناراین گفت که زوم سعی می کند در مقایسه با ارائه دهندگان حمل و نقل مدارس سنتی، تجربه مشتری محورتری را ارائه دهد.

او گفت که یکی از مزایای Zum این است که دانش آموزان اغلب زمان کمتری را برای رفت و آمد به مدرسه و بازگشت به مدرسه صرف می کنند، زیرا این شرکت به دلیل توانایی این شرکت در بهینه سازی مسیرها و استفاده از وسایل نقلیه مختلف برای ارائه وسایل نقلیه است.

“امید ما این است که تمام حمل و نقل در سیاتل را مدرن کنیم [system for schools]ناراین گفت، جنبه های دید، ایمنی و قابلیت اطمینان را که والدین برای مدت طولانی به آن امیدوار بودند، به ارمغان می آورد. سیاتل از نظر فن آوری و انعطاف پذیری برخوردار است [focused city]. ارزش‌های ما اساساً همسو هستند.»